Pse nuk dalin shqiptarët në protestë? Klajda Gjosha: Në mentalitetin e këtij populli është durimi

October 2, 2018 18:57

Pse nuk dalin shqiptarët në protestë? Klajda Gjosha: Në mentalitetin e këtij populli është durimi

Klajda Gjosha, kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, tregoi në “Top Talk” arsyen pse shqiptarët nuk dalin në protesta.

“Në mentalitetin e këtij populli është durimi. Duhet një opozitë konkrete, e vërtetë dhe e drejtpërdrejtë. Kemi shumë për të përmirësuar dhe duhej nisur nga platforma në fakt. Me njerëzit nuk mund të diskutosh vetëm çështje politike, por edhe platformën”, shpjegoi deputetja e LSI-së.

“Nuk mund të mendohet që opozita të dalë në shesh, të qëndrojë aty dhe të rrëzohet Edi Rama. Njerëzit duhet të binden përse duhet të dalin në shesh. Nuk dalin në shesh për Monika Kryemadhin apo Lulzim Bashën, por për veten e tyre dhe realitetin e hidhur”, theksoi Gjosha.

v.l/ Dita

October 2, 2018 18:57
Komento

19 Komente

 1. Alban Hamzai October 2, 19:25

  Ne vitet 1930 Harry Fullci,drejtor I shkolles bujqesore beri kete prove me nxenesit konviktore te shkolles,qe ishin nga krahina te ndryshme te vendit : filloi tu pakesonte nga pak e vazhdimisht racionin e ushqimit .Ne fillim u pakesoi mishin ,derisa ja u hoqi fare, pastaj u pakesoi orizin e keshtu me rradhe deri tek buka .Ai priste reagimin e nxenesve ,por asnje nuk reagonte .Te gjithe u pershtaten me gjendjen e krijuar . Atehere H.Fullci I mbledh te gjithe dhe u thote :Ju bera kete prove me ushqimin dhe prisja reagimin tuaj,por ju ,jo vetem qe nuk protestuat ,por nuk bete as reagimin me te vogel . Juve jeni bij nga krahina te ndryshme dhe te gjitheve ju mungon ndjenja e protestes . Dhe nje popull,te cilit I mungon ndjenja e protestes ,nuk ka te ardhme . Pra shqiptaret nuk protestojne,sepse u mungon ndjenja e protestes kolektive. Ju lutem botoni komentin tim!

  Reply to this comment
 2. TLN October 2, 19:32

  Per fare te dalesh ne proteste? E kap hajdutin me ze e figure duke vjedhur dhe ne vend qe te jete ne burg eshte president i vendit.

  Reply to this comment
 3. Jimi October 2, 20:01

  Sa te jene surreterit tuaj te pranishem ne ate parlament, nuk ka bir nene qe ngrihet ne proteste. E perse ? Qe ti dhe ajo dibrania jote nga 9 ti bej 10 halete e maceve?

  Reply to this comment
 4. Adi October 2, 20:05

  Del ne proteste dhe, ose ben nje vrime ne uje, ose ne pushtet vjen nje batakci. Atehere pse te dalesh ne proteste? Aty ku nuk te pyesin, rri e mos fol.

  Reply to this comment
 5. lalai October 2, 21:03

  E ke gabim shumë…..
  Në mentalitetin e këtij populli MBIZOTËRON dhe UDHËHEQ INJORANCA KOLEKTIVE!!!!

  Reply to this comment
 6. Monika nepërka pika-pika October 2, 21:20

  Jo moj kukuvajke , jo ! Njerezit nuk dalin ne proteste , sepse e kane humbur teresisht besimin tek opozita . Lidret e saj , Saliu , Iliri , Monika , Luli e nje tufe me derra , jane kompromentuar , konsumuar e sterkonsumuar aq shume , sa populli nuk do qe ti shohe më me sy . Populli yne ka nje fjale te urte , kur thgote se ” Me barin e thate , digjet edhe i njomi” , ndaj po i merrni me qafe edhe ata te rinj , qe kini mashtruar dhe po iu shkaterroni jeten , qe ne femijeri . Keto qe po te them , jane teper te sakta , qe po vertetohen çdo ditë e më tepër , por juve mbyllni syte , për të mos i parë ! Ti , mbase ke ndonje fare vlere , por je si ai gjalpi , qe ruhet ne lekuren e qenit dhe , natyrisht , nuk i afrohet askush nga njerezit , se infektohen me kolerë !

  Reply to this comment
 7. Po , Po October 2, 21:33

  Duhet te kesh logjiken e nje idjoti , te cuditesh se pserse nuk del ne proteste populli , kur i ben thirrje nje vrases gjakftohte i tij , ne mes te dites , ne mes gte bulevardit , me duar ne xhepa , vetem se kerkonte nje jete me te mire ! Apo , kur Like floriri (kusari i rezervave te arit ),e me bllok ne dore , qe e pame me syte tona (me zë e figurë) , si dhe zonja e tij e pa cipe , apo ju bibat , qe u leshoheni deputeteve dhe u rrembeni dhunshem kartonet e votimit ne parlament ! Ju , kini zgjedhur si rruge per te ardhur ne pushtet , jo alternative bindese e ,me te mire se mazhoranca e sotme , por thjesht dhunen , egërsinë, nga e cila populli është lodhur dhe tmerruar ne keto tre dekada . Kur Ilir Meta bente thirrje per te armatosur popullin dhe ndezur lufte civile , popullit iu rrenqeth trupi dhe nuk do qe te degjojer me per te ! Ju kujtoni se harrohen lehte te gjitha keto ! ! !

  Reply to this comment
 8. Adih October 2, 21:50

  Moj goce e hajduteve te LSI.,Shume flasin keq per Berishen,ka fakte kokeforta ,po po te me pyesesh mua personalisht ,te vetmen gje qe une nuk ja Fal Sali larqoftit eshte vetem nje e VETEM NJE . Pse e shpetoi nga burgu ,Liken tend ,mbasi doli vidio me figure e me ze ,bile shte ,pare e studiuar nga laboratoret , me te mira ne bote te FBI se Amerkane.

  Kurse sa per indiferencen e populit karshi protestave e komenton gabim . Populli e ka me ne fund te qarte ,se ,nuk duhet ti shkoje as edhe nje force politike si qurravec nga prapa . Por populli e di dhe do beje demostracione edhe cuname ,pa as edhe njehere me ndonje ndikim politik ,dhe kjo eshte dhe do te jete e sukseshme per interesat e veta ,te popullit ,dhe keni per te pare ju kllohunit te cirkut katovicar ,qe do qani me njeri tjetrin o oooo bo bo cna gjeti:???Poshte komitetit Qendror te bashkuar rreth partise suaj PPSH?Prandaj ,moj cupulinke qe sta ka rene as edhe nje here bytha nen uje ,dhe qe nuk i ke thene, as edhe nje here punes ,puna e mbare ,tamam si Shefi i jot Likja ,mos na jep mendje ti neve moj iiooo???????
  PS ::: Ne qofte se nuk me kupton , po te jap shembuj.
  U vrane 4 veta ne bulevard ,kater baballare femijesh ne kulmin e moshes me duar ne xhepa ,moren dhe nofken “KOKPALARE ” nga shefi i juaj ,e pastaj ky Rama ripjellesi ,i perdhosi keto viktima te pa fajshme ,ku me gjakune tyre palloshi i gjate ,ngrohu bythet ne kolltukune e Kryemistrit ,dhe beri shefin tend President . E kuptove moj cupulinkeet ,te dirizhuar nga ju ,shqiptaret mbare sot , e urrejne demostraden ,dhe ben mire mos dil te komentosh ,por mere ato beneficet e majme ,me taksat tona ,,ndiq moden ,hiq vetullat , e mos ha MUT dhe mos na jep mend…Sinqerisht ,dua te ndihmoj ,mos u be gazi i botes moj vajze??””

  Reply to this comment
 9. Mark.uk October 3, 09:26

  Ketee ka thene edhe poeti yne.SHQIPTARI TRASHIGIMTAR I VUAJTJES E I DURIMIT.

  Reply to this comment
 10. Mark.uk October 3, 09:28

  Kurse ju qe keni shkruar per maloket kam ket shprehje.Maloket te hkerdheshin cfar te permban pragu.

  Reply to this comment
  • Maloket jane sllave sjelle si skllever nga malet e Geghames ne Armeni October 3, 10:10

   Ti shume shume mund ate shkerdhesh robt e shpis, se inbreeding e keni edhe tradite, prandaj keni ate intelekt te spikatur prej maloku.

   Reply to this comment
   • Taku October 3, 11:59

    Ti “maloket jane sllave” je me idioti qe komenton ketu. Dhe une qe po ta them jam nga skaji me jugor i Shqiperisw.

    Reply to this comment
    • Maloket jane sllave sjelle si skllever nga malet e Geghames ne Armeni October 3, 17:31

     Ngaqe jeni gje shume e trashe, ju duket sikur dallimi midis Shqiptareve, nje popull shume inteligjent qe mposhte Turqit ne kulmin e forces se tyre ne raport 1/10, dhe malokeve, nje popull sklleverish pa intelekt ku babai i jep dhendrit fishekun per t’i vrare apo mbajtur te terrorizuar te bijen, eshte dallimi midis pozicionit gjeografik veri-jug.

     Jo or malok i trashe qe kujton se duke e cuar me imagjinate veten ne skajin me jugor u bere me pak malok dhe me shume inteligjent.

     Sa me inteligjent te jesh, aq me larg je prej malokeve dhe aq me e huaj dhe e ndyre te duket kultura e tyre, dhe sa me i trashe te jesh aq me te afert te duken maloket. Por nuk ka asnje popull tjeter aq te trashe sa maloket, qe t’i duken si soji i tyre, keshtu qe vete malokeve u duhet te shtiren si Vlonjat, Korcar, Gjirokastrit, apo nga “skaji me jugor” dhe te mbrojne me spond veten e tyre, dhe nuk arrijne ta kuptojne se jo vetem qe naiviteti i taktikes se tyre nuk ua fsheh dot intelektin e ulet prej maloku, por behen edhe me te neveritshem kur perpiqen te mbrohen duke perdorur identitetin e dikujt tjeter.

     Reply to this comment
 11. robi October 3, 11:32

  shyqyr qe ka leshidhise kete analiste te fameshme qe ju jep drejtim problemeve te medha qe ka kombi se ndryshe ky vend do kishte ikur poer lesh. Shko moj sharebajge se pjelle e leshelise apo leshitdhise je dhe ti , se na cate by,,,,,nga haremi veror i Jales kur po pregaditeshit per revolucionin berishian te shtatorit qe do organizohej me naziskinet e Mamurrasit dhe horrat e leshitdhise dhe ne fund kjo na doli flluske sapuni ,Se kush eshte leshelija do te shihni se shpejti ne zgjedhje se cfare alergjije ka populli per kete cizme particke qe mashtronte mijra te rinj ne kembim te nje vendi pune dhe pastaj gjithe fisi me kuc e me mace duhej te votonin gjithnje per leshinedhise gjithmone se perndryshe humbje vendij e punes

  Reply to this comment
 12. Babale October 3, 13:05

  Ende vazhdoni avazin ju !? Po partia juaj ka shkuar per skrap!

  Reply to this comment
 13. Dodona mbi Tomorr October 3, 15:08

  Klajda e bukur!Te kam keshilluar niihere; te mos i fyesh njerzit , qofshin ata edhe kundershtateret e tu e sidomos popullin, sepse populli gjithmone eshte i pafajshem ,pamvaresisht se c’thone politikanet!E sa per durimin ; po ti pse paske kaq durim sa te durosh Salinj e Selanj pale Monik e Ilir?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*