PYETJE – PËRGJIGJE: Është normale që gjatë një orgazme të humbasësh ndjenjat?

November 12, 2017 03:17

PYETJE – PËRGJIGJE: Është normale që gjatë një orgazme të humbasësh ndjenjat?

Nuk është normale. Duhet të ketë ndodhur pasi nuk ke ditur të kotrollosh ritmin e frymëmarrjes.

Kur bën dashuri organizmi ka nevojë për më shumë oksigjen, pasi përshpejtohet ritmi i rrahjeve të zemrës dhe shtohen ndjeshëm lëvizjet e trupit.

Nëse nuk e shton ritmin e frymëmarrjes, truri nuk merr sasinë e nevojshme të oksigjenit dhe shkakton një ndjesi të fikëti.

Për ta shmangur, merr frymë thellë me hundë dhe mbaje gjatë ajrin në mushkri.

Frymëmarrja është shumë e rëndësishme kur bëjmë dashuri.

b.m. / dita

November 12, 2017 03:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*