Publikohen pamjet e reja nga vrasja e 46-vjeçarit me ngjyrë, protesta afër Shtëpisë së Bardhë, Trump fshihet në bunkerin nëntokësor

June 1, 2020 13:55

Publikohen pamjet e reja nga vrasja e 46-vjeçarit me ngjyrë, protesta afër Shtëpisë së Bardhë, Trump fshihet në bunkerin nëntokësor

Protestat në Amerikë për vrasjen e 46-vjeçarit George Floyd vijojnë ende prej më shumë se 5 ditësh.

Ndërkohë mbrëmjen e djeshme janë publikuar disa pamje të reja të vrasjes së Flyod nga polici amerikan.

Në video shihet momenti kur polici Derek Chauvin e dhunon brenda makinës Floyd pasi e kishin arrestuar.

Është pikërisht momenti kur nis dhuna e policit ndaj Floyd. Teksa e dhunon brenda makinës, 46-vjeçari tenton të dalë nga dera tjetër e saj ku edhe vritet barbarisht nga Chauvin.

Ndërkohë që në mbarë Amerikën po zhvillohen protesta të dhunshme, qytetarët i janë afruar edhe Shtëpisë së Bardhë, veprim që ka frikësuar Presidentin amerikan Donald Trump, i cili sipas mediave amerikane është futur në bunkerin nëntokësor të Shtëpisë së Bardhë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shaun King (@shaunking) on

j.l./ dita

June 1, 2020 13:55
Komento

4 Komente

 1. Martin June 1, 16:19

  Krimi i policit Derek Chauvin nuk eshte nje veprim i rastit, as i pjesshem vetem ndaj njerezve me ngjyre, pasi policia amerikane po ushtron dhune ndaj gjithe racave pa perjashtim. Ajo nuk pyet as per moshen feminore, as per moshen e vjeter; nuk pyet as per meshkujt e as per femrat. Dhunen policore e kam provuar vete 76 vjec, per nje keqkuptim gjuhesor ne avion, ndersa nipi im 13 vjecar eshte arrestuar dhe mbajtur nje vit kondicioner per nje llaf goje me shoket ne shkolle. Ne SHBA shteti demokratik eshte kapur nga Policia dhe eshte transformuar ne Shtetin e Bashkuar Antiligjor.

  Reply to this comment
  • Ztgv June 1, 17:26

   Policia amerikane ka kohe qe stervitet nga izraeli, dhe po i trajtojne qytetaret amerikane sikur demonstruesit ne rripin e gazes.

   Reply to this comment
 2. vvvvv June 1, 22:08

  ku jeni ju qe na merzitet sumen me policat amerikane e policat amerikane ..e shikoni cben populli te gamis aq bukur sa nuk ju besohet.

  Reply to this comment
 3. USA June 2, 01:50

  Po ndonje filmim per Floyd nje ish i burgosur per grabitje me dhune, ka perdorur $ fallco ne market perse nuk jepet?
  Po na nxirrni hero nje kriminel ordiner.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim