Publikohen formacionet, Shqipëria ngre ‘murin’ përballë Spanjës

October 6, 2017 20:11

Publikohen formacionet, Shqipëria ngre ‘murin’ përballë Spanjës

Në orën 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes Spanjës dhe Shqipërisë, e vlefshme për e eliminatoret e Botërorit të Rusisë. Spanja do të zbresë në fushë me një formacion sulmues për të mbyllur gjithçka sa më shpejt për të mos e vendosur në diskutimin fitoren.

Formacioni i Spanjës; De Gea, Odriozola, Piqué, Ramos, Alba, Isco, Thiago, Koke, Saúl, Silva dhe Rodrigo.

Ndërsa Shqipëria do të zbresë në fushë me; Berisha, Balliu, Hysaj, Ajeti, Veseli, Memolla, Xhaka, Kaçe, Memushaj, Grezda dhe Llullaku.

Trajneri Panuci ka bërë gati murin përballë Spanjës për ta ndaluar me qëllim marrjen e një rezultati pozitiv, pasi historia flet e gjitha për iberikët me 6 fitore.

Kapiteni i Shqipërisë përballë Spanjës do të jetë Berisha, pasi mungon Ansi Agolli.

October 6, 2017 20:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*