Pse nuk shkove në festën e PD? Majlinda Bregu: S’bëj qokë në shtëpinë time

December 11, 2017 19:00

Pse nuk shkove në festën e PD? Majlinda Bregu: S’bëj qokë në shtëpinë time

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu në një reagim për News 24 sqaron arsyet pse nuk shkoi në festën e 27 vjetorit të themelimit të partisë Demokratike.

Sipas saj, ftesa e sotme ishte farsa e radhës e kreut të PD-së Basha që bën thirrje për bashkim, në një kohë që siç thotë Bregu, nuk mund të vijë pa marrë përgjegjësitë.

“Ftesa për sot ishte një formalitet për qokë ndaj Lulzim Bashës dhe unë qokë në shpinë timë nuk bëj. Prandaj sot nuk mund të jetë dita e bashkimit. Sepse premtimi i sotëm për bashkim, garë e reflektim është farsa e radhës! Sepse nuk vjen bashkimi, pa marrë përgjegjësinë e pa reflektuar për ndarjen, fyerjen e demokratëve dhe katandisjen e Shqipërisë pas 27 viteve demokraci, pa opozite! Dhe meqë s’ jam as te themeluesit, as te përmbaruesit, zgjodha te mos shkoj”,- thotë Bregu.

December 11, 2017 19:00
Komento

2 Komente

  1. demo December 11, 19:15

    Mire qe e ditke se ku je!

    Reply to this comment
  2. kirasi blue December 11, 21:06

    Bravo majlinda ke fillu me më pelqye. Sa te jete lulefenda ne krye te demokrateve skane me ba hajer kurrë

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*