“Pse Pentagoni shpërndau videot?” Ministri japonez i Mbrojtjes: Po përgatitemi për një sulm të mundshëm UFO

May 10, 2020 13:55

“Pse Pentagoni shpërndau videot?” Ministri japonez i Mbrojtjes: Po përgatitemi për një sulm të mundshëm UFO

Ministri japonez i Mbrojtjes, Taro Kono ka thënë ditën e sotme se vendi i tij po përgatit protokollet për një sulm të mundshëm jashtëtokësor.

Ai theksoi se pilotët e forcave vetë-mbrojtëse japoneze nuk kanë gjetur ende UFO, por vendi po merr masa mbrojtëse.

Mediat e huaja bëjnë me dije se shtatë avionë aziatikë luftarakë, të cilët shkojnë nga Hokaido në Okinawa, tashmë janë duke punuar për të identifikuar “aeroplanët me origjinë të panjohur”.

Ministri tha që ai nuk beson në UFO, por do të sigurohej dhe të informohej se përse donte të dinte Pentagoni shpërndau videot me UFO.

j.l./ dita

May 10, 2020 13:55
Komento

4 Komente

 1. Gzim Kulufi May 10, 15:18

  Kjo eshte njelloj si nxenesi i klases se pare te matet me profesorin e matematikes ne Universitet -shkruante dikur revista “Shkenca dhe Jeta” per keto lloj kontaktesh tonat me UFO-t!

  Reply to this comment
  • Spartaku May 10, 21:27

   Opo ky Gzim Kulufi (arixhiu )vetem malaqie shkruan , ose ka lindur injorant nga Zoti , ose eshte Rama dora vete se Rama ka probleme te theksuara llafologjie i cili nga qe nuk lidh dot 3 fjale ,arin ne cinizma e ironizem ,rezultat i mungeses se inteligjences , njeri i manget frikacak e intrigant ..

   Reply to this comment
 2. tomorraku May 10, 17:41

  Dolli edhe nji bashkepuntor i Perparim Zaimit!

  Reply to this comment
 3. Hosteni May 10, 22:39

  Forcat vetembrojtese?! Hahahaha…. Ju dhjefsha gazetaret.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim