Pse erdhi ministri i Brendshëm në Shqipëri?

November 6, 2015 17:31

Pse erdhi ministri i Brendshëm në Shqipëri?

Ministri i Brendshëm gjerman Thomas de Maiziere vizitoi sot Tiranën ku u takua me homologun Tahiri dhe kryeministrin Rama.

Sipas televizionit gjerman N­TV, De Maiziere ka ardhur në Shqipëri për të dhënë një mesazh për qeverinë shqiptare dhe qytetarët. “Maiziere do të shkojë në Shqipëri për të dhënë mesazhin se aplikimet për azil në Gjermani janë të pakuptimta”, thotë televizioni gjerman.

Kjo media argumenton se arsyeja e vizitës është pikërisht rënia e ngadaltë e numrit të azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani.

November 6, 2015 17:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim