Sadri Abazi nxehet me Canin: Pse s’ma hap telefonin, unë të bëra deputet

September 19, 2014 09:18

Sadri Abazi nxehet me Canin: Pse s’ma hap telefonin, unë të bëra deputet

Seanca e djeshme parlamentare duket se nuk ka qenë edhe aq e qetë.

Socialistët kanë pasur disa moment tensioni me njëri-tjetrin.

Sipas “Panorama”, fillimisht është shënuar një moment acarimi i kryeministrit Edi Rama me ministrin Ditmir Bushati.

Rama duket se është mërzitur me të për shkak se nuk i ka plotësuar një kërkesë.

Për këtë arsye, një shkresë që ia ka dhënë Bushati, ia ka hedhur me inat.

Por, nuk ka përfunduar këtu.

Deputeti Sadri Abazi ka pasur një debat me tonte të larta me ministrin e Financave, Shkëlqim Cani.

“Pse nuk ma hap telefonin?! Mua ma bën këtë? Unë të kam bërë deputet,” mësohet t’i ketë thënë Abazi, ministrit Cani.

Pas kësaj ka ndërhyrë Saimir Tahiri për të qetësuar situatën, duke thënë se ka edhe kamera.

September 19, 2014 09:18
Komento

21 Komente

 1. male osdrimi September 19, 09:25

  mire ka bere Cani qe nuk ja ka ngrit telefonin ketij sadri uslluges. sojsez si uslluga &co jane funderrina shoqerore.

  Reply to this comment
 2. ivani i madh September 19, 09:47

  ore Abazi po ne qe votuam cfare jemi apo letra bixhozi kur ju deklaroni qe une te bera deputet dmth qe ne votokemi kot se ju i keni percaktuar se kush do behet e kush nuk do behet deputet Turp te kini e per faqe te zeze per ju qe na perfaqesoni ne ne parlament.

  Reply to this comment
 3. Strazimiri me paruke September 19, 10:07

  Sadri Abazi ne lidhje me Ministrin Cani ka shume te drejte, Cani eshte nje lengaraq dhe mbeshtetes i Full-hajnit, kane punuar me dekata bashke ne BSH, por efhe me nje zyre qe ne kohen e komunizmit.

  Reply to this comment
 4. mali September 19, 10:08

  Me siguri ky qe ka degjuar keto biseda ka qene i fshehur ne WC, se nga ay degjohen mire.

  Reply to this comment
 5. orienti September 19, 10:40

  -Shkelqim Cani eshte njeri me formim te autoritetit ,ekselent qe femije .Sadriut ndoshta i ka pelqyer te marre drite nga shkelqimi i tij dhe i eshte afruar per interes te vet.

  Reply to this comment
 6. Diversiv September 19, 10:45

  Sadri Abazi nje nga miliarderet deputete ashtu si Doshi, Kokdhima, Ylli, Frroku kane te drejte kur thone ” Une ju bera deputete “. Rama kur ben listat per deputet keto miliardere pyet e jo spurdhjake si Brace qe bejne gam-gam kot neper gazeta.

  Reply to this comment
 7. diellza September 19, 12:05

  sadriu dashnori i drejtores se vip-ave te tatimet eshte ky??

  Reply to this comment
 8. info-analitike September 19, 12:59

  Shpresojme qe Bedri Islami te na shkruaje ne nje “shenim” te tijin arsyet e kesaj zallamahie ne radhet e PS-se.
  Cfare e paska gjetur valle qe i qenkan bere nervat si tela ciftelie Rames?
  Tahiri qe preokupohet per telekamerat!!! Mos u merzit o Sajmir mavria se edhe ky “show” eshte, apo ju telekamereat i doni vetem per promovim dhe mburrje dhe jo kur ju nxjerrin bojen e zeze.

  Reply to this comment
 9. vlora September 19, 13:51

  Llumi shqiptar eshte mbledhur ne kuvend !!!!!! oh sa turp ….kur degjon vetem keto gjera ..meshire o zot per kete popull ………i marsh haken se….gjerat nuk kan ku ven me keq .

  Reply to this comment
 10. rreshen albania September 19, 17:32

  NUK E KA BA SADRIU DEPUTET PO E KA BA DIBRA QE E KAN VOTU E CFARE DO TE THOTE ME KETE SE MOS E PAGUAN RROGEN E TIJ SADRIU APO TAKSAT E DIBRANVE…APO PO BAN SI NE KOHEN E SALI BUSHTRES

  Reply to this comment
 11. Aliu September 19, 19:05

  Shyqyr me ne fund qe paska edhe lexues te Dites qe kritikojne qeverine,pa ne djall te veje. Deri tash cdo prapesi e Rames eshte ngritur ne piedestal si nga lexuesit edhe nga Bedri Islami. Me sa duket ky gazetari i Zerit te Popullit nuk ka hequr dore nga lavderimi i udheheqesve.

  Reply to this comment
 12. islam September 19, 19:56

  O Sadri,pse te vjen keq se nuk te hap telefonin ky Cani.Mire ta bene.ty edhe neve qe e votuam.Votuam te zgjidhej deputete dhe minister Cani..burre me i poshter Bodes turp te kesh maskara burre dhe hipokrite servil dhe masakra nuk ka.Mire ta ben ty mire ja ben edhe E.Rames

  Qe eshte mashtrues dhe tipi servilit ordiner Cani vetem me nje fakte.
  Cani ke nje vit Minister,cfare reforme bere ne MFinancave ,cafre ndryshove ke hoqe nga ata qe kane shkelur ligjin jashte krietereve te korruptuar ish administrues te zgjedhjeve te PD,komisioneret e pd etj
  Cilet ketheve ne pune nga ata qe jane hequr ne vitin 2006-2007-2009 nga MF pa drejtesishte as nje ti mbane akoma drejtoresh te drejtorise juridike gruan e Rusmalit….gjithe drejtoret e Berishes dhe dashnoret e Bodes..

  Reply to this comment
 13. Arben September 19, 20:25

  Fytyra e vertete e parlamentit shqipetar, gjithe hajdutat me te medhenj qe polli tranzicioni yne.

  Cohuni nga gjumi o njerez, sa me vone, aq me keq pe ne.

  Sadri bytha bashke me sadrinjte e tjere bllokuan lejet per 2 vjet duke shkaterruar nje sektor shume te rendesishem te ekonomis sone, vetem sepse jane te deshtuar ne ekonomine e tregut te lire, jane zhytyr ne kredi dhe duan te “monopolizojne” shitjen e apartamenteve.

  Eshte nje veprim shume i rende, peshen e te cilit do ta ndjejme shume shpejt mbi supe.
  Keta jane sipermarres te deshtuar qe vjedhin djersen tone.
  O NJEREZ COHUNI NGA GJUMI

  Reply to this comment
 14. Pëllumb zaimi September 19, 22:22

  Nuk e di sa duhet besuar një informacion nga ” Panorama” por sidoqoftë të krijohet përshtypja që mendon dhe qenushi im? Një ditë qenushi im nguli këmbë që t’i vihej emri “deputet”? Përse e do emrin deputet i thashë? E dua sepse nuk kam asnjë ndryshim me ta m’u përgjegj? Ham-ham bëjnë ata, ham-ham dhe unë? Të lumtë i thashë,ta meritosh emrin! Qysh atë ditë qeni im e ka emrin “deputet”? Bukur apo jo,si thoni? Më ka premtuar se i vetmi korrupsion qe do të bëjë do të jetë ai me “kofsha pulash” dhe me asgje tjetër? Presim vizita për urimin e qenit tim me emrin “deputet”? Nderime!

  Reply to this comment
 15. Ushtaraku 3 September 20, 14:16

  A e kini lexuar komentin e mësipërm të z. Pëllumb z. Lexojeni,humor që duhet ta dijë çdo deputet!!? K. Sh.

  Reply to this comment
 16. Pëllumb zaimi September 20, 21:09

  Faleminderit “info…..”? Nderime!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank