Punësonte pa kontratë, pranga në Call Center

January 28, 2016 17:02

Punësonte pa kontratë, pranga në Call Center

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht një 24-vjeçar, pronar i një Call Centeri në kryeqytet.

Sipas njoftimit të uniformave blu, bëhet fjalë për shtetasin me inicialet T.H., i cili është kallëzuar nga disa punonjës të tij që nuk i kishte paguar.

Pas verifikimeve të kryera nga policia, jo vetëm që personat në fjalë nuk ishin paguar, por ata ishin punësuar pa kontrata të rregullta pune.

Tashmë pronari i Call Center do të përballet me akuzën e evazionit fiskal.

Ai mashtronte punonjësit me pretendimin se do t’u jepte pagat muajin e ardhshëm, skemë e ndjekur kjo me shumë persona, derisa u denoncua nga 6 shtetas.

January 28, 2016 17:02
Komento

2 Komente

 1. Sulo kapedani January 28, 22:45

  Kur mungon kontrolli ,gjithmone behen padrejtesi ne punesime,por behen edhe leshime nga inspektoret e tatimeve,eshte per tu deshperuar.

  Reply to this comment
 2. Zgjohu SHqipo ! January 28, 22:53

  jo vetem qe paguhen me pak se ne Tunizi.por edhe pa rregull dhe pa para.vend qe z’behet kurre ! çohu shqipo.
  rroga eshte e barabarte,me Senegal,guinea,etj,vende afrikane.nese nuk ka rroge nuk KA MIREQENIE.KETE
  EDI RAMA.duhet ta dije.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*