HARTA: Qarqet ku do investohet në kopshte, shkolla dhe terrene sportive

May 14, 2018 09:06

HARTA: Qarqet ku do investohet në kopshte, shkolla dhe terrene sportive

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë, duke publikuar hartën e zonave ku do të rindërtohen, kopshte dhe shkolla, në të gjithë vendin.

Me hartën e miratuar për financimin e rindërtimit këtë vit të 50 shkollave, 6 kopshteve, 52 terreneve sportive, 1 Pallati Sporti dhe një fushe sportive të përmasave olimpike, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Në hartë detajohen sipas qarqeve investimet që do të bëhen.

o.j/dita

May 14, 2018 09:06
Komento

1 Koment

 1. Lulja May 14, 17:53

  Pse nuk ndërtojnë shpella, moçale, xhungla?
  Pse ndërtojnë qytetërim, shtet dhe qytet?
  Kjo nuk është porosi e bizantinëve dhe osmaneve, Serbisë, Greqisë, Rusisë.
  Keto nuk iu pelqejne kafsheve, dembelëve, të paaftëve, egersirave, te palareve, parazitëve, erëqelbësve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*