Punime nga OSHEE, cilat zona në kryeqytet do jenë pa energji

May 13, 2017 21:10

Punime nga OSHEE,  cilat zona në kryeqytet do jenë pa energji

Dita e hënë dhe e martë e javës së ardhshme do të shoqërohen me mungesë të energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se kufizimi vjen për shkak të punimeve për mirëmbajtjen e rrjetit të shpërndarjes në nstacionin Mëzez.
Punimet do të kryhen në datat 15-16 maj, nga ora 09:00-13:00.

Në datën 15 maj, punime nga ora 09:00-13:00.

Pa energji do të jenë zonat: Bonifikimi, Paskuqan, Privat (Tulla, Interlines, Bonifikimi), Autostrada1, Drejtoria e karburanteve, Privat (EuroDrin, kaso, Skenderi), Yrshek, Domje, Serat Babë Rexha, Unaza e Re / Yzberisht, Rr.  Qelqit (Kombinat). Zona Kashar( pjesërisht), Yrshek, Fushë Mëzez, Ish Rruga Ura, Zona Bregut të lumit, Laknas, Fusha Misto Mames, Zona pranë Kmy (pjesërisht),3 Heronjte, Privat(Algrec). Bërxullë, Domje, Bathore, Ujësjellësi Kamëz, Qerekë, Tapizë, Pompat Tapizë, Breg Lumi, Reparti Ushtarak, Laknas (pjesërisht), Pompat e Antibiotikut, Privat/ Alumin, Everest, Laknas, Frutikultura, Bregu Lumit , Çekrezë, Kasale, Parafabrikatet Kamëz, Valias.

Datë 16 maj, punime nga ora 09:00 deri në orën 13:00

Pa energji do të jenë zonat: Bonifikimi, Paskuqan, Privat (Tulla, Interlines, Bonifikimi), Autostrada1, Drejtoria e karburanteve, Privat (EuroDrin, kaso, Skenderi), Yrshek, Domje, Serat Babe Rexha, Unaza Re / Yzberisht, Rr.  Qelqit (Kombinat). Zona Kashar( pjesërisht), Yrshek, Fushë Mëzez, Ish Rruga Ura, Zona e Bregut të lumit,

Laknas, Fusha Misto Mames, Zona pranë Kmy (pjesërisht), 3 Heronjte, Privat(Algrec).

May 13, 2017 21:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*