Punësimi i siguruar, Rama publikon shifrat

June 26, 2018 09:01

Punësimi i siguruar, Rama publikon shifrat

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të martë në rrjetin social “Facebook” shifrat e të punësuarve në sektorin jo bujqësor.

Rama shkruan se grafiku i shifrave të publikuar është nxjerrë nga pasqyrat e muajve maj 2013, maj 2017 dhe maj të këtij viti, në Regjistrin e Sigurimeve Shoqërore.

Vihet re se nga viti në vit, numri i të punësuarve është rritur.

Duke u bazuar tek grafiku në fjalë, në vitin 2013 kanë qenë 465.494 të punësuar, ndërsa në vitin 2017 shihen 640.266 të punësuar.

s.a/dita

June 26, 2018 09:01
Komento

6 Komente

 1. Adih June 26, 10:41

  Nje pyetje te vetme kam per ty o Rame .
  Na trego ,kush firme serioze te ka ardhur ty ketu ne shqiperi ,gjete ketyre 5 viteve qe ke ne qeveri ???E di qe sk per tu pergjigjur .
  Mer e zbato kushtetuten , nda pronat ,zbato ligjin .rregullo drejtesine e pamvarur sic e ka gjithe perendimi ,dhe ne kete menyre do vijne te investojne firmat serioze te huaja . Po te iken rinia ,nga syte kembet o derezi , e kur do beheni nje here te pergjegjshem o Ripjellas .

  Reply to this comment
 2. Arben June 26, 11:44

  Masturbohu o masturbohu

  Reply to this comment
 3. Tarrasi June 26, 13:33

  U bere karagjoz fare po leri keto mashtrime.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro June 26, 14:02

   Mesimet e Leninit i paske pervehtesuar mire o Rame timoni. Genjeni , genjenji, kuure mos u ndalni , thoshte Lenini!! Mbas disa sa kohesh jo vetem populli do ta besoje genjeshtren si te vertete , por dhe ti qe bere genjeshtren do te bindesh dhe vete e do ta besosh ate si te vertete. Te lumte o Rame Timoni ja ke gjetur mendjen ketij populli trushpelare.

   Reply to this comment
 4. intelektuali June 26, 15:34

  MBURRJE PUNESIMI ME FASONISTE?

  Qe nuk paguajne asnje kacidhe ne shtet.

  Ky me te vertete eshte nje mashtrim enverist i padegjuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?