Publikohen formacionet zyrtare të Skënderbeut, Daja i beson Plakut dhe Muzakës

July 27, 2017 17:05

Publikohen formacionet zyrtare të Skënderbeut, Daja i beson Plakut dhe Muzakës

Skënderbeu luan sot në Çeki ndeshjen e parë të turit të tretë kualifikues ndaj skuadrës së Mllada Boleslav. Pasi kaluan Sant Hulian dhe Kairat Almatin, korçarët synojnë një tjetër triumf ndaj kundërshtarit të radhës, këtë herë për të synuar arritjen e fazës së “play off”-it, hapi i fundit para futjes në grupe.

Trajneri Ilir Daja duhet të bëjë sot pa shërbimet e Sabien Lilajt, i cili u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e kthimit ndaj kazakëve të Kairatit, si dhe pa sulmuesin malazez Goran Vujoviç, i cili është i dëmtuar. Edhe Xhejms do ta nisë nga stoli këtë takim pas disa shqetësimeve fizike dhe vonesës së pajisjes me vizë.

18:00 | MLLADA BOLESLAV – SKËNDERBEU

Formacionet zyrtare

Mllada Boleslav: Divish, Fabian, Dagllas, Çmovsh, Fleishman, Prikril, Matejovski, Rada, Maresh, Mebrahtu, Shramosta
Trajner: Dushan Uhrin

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Mici, Muzaka, Osmani, Nimaga, Taku, Plaku, Latifi
Trajner: Ilir Daja

Gjyqtar: Alan Mario Sant (Maltë)/panoramasport/

July 27, 2017 17:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*