Punimet e Ramës ekspozohen në Vjenë

June 29, 2018 21:35

Punimet e Ramës ekspozohen në Vjenë

Mbrëmjen e 27 qershorit është çelur në galerinë “Landesgalerie Eisenstadt” të Vienës, ekspozita me punimet e kryeministrit Edi Rama.

Ekspozita me titullin “Shënime Fantastike” nga kryeministri përmban skica të vogla të bëra në mijëra faqe kalendari me stilolaps dhe laps.

“Këto vizatime më shoqërojnë gjatë çdo dite të aktivitetit tim politik. Janë punime që lindin gjatë takimeve, bisedave telefonike dhe fazave të të menduarit. Këto janë shënime nga tryeza e Kryeministrit”, thotë Edi Rama për Burgenland.orf.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri më 23 dhjetor të 2018-ës.

o.j/dita

 

June 29, 2018 21:35
Komento

17 Komente

 1. Claus June 29, 22:40

  Sigurisht, qe “Neti Vjosa” i ka bere nder hapjes se ekspozites me pranine e tij!!!!

  Shihni cfare pamjesh!

  Fshatari nga Kanina me panallona te kuqe, dordoleci nga Shqiperia me atlete te bardha, pikturat zhgarravina, qe mos o Zot te hysh ne ate ekspozite, dhe “Netet” perreth me xhupa dhe galloshe!

  Si pamje dasmoresh te pire

  Reply to this comment
 2. ganiu June 29, 22:46

  Ky po që është sihariq.
  Enveri na mbyti me libra, ky me zhgaravina.
  Të paktën tani nuk lodhemi fare. S’lexojmë më.

  Reply to this comment
 3. ganiu June 29, 22:49

  Ky po që është sihariq.
  Enveri na mbyti me libra, ky me zhgaravina.
  Të paktën tani nuk lodhemi fare. S’lexojmë më.
  Këpucët e bardha. Ska faj, ka problem me këmbët. Ngjyra e zezë e vret dhe nuk është dhe aq e butë kur ecën.

  Reply to this comment
 4. Arben June 29, 23:00

  E zgjodhem.k.minister Apo kryepiktor.

  Pse Kam bindjen see I paguajme me parate tona keto

  Ekspozita te piktorit te deshtúar.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 30, 12:38

   turku i mutit,ky të rrjep nuk është si erdo që paguan!!
   ky ska ndërmënd të pushtojë botën!ky maksimumi do të rrijë në pshtet dhe të bëjë ndonjë pare për kalamojt!!
   aq e ka takatin!!të ishte si erdo!?nuk hapte “ekspozita”!!
   i fuste paratë në xhep pa pyetur kënd!!me “ekspozita”duhet ti pastrojë ato para që merr ashtu si nën dorë!!

   Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku June 29, 23:20

  Epo shkelqyeshem fare, tashti Europa do te na pranoje shpejt e shpejt.

  Reply to this comment
 6. Dn June 29, 23:23

  Debilitetet e psikopatit.asgje me artin piktural nuk kane,ma shume ka pune psikiatria ketu edhe stadi anal ku eshte ndal zhvillimi emotional e ketij njeri,dhunues i kombit te vete.

  Reply to this comment
 7. info analitike June 30, 00:10

  Aaaa sa do te kenaqet shoku Neti per kete sihariq. Konti Fate von Kanina ka bere goxha pune per te promovuar zhgarravinat e kriepsikos.

  Reply to this comment
 8. DinPaku June 30, 00:16

  Shumë të bukura këto punime, më të bukura se pjesëmarrësit.

  Reply to this comment
 9. C'a bohet kshtu June 30, 05:32

  Ne foton e dyte duket qarte interesimi dhe publiku per zhgaravinat e zhgaravines Ed Droga.

  Reply to this comment
 10. ELIOT June 30, 07:27

  C ESHTE KY MATUF MORE .KU SHQIPTARET KANE PTOBLEME PER BUKE KY TYCI NA BEN SI PIKTOR BOTE …HA HA HA NDEJT VITE NE PARIS DHE SE BERI NE PIKTURE …TANI QE VODHI PARE JA BEJNE SHOKET E LICEUT PIKTURAT DHE ……..NA MERR PER NAIVA …

  Reply to this comment
 11. sapa June 30, 08:38

  Kesaj i thone me karriken e pushtetit organizon te tilla gjera qe nje artist pa mbeshtetje nuk mundet dot.Me kete rast justifikon edhe hajduterine nder vite me gjoja shitjen e pikturave te “pikasos”shqiptar!

  Reply to this comment
 12. Befana June 30, 09:10

  Komentues, injorant qe kenaqen vetem me thashethemet e shqupit,dine vetem te shajne,asgje me teper.

  Reply to this comment
 13. Agim Stefa June 30, 11:28

  o njerez. une isha ne hapjen e ekspozites se Z. Rama. ishin dhe 250 veta te tjere. Austriak. ishte dhe Landeshauptmann (Presidenti i rajonit qe foli). mediat qendrore austriake i bene jehone. Ju vazhdoni e flisni me gojen tuaj qe mbane era MUT

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 30, 12:33

   befi dhe gimi
   çhyn shqupi,psh me atletet e bardha të psikolshit të tironës??a thu ti ketë thënë shqupi vishi të bardha se janë më të mira se të zezat??
   gimçe,sa ekspozita kushte hapur palloshi para se të bëhej K/hajvani i shipërisë??
   a flet në të gjitha ekspozitat që hapen në Eisenstadt Landeshauptmann??
   apo vetëm në rastin e palloshit??
   sa nga këta 250,nëse është e vërtetë,ishin shqiptarë që kishin shkuar për të bërë fotografi,si bën ky me tramp e merkel,me K/hajdarin e shqipërisë??
   çna mbytën servilat që dalin me emër e mbiemër për të përfituar diçka!!

   Reply to this comment
 14. Liri June 30, 11:49

  Te thauash ne Vjene kur ekspozita esht ne Eisenstadt esht njelloje si te thuash ne Tirane kur aktiviteti esht ne Lushnje. PS. asgje kunder Lushnjes por Eisenstadt dje Vjena nuk ka e si te jene e njejta gje!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim