Putin: Rimarrja e Krimesë, e drejtë historike!

August 18, 2015 19:49

Putin: Rimarrja e Krimesë, e drejtë historike!

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin e cilësoi rimarrjen e Krimesë më 2014 si vendosja e një të drejte historike.

Putini akuzoi Kievin për rishpërthimin e luftimeve në lindje të Ukrainës.

Ai i bëri këto akuza gjatë ditës së dytë të vizitës së tij tre-ditore në Krime, gadishullin që u aneksua nga Ukraina vitin e kaluar.

Duke folur për minoritetet etnike Putin tha:

“Marrëdhëniet ndër-entike janë një çështje delikate. Unë e shoh çdo spekulim për çdo lloj të drejtash të posaçme për një etnicitet të caktuar si tejet të rrezimshëm”.

August 18, 2015 19:49
Komento

2 Komente

 1. Arben August 19, 05:32

  VAZHDO OR MIK, ZHYTY EDHE ME THELLE.

  Reply to this comment
 2. beni August 19, 09:01

  Duku njeher ketej nga shqipnia se kena nevoje per ju se boll na can trapin amerikanet e kukllat e tyre!
  Kemi nevoje per turiste russe se jan shum bekrinj e te civilizuar ju afrpjm ter apesiren jugore do te ndjeni kenaqsin si ne vllazerin e dikurshme te popujve russe e shqiptare!
  Te rroje kjo miqesi mes vllazerise dhe te ftojm ne tirane vladimir putin e do te shohesh se ke me dhum miq se kudo ne ter europen! Anadollaket e servilet e amerikes jau piu lengun populli!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim