Pse Princit George nuk i lejohet të ketë shokë të ngushtë në shkollë?

September 13, 2017 11:57

Pse Princit George nuk i lejohet të ketë shokë të ngushtë në shkollë?

Kush nuk do të donte që fëmija e tyre të shoqërohej me  Princin George, por pavarësisht se mund të jenë në të njëtën klasë nuk do të munden të jenë miq të ngushtë.

Politikat e shkollës ku paguhet 17 mijë paund viti, nuk lejon shoqërimin e fëmijëve në grupe.

Kjo ndodh për një arsye: Në mënyrën që të shmangen përjashtimet dhe bullizmin.

Nëse një prej fëmijëve ka ditëlindjen, nëse nuk ftohen të gjithë shokët e shoqet ftesat nuk ndahen për asnjë prej fëmijëve.

Ky rregull inkurajon fëmijët të jenë miq me njëri-tjetrin.

Mund të tingëllojë e çuditshme, por mësuesit janë më shumë të interesuar t’u mësojnë fëmijëve të punojnë në grup e të nxisin aftësitë bashkëpunuese sesa t’i përçajnë në grupe.

Një shembull që duhet të merret edhe nga shkollat tona!

September 13, 2017 11:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*