Pse doli Basha në konferencë urgjente? Një komentues i Dita-s jep përgjigje

May 23, 2018 21:27

Pse doli Basha në konferencë urgjente? Një komentues i Dita-s jep përgjigje

 

Qëndrimet deri në kufijtë e qesharakes së opozitës kanë bërë që audio-përgjimi nga një çështje shumë serioze të kthehet në një barcaletë.

Pas deklaratës se Lulzim Bashës se njerëz të Xhafës i kanë ofruar “Dëshmitarit X”, 200 mijë euro për të ndryshuar dëshminë, ka pasur reagime të shumta në rrjet.

Për të ilustruar se si shikohet ky ndryshim qëndrimi nga Basha kemi përzgjedhur një koment të një komentuesi anonim në ueb-in e Dita-s.

Me një gjuhë të thjeshtë ai ka shpjeguar situatën si më poshtë:

“Në anglisht kjo që bën Basha quhet “projection”. Akuzo tjetrin për gjithçka që ke bërë vetë ose planifikon të bësh. Basha e di që Babalja i kapur në mashtrim për t’i shpëtuar burgut do të zbërthehet dhe do të tregojë se sa është paguar dhe kush e ka paguar për atë mashtrim. Basha që t’i dalë situatës përpara ka menduar këtë akuzë si zgjidhje për skandalin ku është futur”, shkruan komentuesi TNL në Dita Online.

Duket si një qëndrim racional dhe ditët në vijim do të jenë dëshmitari më i mirë i kësaj që është shkruar më sipër.

Komenti i një lexuesi në Dita Online

e.k/DITA

May 23, 2018 21:27
Komento

12 Komente

 1. çiftelia e bjeshkeve May 23, 21:39

  Eshte e vertete, njerezit e ministrit Xhafa, si budallenj, i kishin ofruar Babales, jo 200 mije, po 500 mije euro, mirepo Babalja, si njeri me moral e inegritet nuk i kishte pranuar, duke u thene se ai nuk i pranonte paret e narkotrafikanteve, mbasi preferonte 20 mije eurot qe i ka dhene Lulezim Basha, te pakten ato ishin nga paret e vjedhura tek rruga e kombit.

  Reply to this comment
 2. Kaçi i zi May 23, 21:40

  Doli dhe shuma e parave qe eshte paguar Babale. 200.000 euro. Bravo Babale.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 23, 23:29

   Qe rilindja bolshevike do te bej gjithçka per te tjetersuar provat , kjo as qe diskutohet. Ska si te jete ndryshe , kur vellai i ministrit u largua me shpejtesi nga Shqiperia sapo doli auto pergjimi, Doni me per belulin?

   Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu May 24, 00:59

  Cilido politikan pa piken e moralit (ku t’a gjej moralin) dhe te pergjegjesise del e hedh jo balte, por mut dhe nuk mban pergjegjesi per ndotje qe shkakton.
  Ne kete rast Luli permend shifren 200 mije euro qe i jane dhene Babales (Ba-boles), nga njerezit e Xhafes.Shume mire, ne e besojme Lulin ashtu sic e besojme edhe kur e pyet per oren dhe t’a tregon sakte, ne kete rast, Prokuroria ka ne dore Dosjen e Babales dhe t’a therrese qofte edhe forcerisht si deshmitar Lulin, per t’i shkuar deri ne fund te vertetes.
  Ne rast te kumder te mbaje pergjegjesi si shpifes dhe mashtrues ordiner.
  Nje qytetar i thjeshte kur thote nje te vertete dhe jo me te shpife per nje politikan sidomos tek Shqu-pisat, mban pergjegjesi dhe eshte denuar per “shpifje” ne vlera monetare, po keta pizevenke te kujt llojit jane qe bejne perjashtim nga ligji, apo ky i fundit eshte vetem per “lumpen proletariatin”.
  Ne Shqiperine post ’90 para ligjit nuk mbajne pergjegjesi budallenjte dhe kodoshet politikane, ligji i ka perfshire ne nje kategori.

  Reply to this comment
 4. info analitike May 24, 01:41

  Domethene shoke te Dites po thoni qe te njejten gje ben dhe bente dhe kriepsikoja apo vetem Luli ben nga keto akuza? Ore po kaq keq jeni katandisur sa nuk dini ku te kapeni per te fshehur llumin rilindjon qe ka bere pakt me Lulin.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic May 24, 02:01

  Keta te mjer kerkojn te vejne vetulla e po nxjerrin syte dita per dite.
  Nuk ka diskretitim me te madhe se kjo qe po bejn keta. Te degjosh Berishen kure flet ne Opinion sonte te vjen te vjellesh.
  Aqe i pa skrupullt sa sejcilen fjal qe nxjerre vetem mashtron, Berishes i vete mendja se njerzit hajne bare.! Jo ore jo sote njerzite te jepin uje ne bishte te luges.! Keshtu po fundosen dita per dite opozita jone ne moqale te rrezikshme.!

  Reply to this comment
 6. Emigranti May 24, 02:10

  Me qesharakja eshte qe Babalen e nxjerin si pentito.Ne radhe te pare pentito behesh para organeve te drejtesise dhe jo para nje gazetari apo nje Force politike.Tjetra behet pentito nje person qe eshte ne ate proces dhe i jepen garanci per deklaratat qe ben per anonimatin deri ne zbardhjen e plote te procesit dhe jo nje vobeks me probleme finanziare qe afrohet gratis dhe aq me teper per hakmarrje personale dhe shume kontradiktor per ato qe thote.Keta lloj personash nuk jane ta besueshem dhe nuk meren ne konsiderate se sbehin hetimin gjate procesit gjyqesor.Te pakten kete na meson perendimi nga pervoja me Luften ndaj grupeve mafjoze.Ky i yni eshte nje skenar ordiner qe ata qe kane luftuar me keto grupe mafjoze na bene komik dhe jashte cdo lloj ndergjegje te arsyeshme.Ky nuk eshte gje tjeter vetem nje skenar i shemtuar politik qe ne perendim asnje force politike se ben se kthehet ne bummerang me pasoja.por ne Shqiperi ndodhin se kane gjetur celesin qe dhe kur humbin keq ne zgjedhje ,thone se u fituan me para droge duke ua servirur te huajve ,mire opinionin vendas por dhe ata i marin per naiv se ata me perfaqesite diplomatike nuk marin formazione te mjaftueshem se cfare ndodh ne realitet

  Reply to this comment
 7. peoples May 24, 03:40

  Nuk i pranon BABALJA ,nuk korruptohet eshte i pa kompromentueshem..Ne USA ka nisur levizja BABALE ti je HERO i pa epur ne luften kunder kanabisit.Babale i madh Babale hero.rofte PD babale dhe Lulzim Basha .URRA URRA URRA.

  Reply to this comment
 8. Arben May 24, 07:20

  Hajde komentues I zgjuat hajde

  Reply to this comment
 9. Arbeni May 24, 08:47

  Qendrimet deri ne kufinjte e qesharakes se nje qeverie qe nuk gjen dot ministra te brendeshem te lidhur direkt a indirekt me trafikun e droges. Praktika akoma me qesharake te mediave uturak te kesaj qeverie qe perpiqen mos shohin faktin e thjeshte se me vella te denuar per trafik droge nuk gjendet sot askund ne bote nje minister i brendeshem. Ky eshte rast unikal ne bote qe e ofron vetem ajo e ashtequajtura rilindje e psikopatit Ed Rama.

  Reply to this comment
 10. perkthyesi May 24, 09:23

  Shikoni ne c’dore ka rene Shqiperia, ne dore te BABALES! Nuk ka gje me te turpshme dhe me te ndyre te shkosh e te votosh per kete klase politike krejtesisht te dale boje!

  Reply to this comment
 11. bashalule May 24, 10:04

  Nuk e kuptoj pse prokuroria nuk e therret nje here kete te zgjuarin e pd dhe ti tregoje se per shpfje e deshmi te rreme denohesh, e te shoesh se si do te reagoje ky trim I xha jahos. Basha ben keshtu se I ka shpetuar gjithmone drejtesise dhe ka rrezik se sa te nuhase ndonje levizje do te caje ferren, pa pyetur per pd e shqiperi por vetem te shpetoje buthen e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*