Durrës, protesta e punonjësve për uljen e pagave; TAP: Çështja do të zgjidhet

September 7, 2016 10:23

Durrës, protesta e punonjësve për uljen e pagave; TAP: Çështja do të zgjidhet

Përfaqësues të kompanisë së gazsjellësit Trans Adriatic Pipeline (TAP), kanë reaguar duke njoftuan se situata me pagesat e punonjëse do të zgjidhet shumë shpejt, pas protestës që zhvilluan dhjetëra punonjës të gazsjellësit TAP në Durrës, për uljen e pagave dhe moszbatimin e kontratave të punës.

“TAP është informuar për situatën e krijuar midis kontraktorit Spiecapag dhe punëtorëve të kësaj kompanie. TAP ka marrë garancinë nga Spiecapag që situata me pagesat do të zgjidhet shumë shpejt”, sqarojnë përfaqësuesit e TAP. Në 18 prill të këtij viti në Spitallë të Durrësit mbërriti ngarkesa e parë me tuba dhe makineri që do të përdoren për ndërtimin e segmentit të gazsjellësit TAP në Shqipëri.

Gjurma e TAP-it përmes Shqipërisë është rreth 215 kilometra në pjesën tokësore dhe 37 km në pjesën detare në ujërat territoriale shqiptare të Detit Adriatik.

Seksioni fillon në Bilisht Qendër në Qarkun e Korçës në kufirin shqiptar me Greqinë dhe mbërrin në Detin Adriatik 17 km në veriperëndim të Fierit, 400 metra në tokë nga vija bregdetare.

September 7, 2016 10:23
Komento

1 Koment

 1. 123 September 7, 18:21

  SKLLAVERIA e shekullit te 21-te !!!!!
  TURP SALI !
  TURP CORAPEKUQ !
  TURP LYLZIM,
  Ju nuk keni turp !
  Ju jeni kellira te KOMBIT!
  Keto jane pasojat tuaja !
  ZOTI JU ARDHTE HAKUT!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim