Puthja lesbike, protestë e hapur në Eurovision

May 16, 2013 18:58

Puthja lesbike, protestë e hapur në Eurovision

Eurovisioni po shkon drejt natës finale e parashikuar për tu zhvilluar në 18 maj. Manifestimi muzikor i lindur në vitin 1956 do e shohë finalen nga skena e Malmo në Suedi, ku Shqipëria përfaqësohet nga Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj.

Një skenë evropiane e cila mund të përdoret fare mirë për të luftuar për të drejtat e komunitetit gay dhe lesbike.

Krista Siegfrids, përfaqësuese e Finlandës, ka programuar planet e saj duke bërë provat gjenerale, ku dhe shfaqi një puthje lesbike me një shoqëruesen e saj.

27 vjeçarja ashtu siç e tregojnë fotografitë, do të puthë një nga shoqërueset e saj muzikore, në shenjë proteste për ndalimin e martesave gay në shtetin e saj.

May 16, 2013 18:58
Komento

1 Koment

  1. FAT MAN May 16, 23:38

    Gengetarja e Finlandes eshte lesbike dhe ja ka qejfi e ben gjoja per protest per ndalimin e martesave gay, ne shtetin e saj. Per degjenerim qe ka Finlanda dhe shtetet rrotull saj rralle ti gjesh ne shtete te tjera. Kjo eshte si nje rast ndodhur ne realitet ne nje Drejtori Shteterore ne Tirane. Nepunesja u zi me shefin e saj dhe ndermjet te tjerave i tha qe, une po bej SEX me drejtorin qe te mos te heqi ty nga puna dhe ti me kerkon esap e me bertet. Keshtu dhe kjo Finlandezja 27 vjecarja Krista. Po e pa veten keq le te vij ti kaloj pushimet ne Shqiperi se, nuk do ti shkoje me mendja per te tilla protesta

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*