Rama: Ne kemi vetëm ngjyra ju keni paratë. Merkel: Keni detin në një anë e malin në tjetrën

July 10, 2015 08:12

Rama: Ne kemi vetëm ngjyra ju keni paratë. Merkel: Keni detin në një anë e malin në tjetrën

Mediat në Kosovë shkruajnë sot për momentin kur Merkel ka hyrë në zyrën e kryeministrit shqiptar.

Ajo i është drejtuar duke e pyetur për ngjyrat e shumta.

Rama me shaka ia ka kthyer se ai ka ngjyrat, ndërsa Merkel ka paratë.

Por, kancelarja ia është përgjigjur duhen vlerësuar ato që keni.

Merkel: Ç’janë gjithë këto ngjyra?

Rama: Ne kemi vetëm këto ngjyra, e gjithë gjërat tjera i keni ju.

Merkel: Ju keni malin në një anë dhe detin në anën tjetër, vlerësojini ato.

July 10, 2015 08:12
Komento

7 Komente

 1. xhateli July 10, 08:35

  Po te ishte Berisha, do te kishte keto batuta me Merkelin:

  O Sale, pse rri vazhdimisht duke e cuar doren e djathte here te kollarja, here te kopsat e pantallonave?
  A herr Merkel, nuk i shpeton gja synit tand.
  Doren e djathte, se une i djathte jam, kur e coj te kollarja, dua te te them se e kam fut vendin ne borxh deri ne fyt sa po me mbyt.
  Po poshte pse e con? e pyet gjermania.
  Po, kur e coj poshte pantallonave, du me te tregue, se une keto kam. s’e laj dot borxhin.

  Po Merkeli ia fut nje te qeshme, se plaku i rrjedhur, as ato nuk i ka me, andaj kur ecen rruges, edhe poturet i lag vetiu, se nuk e mban dot sh…rren Saliu .

  Reply to this comment
 2. kastriotkastriot July 10, 08:37

  vjen bota e na tregon se kemi te gjitha dhe malin dhe detin dhe fushe dhe keneten .Na mungojn vetem dicka te vogla ; deshira – vullneti si dhe truri per ta begatuar kete vend

  Reply to this comment
 3. Monika kryezeza July 10, 09:21

  Nuk ndertohet shtet e as ‘rilind’ me ‘BATUTAT’ e Batove te ‘informacionit’ te Bathores
  ——-
  Ky Batua ne mos gabohem eshte ai ‘analisti’ qe kerkoi te votohej ShQina se ish e bukur!?
  Nuk ka nevoje per koment:Ne si popull jemi katandisur kaqe keq qe mos pafshim ne kete gjendje as ‘armikun’ si thote populli.
  Ne na mungon informacioni qe jo vetem nuk eshte ‘pushtet i katert’ i lire profesionist e i pa varur qe mund te rrezoje brenda edhe nje legjislature 5 qeverri por perkundrazi kemi gazetare me gjuhen perjashta qe duke lepire nga mbas politikanet i mbajne ata 25 vjet ne pushtet si ne asnje vend te Botes.
  Ka me thenje sinjifikative se ajo e Merkel:’Nga nje ane kini detin e nga ana tjeter malin’!?
  SHKURT JU I KINI TE GJITHA POR NUK KINI KRYESOREN TRURIN E NE VEND TE TRURIT KINI BATOT E B… E SHQINES!?
  A ka me turp kur nje mender gazetar apo gazetare ben pyetjen me idjote ne Bote:’Kush eshte lideri i Ballkanit;’?Nje gazetar i tille ka tre alternativa o te zhduket nga syte kembet,o te mbyllet me ndonje manastir o te vrase veten ….
  KUSH INFORMACION DO ANALIZOJE QE NE ZGJEDHJET E FUNDIT MBI 55 PERQIND E SHQIPETAREVE NUK VOTOJI?! KUSH DO FLASE PER SHQIPETARET E JO BATUTAT?! Merkel thote:’shko tek mali(dhe deti) si Muhameti-‘Batutaxhinjte’ thone:’Te na vije mali tek Muhameti …….se ne nuk levizim sikur te behet qameti!

  Reply to this comment
 4. Arben July 10, 10:29

  PER BARCALETA NUK KEMI SHOKE.

  PER PUNE, AHA, PORDHE ME RIGON

  Reply to this comment
 5. Xhimi July 10, 11:10

  Baton! Shume e bukur batuta. Vete e gjete a?

  Reply to this comment
 6. 75 na bashkoj kenga popullore July 10, 13:13

  Me nji fjal vendi i bekuar me njerez te madhkuar.Persa i perket pozicjonit gjeografik SHQIPERIA vend unik ne bote

  Reply to this comment
 7. Lirim Muharemi July 12, 02:04

  Kemi nji shtetë më të bukur dhe të pasur, jan të vërteta fjalët e Dr. Angela Merkel, Deti është rugdalja në Bot mbas maleve kemi të krejt Reonin, zhvilim i pafund.

  Angela thot investim po por dhe rikthim investimi, zhillim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*