Putin i gatshëm të ‘pajtohet’ me perëndimin

April 19, 2014 11:54

Putin i gatshëm të ‘pajtohet’ me perëndimin

Asgjë nuk e pengon normalizimin e marrëdhënieve mes Rusisë dhe Perëndimit, të cilat po përjetojnë krizën më të keqe që prej Luftës së Ftohtë për shkak të situatës në Ukrainë, është shprehur presidenti rus, Vladimir Putin.

“Unë mendoj se asgjë nuk do ta pengonte normalizimin dhe një bashkëpunim normal”, deklaroi Putin në një intervistë televizive.”

Ai më tej tha se kjo gjë nuk varet nga Rusia por nga partnerët perëndimor.

Dy ditë më parë u nënshkrrua në Gjenevë një marrëveshje mes Rusisë, Ukrainës, SHBA-së dhe BE-së që duhet të ndihmojë uljen e tensioneve në krizën ukrainase.

April 19, 2014 11:54
Komento

1 Koment

  1. Arben April 19, 12:07

    PRISNI SE NUK KENI PARE AKOMA GJE.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*