Qarkullonte me pistoletë në Durrës, arrestohet vlonjati

June 18, 2017 12:26

Qarkullonte me pistoletë në Durrës, arrestohet vlonjati

 

Një 34-vjeçar, banues në Vlorë, është arrestuar nga policia e Durrësit, për shkak se qarkullonte me armë.

Në pranga përfundoi Shpirag Siqeca.

Në lagjen Nr.13, Durrës, gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga uniformat blu iu gjet  dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip pistoletë model 77B dhe  një kreher me 9 fishek të kalibrit 9 mm”, sqaron policia lokale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

June 18, 2017 12:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*