Pushimet vanitoze të Vip-ave shqiptarë!

August 23, 2014 16:05

Pushimet vanitoze të Vip-ave shqiptarë!

A e dini pse kjo verë meriton të quhet stina e dashurisë së vip-ave? Edhe pse një verë tekanjoze me temperatura të luhatshme, sërish kjo nuk ka penguar askënd që të realizojë pushimet e shumëpritura përgjatë gjithë vitit. Dita, ka hedhur një vështrim mbi destinacionet e personazheve tonë publik. Italia dhe Greqia kryesojnë zgjedhjen e vip-ave tanë. Nga fotot duken se të gjithë kanë kaluar kohë më familjet e tyre dhe shumë pak prej tyre kanë pushuar në grupe të mëdha miqsh. Një verë kushtuar intimitetit dhe fotove vanitoze. Por gjithsesi, ata duken të relaksuar, të veshur bukur, dhe madje disa kanë guxuar edhe të lexojnë ndonjë libër. Hëmm, jo pak!

***

Arbana Osmani

Prezantuesja e parë në TCH këtë vit ka marrë makinën dhe i ka rënë përqark Italisë bashkë me partnerin e saj, Tirin. Pushimet Arbana i bën gjithmonë në çift. Ajo tregon për miqtë e saj se gjatë vitit kalon shumë kohë me projektet televizive dhe me miqtë. Ndaj një herë në vit ajo dhe Tiri duan të rrinë vetëm në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Arbana Osmani

Arbana Osmani

 

***

Xhemi Shehu

Xhemi Shehu ka zgjedhur Turqinë bashkë me djalin dhe bashkëshortin e saj. Turqia është një destinacion i dashur për bukuroshen Xhemi Shehu, e cila ka një djalë 3 vjec dhe për të ky është vendi i duhur ku mund të gjejnë paqe familjarët. Plus që për ju që se dini Xhemi Shehu flet shumë mirë turqisht, pasi ka studiuar në kolegjin turk në Tiranë.

Xhemi Shehu

Xhemi Shehu

***

Alban Dudushi

Prezantuesi i top show Alban Dudushi ka qënë ngado. Dudushi ka zgjedhur Pargën për të disatën herë. Edhe Dudushi ka zgjedhur makinën, si kolegja e tij Osmani. Turi i pushimeve sa bashku me partneren e tij, Bjeta Sulo ka përshkuar destinacione si: Jugu i Shqipërisë, Parga e Greqisë dhe janë përmbyllur me një ndalesë në Voskopojë. Duhet pak fresk para nisjes së sezonit të ri.

Alban Dudushi me partneren

Alban Dudushi me partneren

***

Blendi Fevziu

Ai është një nga personazhet që udhëton më së shumti gjatë gjithë vitit. Por sigurisht vera nuk të lejon të jesh në shtëpi dhe Blendi Fevziu di të zgjedh në hartë. Këtë vit gazetari ka zgjedhur Italinë së bashku më bashkëshorten e tij Ines dhe vajzën Mishel. Ndryshe nga gjithë kolegët e tij, Fevziu nuk ka ndrojë nga vaniteti dhe nuk është kursyer me foto të bukura në instagram. Ai nuk denjon të tregojë se është edhe një natyrë sportive duke bërë lojëra në ujë. Destinacionet e tij kanë qenë të shumta, si Kapri, Porto cervo, Piza, Siena, Monte Carlo, dhe në fund pak San Trope.

Blendi Fevziu

Blendi Fevziu

***

Alketa Vejsiu

Ajo ka rënë në dashuri me Toskanën. Prezantuesja e njohur Alketa Vejsiu edhe këtë verë ka zgjedhur fushat e gjelbërta të Toskanës në Itali. Por ajo nuk ka lënë pa shijuar edhe jugun e Shqipërisë. Nga fotot duket se Alketa i jep shumë rëndësi jetës prej “dame”. Ajo kujdeset që të përçojë tek fansat e saj në fb dhe instagram, një grua me shije, që lexon, dhe që blen shumë syze dielli.

Alketa Vejsiu

Alketa Vejsiu

***

Armina Mevlani

Ajo nuk pushon së provokuari edhe me pushime. Vetëm një foto e Arminës dhe rrjetet sociale marrin flakë. Por këtë verë bukuroshja Mevlani ka tërhequr vëmendjen e saj jo vetëm pse është e bukur por më së shumti, për lidhjen e dashurisë me djalin e Sali Berishës, Shkëlzen Berisha. Armina ka pushuar nëpër Shqipëri dhe jashtë saj, ku miq të afërt thonë së këto ditë është bashkë më të dashurin e s Zenin ne Madrid si një cikita e vërtetë. Gjatë pushimeve në Shqipëri Armina ka nisur edhe të lexojë një libër. Nga fotoja duket se është diku nga faqja e parë ose e dytë, por me siguri që tashmë duhet t’i ketë shkuar në fund. Me bekimin e zotit, kuptohet.

Armina Mevlani, e dashura e djalit te Sali Berishës

Armina Mevlani, e dashura e djalit te Sali Berishës

***

Rozana Radi me Sonin në Turqi

Pas suksesit në Top Fest duket se Soni Malaj është treguar mirënjohëse për tekstin e bukur që i dha Radi. Që të dyja kanë kaluar kohë të mirë në Turqi, në Amara Rezort. Me siguri Soni pas këtyre pushimeve duhet të ketë bërë të tjera me vazjën dhe bashkëshortin e saj por në këtë pikë ajo tregohet mjaft e rezervuar.

Soni Malaj dhe Rozana Radi

Soni Malaj dhe Rozana Radi

***

Bleona dhe Angela Martini

“Bukuroshe të vetmuara”. Ky është titulli që i shkon pushimeve të këtyre dy vajzave. Kengëtarja Qerreti dhe modelja Angela Martini janë parë në krahët e njëra-tjetrës gjatë gjithë verës. Ato kanë pushuar në Ibiza dhe më pas në Mykonos, në ishullin e famshëm grek. Po cc’doni aty moj vajza? Aty vecc djemve të bukur gay nuk do të gjeni ngushëllim tjetër për vetminë tuaj. Sidoqoftë për Bleonën vlen një këshilla dashamirëse: Bleona të lutem rinovo garderobën dhe vishu në plazh jo sikur je në skënë. Ku shkon më atë kanotiere me zvarovksi?!

bleona

Bleona dhe Angela

Bleona dhe Angela

***

Sonila Meco

Kjo verë për Sonila Mecon ka qënë e qetë. Ajo ka pushuar bashkë më Drinin dhe vajzën Amaris në Dardhë dhe në Kroaci. Mjaft aktive në face bosk Meco e cila tashmë pregatitet për një sezon të ri në Agon Channel.

Sonila Meço në Dardhë

Sonila Meço në Dardhë

***

Dalina Buzi

Themeluesja e faqes Anabel, këtë vit ka pushuar me bashkëshortin, Soni, dhe dy vajzat në Shqipëri. Buzi është më aktive në instagram, duke postuar foto nga pushimet e saj si në Sarandë por edhe tek Gjiri i Lalzit në shtëpinë e mikut dhe bashkëpunëtorit Ardit Gjebresë. Dalina ka shfaqur me krenari linjat e saj të reja dhe vlen të komplimentohet për këtë trup.

Dalina Buzi

Dalina Buzi

***

Rudina Xhunga

Gazetarja e Shqip, në Tch ka pushuar në qytetin e origjinës, në Vlorë. Nga disa statuse në tëitter ajo ka shijuar bashkë me Vajzën Alana dhe bashkëshortin Tanin, rrezet e ngrohta por edhe ushqimin e mirë në një nga restorantet e Orikumit. Me siguri do ketë shijuar edhe një kafe me prindërit e Zahos së vogël i cili është gjithashtu në Vlorë dhe si për rastësi edhe Rudina edhe kryeministri Rama kanë bërë të njëjtin status lidhur me restorantin në Orikum. Ndoshta thjesht rastësi?!

Rudina Xhunga me bashkëshortin

Rudina Xhunga me bashkëshortin

***

Ilir Meta

Familja Meta ka shijuar bregdetin shqiptar. Ata i janë rikthyer traditës së tyre në Jal. Por sigurisht familja ka shijuar edhe rrezet në shtëpinë e tyre në gjirin e Lalzit. Ilir Meta ka mbyllur pushimet me një kovë me akull mbi krye, duke ju bashkuar nismës ICE Bucket Challenge. Deri më tani është i vetmi politikan që ka guxuar të pranojë nominimin.

3

***

Eneida Tarifa

Prezantuesja e Portokalli dhe këngëtarja Eneida Tarifa ka pushuar bashkë me familjen e saj në Shqipëri. Së bashku me bashkëshortin Erionin dhe vajzën Aria po kalojnë disa ditë relaksi në Livadhë të Himarës.

Eneda Tarifa

Eneda Tarifa

***

Aurela Hoxha

Ajo është një personazh i showbizz e cila nuk prodhon kurrë lajme por gjithmonë është diku e gjendur dhe ne vendosëm të përfshijmë në listën tonë. Aurela Hoxha së bashku me mikun e saj më të ngushtë, fotografin Endrit Mërtiri kanë fotografuar, upps na falni shijuar Caprin. Aurela ka postuar mjaft foto nga ishulli i bukur i Kaprit. Ajo është e rezervuar për të bërë publike lidhjen e saj të dashurisë me një djalë nga Tropoja. Por për fat nuk rezervohet aspak për të zbuluar hiret e saj. Kjo është Aurela dhe ne e kemi prapseprapë xhan.

Aurela Hoxha me Endrit Mertirin

Aurela Hoxha me Endrit Mertirin

***

Selami Kolonja

Ai që i këndon gjithmonë emigrantëve është shndërruar pa dashje në një emigrant. Kolonja ka qenë i pafat me këto pushime të cilat i kreu në Ksamil të Sarandës. Ai është gjendur përballë një ngjarje të pakëndshme në kthim tek syri i kaltër. Persona të panjohur kanë thyer dhe vjedhur makinën e këngëtarit shqiptarë të Strugës. Në një status të dëshpëruar në fb Kolonja është treguar elegant duke fajësuar vetëm kriminelët te cilët sqaroi se :janë rraca që s’kanë komb. Shpresojmë që kjo të mos jetë një ngjarje për të lënë aq gjurmë sa ai të mos vijë më në Shqipëri.

selamiu me familjebn

makina selamiut e aksidentuar

***

Mero Baze

Ai nuk është shkëputur asnjëherë plotësisht nga dashuria e tij, Tema. Por hera-herës gazetari ka shfaqur pamje të qeta në Twitter nga Shqipëria por edhe Greqia, ku ka qëndruar në hotelin Grand Bretagne.

Mero Baze në Athinë

Mero Baze në Athinë

August 23, 2014 16:05
Komento

14 Komente

 1. Arbi August 23, 16:20

  Perjashto Alketen dhe Xhemin, te tjeret jan vipa leshi..

  Reply to this comment
 2. M A R K O August 23, 19:48

  DELETED

  Reply to this comment
 3. miri August 23, 22:18

  Te jesh kurv nuk do tethote te jesh vip hiq meten te tjeret jane kot , nje gje nuk arrij ta kuptoj se cfare quani ju me fjalen vip ca punetor tv dhe ca kengetare qe kendojne si sorrat, hahahahaaa na kenoqet me kta vipat tuj

  Reply to this comment
 4. Kollodoku. August 24, 10:15

  VIP shqiptare, ne Shqiperi?

  Fevziu dhe dashnoret e Zenit te Gerdecit na qenkerkan VIP?

  Ne nje vend ku varferia eshte gjithkund prezente dhe vendet e punes “paguhen” me hapjen e kembeve, ne nje vend ku femijet e punetoreve te aksidentuar ne pune perfundojne si viktima te manjakeve seksuale dhe shoqeria civile hesht,, ne kete vend nuk ka VIP. Ka vetem anetare te kuplarase me te madhe ne kontinent.
  Shtypi i shkruar shqiptar, nuk duhet te bjere ne nivele te tilla, nese nuk ka si mision “anetaresine” ne ate klubin qe permenda me lart.!!

  Reply to this comment
 5. beni August 24, 13:25

  Hiqni ate fevziun se po i lexoja me kureshtje,sa pashe ate neperken ma prishi kryezitetin. Ai neperka mase mbytet andej na kapri

  Reply to this comment
 6. mbyte August 24, 17:11

  Aman kush eshte vip ajo Arbana gjys metri nga toka apo ato kurvat ne mykonos ”lesbiket” apo hajdutet e ketij vendi dhe mashtruset qe i japin lajmet sio duan.Vipa jane ata qe kane dhene jeten per kete vend dhe jo kush vjedh dhe mashtron me shume .

  Reply to this comment
 7. Ledi August 24, 18:44

  Rudina Xhunga eshte Permetare, nga Vlora ka te shoqin…

  Reply to this comment
 8. Biku August 24, 22:19

  Vipa te tjere

  – Ver Llapa
  – Aldo Bumci
  – Shaban Qosja
  -Eduard Halimi
  – Ndoc Rroku
  – Gent Strazimiri
  – Qosja i Prenges, Genc Pollo i pollos, etj te ketij lloji, vipa leshi, ne Shqiperi ka tjeter kuptim termi VIP

  Reply to this comment
 9. sakomqesh August 25, 07:51

  hahahahahhaha rripa doni te thoni , po ti shikosh me kujdes te gjithe kane nje lidhje fisnore me kohen e komunizmit , ishin deri dje ne pushtet e benin leke padrejtesisht , jane dhe sot ne pushtete te ndryshme aty ku i intereson partise dhe bejen leke ne forma te ndryshme , te kalosh pushime diku nuk eshte event i rralle qe se bejne te gjithe , po te kalosh pushime me parate e bera me kurvellik kjo eshte e rendesishme , nuk e di fullani ku i ka bere pushimet dhe fisi i ardianit me nipin qe mbushen xhepat me leket tona dhe ata vipa jane se keshtu reklamohen , po stresi mo aman ku i kaloi pushimet eshte e rendesishme kjo gje , aaaaa gazetare vari karsa

  Reply to this comment
 10. labinot August 25, 19:25

  Ku eshte Mero,poshte karrekles?

  Reply to this comment
 11. Ec Aty August 26, 00:47

  Ku eshte Jozefina? Grida? Po Laura? T’iu vije turp! Ky eshte skandal…neser ter gjithe ne protesta ti heqim qelbesirat….

  Reply to this comment
 12. wireshark November 29, 22:01

  Po mir….Une qe bej pushime ne Jamaica, Maldive, Miami, Costa Rica…..Nuk u dashka te quhem vip???? Ahahahaha sa kam qesh ca pushimesh e ca vipash. Ca i paskeni vu disa kurva qe kan ba fam me shale, gjoks edhe buze…..kuptohet te modifikume. Kta ne vend qe te pasurojne shqiperine ……. e vjedhin shqiperine..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*