Pylli i Sodës në Vlorë, Rama tregon rrugën e re turistike

May 29, 2018 08:51

Pylli i Sodës në Vlorë, Rama tregon rrugën e re turistike

Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit e tij në rrjetin social ‘Facebook’ pamjen e rrugës së re turistike të Pyllit të Sodës në Vlorë.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje të rrugës së re turistike të Pyllit të Sodës në Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë 👍”, shkruan Rama.

s.a/dita

May 29, 2018 08:51
Komento

9 Komente

 1. Dina May 29, 09:24

  , PLAKO !

  Reply to this comment
 2. Lili May 29, 09:36

  Nje ‘horreur touristique’ me nje vije te drejte ku njereze vetem do kujtohen me shtue shpetsine e jo me pa ngadall rrugen e vijen tutistike…
  Edhe perdorimi i fondit per zhvillim per reklama idiote eshte keqperdorim te pareve publike.

  Reply to this comment
 3. NETI VJOSA May 29, 09:36

  Ja keshtu, nje nga nje,
  veper pas vepre ,
  Shqiperia jone do behet me e bukur!
  Kalova para pak muajesh rrugen e Malesise se Madhe, nga Vermoshi ne Koplik!
  O Zot cfare mrekullie, e asfaltuar, kane mbetur vetem kilometrat e fundit…Kur e shikon mendon se je ne Alpet e Austrise e te Zvicres.Terreni malor eshte shume mbreslenes …
  Nje fundjave, nga Kpliku ne Vermosh, ne Plave e Guci, ne Vuthajn e Legjendarit Rexhep Qose, krojet e Ali Pashe Gucise, malesia e Kollates … eshte nje Fundjave mbreslense..
  …..Dhe flitet se do hapet nje dite edhe tuneli per ti lidhur keto vise te banuara historikisht nga shqiptaret edhe me Luginen e mrekullueshme te Valbones dhe Dragobine legjendare te Kreshnikut te Malesise Bajram Currit…
  Ja, se shpejti do nise rruga e Arberit dhe malesoret tane dibrane do jene me prane Zemres se Metropolit shqiptar, Tiranes, te cilen te huajt edhe sot e quajne Kryeqytetin me atraktiv te Ballkanit, aq afer prane Dajtit, aq afer prane Detit…
  …Ja, se shpejti lidhet dhe Gjirokastra me Saranden me rrugen e re te Kardhiqit, do hapet tuneli i Llogarase drejt Bregut te Detit, vendit ku kane shtepine Perendite…
  …Dhe Shqipja jone do te jete nje Perle e vertete per turizmin dhe ne radhe te pare per ne te Zot e vendit…!
  Te lumte Edi Rama!
  Ti je nje vizionar i Vertete!..

  Reply to this comment
 4. Lili May 29, 09:37

  Nje ‘horreur touristique’ me nje vije te drejte ku njereze vetem do kujtohen me shtue shpetsine e jo me pa ngadall rrugen e vijen turistike…
  Edhe perdorimi i fondit per zhvillim per reklama idiote eshte keqperdorim te pareve publike.

  Reply to this comment
  • . May 29, 09:53

   Lili moj Lili,
   Me mendje debili,
   Dhe zemer katili…
   Pse kur udheton, ku i ke syte ti ne Bythe!?…Nuk e kontrollon rrugen?!…

   Reply to this comment
   • Lili May 29, 13:27

    Pse nuk udhetoj me thue?kur jam sigurisht nje nga udhetaret ma te medhenj te shqiptarise…po pse di cka eshte turizmi po te them se kjo eshte nje rruge e oerfunduar,po jo nje rruge turistike…tash ti shiko kur flitet per rruge turistike e si vleresohet nje rruge turistike.

    Reply to this comment
 5. shpatar May 29, 11:23

  Pas 27 viteve vandalizem ne ket aks trafikantesh dhe ndertuesish pa kriter u arrit qe kjo rrug shum e nevojshme per banoret e Vlores te vihet ne funksjon te zones me shendetsore per pushuesit .Nuk ka vend kaq te shendetshem dhe te pershtatcem per te gjith moshat per plazh .Me pak investime shtes per ambjente sherbimesh kjo behet qendra me e frenkuetushme ne Vlor.
  E njoh ket vij bregdetare qysh ne femijeri . Pa kurfar investimi shteteror dallohej si mushkrit e Vlores dhe plazhi me reren e art si ne Karaibe .Mbas viteve 1962 filloj vandalizmi komunist me ndertimin e disa uzinave qe e shkaterruan pothuajse ket perl te falur nga natyra . Mbetjet e Sod-PVC e kthyen detin vater te semundjeve te lekures e ne organet te trupit .Pjesa me e madhe e punonjsve qe sherbyen ne keto uzina vidiqen ose vuajn nga semundje kronike .
  Pikerisht sot, kur ne ate zon egziston dhe Petrolifiera, qytetaret vlonjat jan te kufizuar mbasi shpesh ndodh qe deti dhe vija bregdetare ndoten nga hidrokarburet. Pertolifiera sado qe ka kushtuar e kushton esht perseri kanceri i asaj zone .Varjanti me i mir eshte qe ajo te cmontohet qe andej e ti gjendet nje rajon qe nuk ndikon ne shendetin e qytetarve te Vlores . Projektuesi dhe ata qe hodhen firmat per ndertimin e saj te ndiqen penalisht.Per plotsimin e fondeve si per ta azgjesuar dhe cvendosur un si qytetar vu ne dispozicjon 3 pensjone te mijat .Ju ftoj te gjithve te perkrahin ket inisjativ ne interes te brezave qe do ti gezojne keto mbrekulli te natyres .

  Reply to this comment
 6. vlora May 29, 12:23

  flm z rama motren saliut

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*