“Pse Berisha iu rikthye antiplumbit në Shkodër dhe në Elbasan?”

September 6, 2018 16:40

“Pse Berisha iu rikthye antiplumbit në Shkodër dhe në Elbasan?”

 

Kush e veshi me jelek antiplumb Sali Berishën…

Nga Artan Hoxha

Kisha shumë kohë që nuk e shihja në publik, të veshur me jelekun e famshëm antiplumb Sali Berishën! Edhe pse në fakt ai lëviz gjithnjë jashtë Tiranës me eskortë dhe i shoqëruar mirë nga njerëz shumë të besuar.

Çfarë rreziku ka ndjerë politikani më i rëndësishëm i Shqipërisë në 28 vitet e fundit?!!! Kush e ka detyruar të vesh jelekun antiplumb edhe kur jep konferenca shtypi në publik para gazetarëve?! A kanë dijeni Policia e Shtetit dhe shërbimet sekrete të vendit për këtë rritje të ndjeshme të nivelit të sigurisë nga ish-presidenti dhe ish-kryeministri i vendit?! Kush e ka kërcënuar me jetë Berishën?!

Në fakt Berisha është historikisht shumë i kujdesshëm për veshjen e tij në publik. Ndryshe nga veshja ekstravagante e kryeministrit Rama (me nallane, atlete të bardhë etj), Berisha vishet serioz, me kostum, por dhe kur nuk ka veshur kostum gjithnjë ka xhaketë sipër. Ajo që ra në sy në dy vizitat e tij të fundit, në qytetet problematike të Shkodrës dhe Elbasanit, ishte fakti se i është kthyer jelekut të tij antiplumb. Për këtë shkak nuk e patë të veshur me kostum ose xhaketë sipër si zakonisht.

Që nga vizita e tij në Afganistan, kur ishte kryeministër, nuk e kam parë ta vesh në publik jelekun special antiplumb me ngjyrë të errët.

Kur kryeministri Rama lëviz me eskortë, presidenti Meta me eskortë, shefi i opozitës Basha me eskortë, Sali Berisha lëviz me eskortë e tashmë dhe me jelek antiplumb(te katër sëbashku kanë shoqërues zyrtarë nga Garda e Republikës), bosët e krimit lëvizin me eskorte, mjete të blinduara dhe armatosur rëndë, atëherë popullit i mbetet të vendosë helmetë çeliku në kokë, të ngjesh lopatën xheniere në brez dhe të vesh brekë hekuri.

Berisha me jelekun special antiplumb me ngjyrë të erret në Afganistan, sipër tij ka veshur dhe një gjoksore…

 

Berisha me jelekun antiplumb duke dhënë konferencë shtypi në ambientet e hotel Rozafa ne Shkodër ditën e hënë, më 3 shtator 2018.

 

Berisha, veshur me të njëjtin jelek antiplumb duke folur para gazetarëve sot paradite në Elbasan, 6 shtator 2018…

l.h/dita

September 6, 2018 16:40
Komento

17 Komente

 1. Aleksander Thana September 6, 17:05

  Miu i gjirizit, lepuri i ferrave apo dhelpra e zgerrbonjave?! Te gjitha i ka, vec plumbi i mungon.

  Reply to this comment
 2. Mark .U.K September 6, 18:50

  Sepse kriminelet e drejtuar nga shteti kan dal hapur o nastradin hoxha.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic September 6, 19:30

  Ky mekatar i madhe ja ka bere borxh populli per t`ja ber sice ja beri Avni rustemi Esat Pash Toptanit. Reziqet zullumet e tije ndaj kombit shqi[tar jen te medha.
  Njemij her ja kemi numeruar
  Ne fakte ky nuk duhet te vdes pa dale para drejtesise dhe besoi tek Artan Hoxha qe i tha me Barrela kemi me te sjell ne sallen e gjyqit qe ti te japesh hesape per demet e madha me pasoje jet njerzore per shqiptaret.!
  Ndaj dhe antiplumi eshte i pranishem tek ky kalibal njezore.!

  Reply to this comment
 4. Rafi September 6, 20:14

  O ska burra shqypnia e kuqe vetem llafe se te kishte pas sa ka vra ky mostra!do kish dal naj nip o djal me ja shkerdhy argin e lirien dhe zen pederastin!!

  Reply to this comment
 5. Huri September 6, 20:23

  Nuk ka Shqiperi te kuqe sot e 28 vjet,por te zeze,se ashtu i veshi Berisha nenat shqiptare!
  Po djemte e ketyre nenave ku jane?
  Me siguri bejne miliona me droge dhe prostituta!

  Reply to this comment
 6. Jimi September 6, 20:40

  Jo Artan jo, mileti as ka veshur dhe as do te veshe ndonjehere antiplumb. Antiplumbi eshte mallkim. Ate e veshin vetem mekataret, vrasesit, kriminelet, ata qe kane hyre ne gjak me popullin. Sa te jene gjalle do ta mbajne mbi kurriz barren e mallkimit te ketij populli. Madje antiplumbi nuk eshte ndonje barre e rende ne krahasim me friken e perjetshme te cilen e perjeton cdo sekond, diten edhe naten, ajo ka per ta shoqeruar deri ne varr!

  Reply to this comment
 7. Jimi September 6, 20:41

  Jo Artan jo, mileti as ka veshur dhe as do te veshe ndonjehere antiplumb. Antiplumbi eshte mallkim. Ate e veshin, vec forcave te cilave ua kerkon ligji, vetem mekataret, vrasesit, kriminelet, ata qe kane hyre ne gjak me popullin. Sa te jene gjalle do ta mbajne mbi kurriz barren e mallkimit te ketij populli. Madje antiplumbi nuk eshte ndonje barre e rende ne krahasim me friken e perjetshme te cilen e perjeton cdo sekond, diten edhe naten, ajo ka per ta shoqeruar deri ne varr!

  Reply to this comment
 8. fteri September 6, 20:43

  Frikë,përimitiviteti, brutalitet me shqipëtarët , Kopil , krimet e kafshëllëku i këtijë krimineli janë ulëritës mbas 28vjet demokatoshkërdhatësi vesh antiplumb !.

  Reply to this comment
 9. h September 6, 20:54

  Nuk ha mortja MUT.

  Reply to this comment
 10. Arben September 6, 22:05

  O artan qenke b………ir.

  Sot u vra informatori I policise sepse kallezoi parcelat e

  hashashit, e ti hedh bomba tymese.

  Edhe njehere qenke by…….ir cun.

  Reply to this comment
  • te kripsha mendjen September 7, 08:55

   po pse more arben edhe sot ne demokraci ka kaleca,apo sot quhen informator apo qytetari dixhital i saliut,arbeni dixhital i lulit dhe ne socializem quheshin spiuna.
   ti arben je spiun apo informator….

   Reply to this comment
   • Arben September 7, 12:33

    Yne jam qytetar, a hoxha eshte hajdut qe vjedh parate e mia duke I sherbyer kryehajdutit edkokaina. Keshtu eshte ceshtja shoku ushtar.

    Reply to this comment
 11. alphade September 7, 02:52

  Pergjithesisht “jeleket antiplumb” i veshin mafiozet,krimi-
  nelet,terroristet, hajnat,delikuentet….! Ky eshte Monstra
  e Vicidolit. Kaq e thjeshte eshte pergjigja……!

  Reply to this comment
 12. MH September 7, 14:02

  Kesaj pyetje:
  “Pse Berisha iu rikthye antiplumbit në Shkodër dhe në Elbasan?”
  I pergjigjem:
  Sepse e njeh veten se cfare mut mutit asht.

  Reply to this comment
 13. Mark .U.K September 7, 15:45

  X shkerdhatat e sali qenit:Paske gjetur taman emrin qe vertet e meritoni.Ta ka kan vene te tjert apo ja keni vene ju vehtes.

  Reply to this comment
 14. sepse ndoshta e ndjen Fundin )o te shkerdhefsha cte permban pragu o putane mediatike ) September 7, 17:20

  Heh ,por kur i pranojne te tilla shkrime ,idiotesh te ktij
  nastradinit ,ktij KokBoles !
  Cuditem si s’ja shkerdhejn robt ktyre bandes se
  Anal-isteve si ky perderasti ,qe i pertyp fjalet medieve ,
  si nji perderast .

  Kta funderina te shoqerise shqiptare ,kjo rrace puranash ,analiste e gazetare qe ne bashkpunim
  me politiken ,cuan ne humnere te ardhmen e shqiptareve , nuk i duhet dhene asnji hapsire ne medie
  e gjithandej duhen bojkotuar ,ose kush i ka perball ,
  nqs sdo ti jepte kenaqsi ,ti rraste ndonji grusht turinjeve
  ,kudo te jen , ti plasi ndonji kollace surratit .
  Nqs nuk do reagohet ndaj ktyre putanave te shoqerise
  shqiptare ,ska si ndryshon agje ne ate vend !

  Imagjinoni se cfar teme idiote eshte kjo .
  Shpellari shetit me Kostum .Rama me Shallvare !

  E para ,
  c’ka te bej veshja ktu ?

  Nji kriminel apo terrrorist ,qe vishet ne Kostum ,
  qenka i pranushem E SHIFET ME RRESPEKT per shoqerine shqiptare ?!

  E dyta ,
  ajo qe ky shkerdfhate rrac nastradinash anadolli ,
  nuk arrin te kuptoje nji dicka ;

  Rama eshte nji qytetare kryeqytetas ,
  ardhur nga nji familje me nji Kulture te rrespektushme
  qytetare dhe si i tille ,
  nuk i kan munguar kurre ,xhaketat ,kostumet dhe akoma me pak ,
  ajo ndjenj per tu veshur e dukur qytetare sepse
  eshte i tille den baba den
  #
  nfa salih shpellari ,
  i cilit ,atje ku eshte rritut , i ka munguar gjithcka ,
  jovetem Kultura qytetare ,por edhe rrobat ,etj ,
  prandaj vishet e ben Make -Up (heq vetullat patinohet
  me kremra te tipit Nivel ) thjeshte sepse ka komplexe ,
  dhe kerkon qe nepermjet veshjesh dhe
  Silikonit ne surrat te duket Qytetare ,

  edhe pse kjo mjerishte eshte e pamundur ne kte Bote .

  Nji shpellar ,nuk mundet te behet dot kurr qytetare ,
  sikur te bej edhe operacione plastike ,
  ai do jet i njejti ,siedhe eshte ne karakter ky putane mediatike edhe pse ka lindur ne qytete ,menderishte
  eshte tjeshte nji shkerdhate katundi anadolli .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim