Qëllon kushëririn me kallash, arrestohet pas 6 muajsh 29-vjeçari

August 3, 2016 19:36

Qëllon kushëririn me kallash, arrestohet pas 6 muajsh 29-vjeçari

Është zbardhur ngjarja që pas gjatë muajsh ku një i ri ka qëlluar kushëririn e tij pas një sherri banal.

Nga autoritetet e policisë është vënë në pranga shtetasi Dolfi (Rudolf) Dobrozi, 29-vjeç, banues në Krujë. Pas realizimit të atentatit, me datë 28 shkurt 2016 u shpall në kërkim dhe është bwrw i mundur  arrestimi I tij ditën e sotme nga policia e Krujës.

Ai ka qënë në ambientet e një lokali në Fushë-Krujë kur pasi ka konsumuar pije alkoolike është konfliktuar për motive pronësie me kushëririn e tij, shtetasin Dritan Bodrozi, 43 vjeç. Më pas shtetasi Dobrozi, ka marrë nja armë zjarri automatik dhe ka qëlluar në drejtim të banesës së shtetasit Dritan Dobrozi ku nuk ka pasur të persona të demtuar.

Aktualiosht gjykata e Krujës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për veprat penale “vrasje me dashje e mbetur në tentativë” dhe “mbajtje pa leje te armëve luftarake”.

August 3, 2016 19:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*