Pse po vonohet kaq shumë trupa gjykuese për Tahirin, avokati zbulon arsyen

September 19, 2019 21:31

Pse po vonohet kaq shumë trupa gjykuese për Tahirin, avokati zbulon arsyen

Avokati i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, Maks Haxhia zbulon arsyet e vonesës prej gati pesë orësh të trupës gjykuese për dhënien e vendimit.

Në një intervistë për emisionin “Open”, Haxhia tha se me shumë gjasa vendimi i treshes së gjykatësve të Krimeve të Rënda do të jetë i plotë dhe përfundimtar, dhe jo veç dispozitivi, siç ishte menduar më parë.

Haxhia vlerësoi edhe praninë e përfaqësueve nga Ambasada e SHBA dhe ndërkombëtarë të tjerë në seancën e sotme.

Jo, menduam se brenda orës 6 do të kishte përfunduar shpallja e vendimit, sepse menduam që do të kishte përfunduar vetëm dispozitivi. Trupi gjykues do ta shpallë vendimin të plotë dhe përfundimtar.

E them me gjithë bindje që Gjykata nuk ka zgjidhje tjetër veç se të japë vendim pafajësie. Për mua pjesëmarrja e përfaqësueve të Ambasadës së SHBA është një garanci që i bëjnë këtij procesi dhe aq më mirë që janë në sallë. Ata e kanë krijuar bindjen e tyre që akuza e ngritur nuk solli asnjë provë të re”, u shpreh Maks Haxhia.

 

l.h/ dita

 

September 19, 2019 21:31
Komento

4 Komente

 1. info analitike September 19, 21:35

  O shoke po ambasadat paskan zgjedhur Maksin si zedhenes nuk i bekan do vete deklaratatt?

  Reply to this comment
 2. demo September 20, 04:00

  Mendoni cfare diference!Berisha nuk e paraqiti fare ne gjyq Lulzim Bashen per vjedhjen e Kombit.
  Kryeprokuroren e telendisi me fjalor kurvash.
  Gjykatesit dhe vendimet i caktonte vete.KLD po ashtu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim