“Puçi në Turqi kushtoi 90 miliardë euro”

August 2, 2016 12:35

“Puçi në Turqi kushtoi 90 miliardë euro”

Grushti i shtetit, i dështuar, në Turqi i ka kushtuar ekonomisë së vendit me 300 miliardë lira apo 90 miliardë euro. Shifra është dhënë nga Ministria turke e Tregtisë.

Ministri për Doganat dhe Tregti, Bulent Tufenkci, ka thënë për gazetën “Hurriyet” se kjo kosto mund të shkojë edhe më lartë. Sipas tij themelet e ekonomisë turke janë solide.

“Avionët luftarak, helikopterët, armatimi, bombat, ndërtesat: të gjitha kanë kushtuar 300 milionë lira. Ndoshta edhe jam duke e zvogëluar këtë shumë”, ka thënë ai, duke iu referuar shkatërrimeve të shkaktuara gjatë natës së grusht shtetit./tvklan.al

August 2, 2016 12:35
Komento

2 Komente

 1. anticensurë 25642654 August 2, 13:09

  miliardë a milionë or tartakutër??

  Reply to this comment
 2. anticensurë 25642654 August 2, 14:37

  miliardë a milionë or tartakutër??
  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?