Pse duhet t’i thoni “Jo” akullit nëpër lokale

November 15, 2017 10:51

Pse duhet t’i thoni “Jo” akullit nëpër lokale

A e keni menduar ndonjëherë se makina që prodhon akullin është gjëja e fundit që pastrohet. E nëse jo, duhet ta mendoni tani tutje.

Prandaj bëni mirë që të mos pranoni akullin t’i hidhni pijes suaj akullin që sherbet nëpër lokale

Sipas personave të cilët punojnë në bare ose restorante, akulli, i cili shërbehet aty nuk është aspak higjenik dhe përmban baktere shumë të dëmshme për organizmin.

Në një studim të bërë, u zbulua se akulli i gjendur në lokale përmban 10 herë më shumë baktere se sa uji i tualetit. Prandaj mendohuni mirë përpara se të pini pije me akull.

November 15, 2017 10:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*