“Pse Rama dhe Obama s’janë në burg?”

November 11, 2019 08:50

“Pse Rama dhe Obama s’janë në burg?”

Është komentuar sërish çështja e fotos së shumëpërfolur mes Obamës dhe Ramës dhe kësaj radhe nga gazetarja e njohur e “Fox NeWs”, Sara Carter.

Gazetarja shkruan në Twitter se përse nuk janë në burg ish-Presidenti amerikan Barck Obama dhe kryeministri shqiptar Edi Rama.

Skandali që demokratët nuk duan të flasë asnjë media për të. Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë, pagoi 80 mijë dollarë për të bërë një foto me Obamën, përmes një shtetasi amerikan që tani është në burg. Çfarë ndodhi me Obamën dhe Ramën? Përse nuk janë në burg”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Twitter.

 

o.j/dita

 

November 11, 2019 08:50
Komento

12 Komente

 1. niki November 11, 11:04

  Nese Basha si opozitar, duke mos perfaqesuqr vendin e tij ka bere vetem nje FOTO me Trump me pagese, Rama sic e shikojme edhe ne foto eshte duke komunikuar me presidentin Obama…………………………

  Reply to this comment
 2. intelektuali November 11, 12:00

  Ja pergjigja adekuate e thote intelektuali menjehere:

  sepse:

  BARACK OBAMA DHE EDI RAMA JANE TE DY MASHTRUES DHE GENJESHTARE TE PAPARE QE I KA HEDHUR ME PARASHYTE NE PUSHTET MAFIOZI GEORGE SOROS

  prandaj:

  Kur te shkoj ne burg Vampiri hebre i popujve te Botes, miliarderi George Soros, atehere do te shkojne ne burg te dy keta bedela ose pjella te tij.

  Reply to this comment
 3. intelektuali November 11, 12:36

  JA PSE NUK JANE NE BURG OBAMA DHE EDVINI:

  Shtypi dhe opinioni publik nuk u vunë në dijeni për ardhjen në Ohër, në vigjiljen e “Shengenit Ballkanik” të trashëgimtarit të pasurisë dhe rrjetit të aktivizmit politik të George Soros. Ai mbërriti në Ohër i shoqëruar nga katër persona, përfshi këtu dhe drejtuesen e sektorit të komunikimit të Fondacionit për Shoqëri së Hapur, Laura Silber. Është “e paqartë” arsyeja përse një grupi të tillë iu dha një trajtim i tillë i lartë shtetëror, e madje edhe një autokolonë shoqëruese për të ruajtur sigurinë e tyre. Soros ishte jetik për “revolucionin” që solli Zoran Zaev në pushtet në vitin 2017. Fondacioni për Shoqëri të Hapur financoi disa organizata të majta në Maqedoni, të cilët në këmbim të parave organizuan protesta, përdorën përgjime të regjistruara në kundërshtim me ligjin dhe sigurisht që nuk harruan pa financuar edhe disa media lokale me qëllimin që të përhapnin të ashtuquajturat “fake-news”. Gjithashtu, ekspertë ndërkombëtarë të financuar nga fondacioni i Soros mbërritën në Maqedoninë e Veriut për të mbështetur propagandën e Zaev. Burimet mediatike thonë se kjo vizitë e Aleksandër Soros në Maqedoni është e lidhur me zgjedhjet e parakohshme në prill të vitit 2020, ku pozita e Zaevit në krye të qeverisë është tronditur shumë nga një numër skandalesh korrupsioni dhe gjithashtu nga refuzimi për çeljen e negociatave me Bashkimin Evropian. Pritet që Fondacioni për Shoqëri të Hapur përsëri të financojë fushatën parazgjedhore të Zoran Zaev, dhe ta mbështesë atë me propagandë mediatike dhe ndihma të rëndësishme nga ekspertë ndërkombëtarë. Ka shumë të ngjarë që vizita në Ohër të ketë në axhendën e saj edhe takime me kryeministrin shqiptar Edi Rama, i cili është gjithashtu i financuar dhe mbështetur nga Sorosi, pasi ish-partnerja e tij Delina Fico ka punuar në projekte të rëndësisë së veçantë të financuara nga Fondacioni Soros. Vizita e Soros përkon gjithashtu edhe me shumë zhvillime ndërkombëtare ku miliardieri hebre është i interesuar që të konsumojë influencat e tij dhe pikërisht: Presidenti i ri në SHBA me kandidaten e majtë Elizabet Uorren dhe interesi për ta rikthyer Britaninë e Madhe në BE, e së fundmi duket se “Shengeni Ballkanik” nuk është një ide e rastësishme “palo gje” sic mendojne skeptiket e paditur.

  Përgatitur nga:

  intelektuali

  Reply to this comment
  • Ushkuri November 11, 16:06

   Bo, sa shume gjona qe dike ti more zotni.

   Reply to this comment
  • Ai qe di ti November 12, 09:09

   Ja dhe “diarrhea” bythoregojore e dites e HALEINTELEKTIT e Sanatoriumit te studimit te semundjeve Intelekhaleve qe ai perfaqeson si nje kooperative e TUFES dhe Tufezave te mediave te nerume si Dita psh…..Cdo dite keto kemi….mbase dhe paguhen nga ish Sigurimi per provokacion mediatik..

   Reply to this comment
  • sopiqoti November 12, 10:27

   O zoti” Intelektual”,me te vertet qe je i papare,kapacitet.Duke te lexuar ketu nje gje nuk po e kuptoj nedhe pikerisht ne se e ke te qarte se c’fare ka brenda topi i fuootbollit : “lesh a po kashte” se per te tjeret je analist dhe parashikues me vlere per shoqerine.

   Reply to this comment
 4. # November 11, 13:21

  Po ti si qendron pa hyre ne burg ore mavri.Po sa shume te pjelle ajo mendj ore i vrerosur.

  Reply to this comment
 5. Larry King November 11, 15:22

  FOX NEWS IN USA IT’SEEN AS FAKE NEWS … by 69 per cent of American people!

  Lajmet Dhelpres shihet si Lajmet e rreme nga 69 per qind e amerikaneve !

  Reply to this comment
 6. Dash November 11, 17:33

  Keto jane budallalleqe por pse sna lini te komentojme ne analizen e shkelqyer te Bedri Islamit : “DELIRI BALLKANIK I EDI RAMES” …..nje analize shume e sakte per cilesine me te keqe qe kemi ne shqiptaret : MEGALLOMANIA …secili nga ne nuk mendon te beje punen e tij ne menyre modeste dhe me perulesi por i duket sikur Ai eshte thirrur nga historia per te “ndryshuar” boten ,,,,kjo eshte e keqja kryesore e shqiptarit per mendimin tim

  Reply to this comment
  • Hi November 12, 00:35

   Po ky nga me doli thote obama per ramen po njelloj si rama per kajmakum. Te dy periferik te dy aksidental. Te parit ja serviri bilali e te dytit belinda.
   Ne rast se do zhvillohej nje gjyq per te dyja rastet do ishte qesharake.
   Me ta fut gruja bilalit do thote obama.
   Me ta fut ky debili belindes do thote rama.

   Reply to this comment
 7. sopiqoti November 12, 10:27

  O zoti” Intelektual”,me te vertet qe je i papare,kapacitet.Duke te lexuar ketu nje gje nuk po e kuptoj nedhe pikerisht ne se e ke te qarte se c’fare ka brenda topi i fuootbollit : “lesh a po kashte” se per te tjeret je analist dhe parashikues me vlere per shoqerine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim