HARTA: Qarqet ku do investohet në kopshte, shkolla dhe terrene sportive

May 14, 2018 09:06

HARTA: Qarqet ku do investohet në kopshte, shkolla dhe terrene sportive

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë, duke publikuar hartën e zonave ku do të rindërtohen, kopshte dhe shkolla, në të gjithë vendin.

Me hartën e miratuar për financimin e rindërtimit këtë vit të 50 shkollave, 6 kopshteve, 52 terreneve sportive, 1 Pallati Sporti dhe një fushe sportive të përmasave olimpike, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Në hartë detajohen sipas qarqeve investimet që do të bëhen.

o.j/dita

May 14, 2018 09:06
Komento

1 Koment

 1. Lulja May 14, 17:53

  Pse nuk ndërtojnë shpella, moçale, xhungla?
  Pse ndërtojnë qytetërim, shtet dhe qytet?
  Kjo nuk është porosi e bizantinëve dhe osmaneve, Serbisë, Greqisë, Rusisë.
  Keto nuk iu pelqejne kafsheve, dembelëve, të paaftëve, egersirave, te palareve, parazitëve, erëqelbësve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*