Qëlluan Ramën me vezë, dënohen 8 studentët

March 20, 2017 13:16

Qëlluan Ramën me vezë, dënohen 8 studentët

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me nga 60 orë punë në interes publik secilin nga studentët që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama.

Vendimi u mor pas disa seancave në ngarkim të studentëve të akuzuar.

Gjykata pranoi pretencën e prokurorisë së Tiranës, e cila për 8 studentë të “Lëvizjes për Universitetin”, të cilët më 2 nëntor 2015, goditën me vezë kryeministrin Edi Rama gjatë protestave të zhvilluara në Tiranë kundër ligjit për arsimin e lartë, kërkoi dënimin me 60 orë punë në interes publik për secilin student.

Bora Mema, një nga studentet e dënuara deklaroi pas vendimit se “e vetmja pendesë, ndoshta se nuk e kemi qëlluar në shenjë”.

Studentët e dënuar

Anita Lushi

Bora Mema

Klodi I. Hoxha

Viki Cipi

Liri Kuçi

Durim Jasharaj

Dardan Konjufca

Valton Marku.

March 20, 2017 13:16
Komento

10 Komente

 1. info analitike March 20, 13:57

  ah sa demokratik qe eshte Rama! Shikoni cfare azgani trim kunder keryre studenteve qe e plagosen rende ne krenari duke e qelluar me veze.

  Reply to this comment
 2. Kris March 20, 15:30

  Do te kisha patur qejf te te gjuan ty o koqe “info analitike” me copa MUTI dhe jo me veze! Nuk mund te preket personi fizikisht! Shaje po se deshe,lavderoje, por mos perdor demtime fizile!

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 March 20, 17:31

   kris,ke të drjtë për infoleshin,po aq sa ke gabim për palloshin e tironës!!ai i ka pak vezët!!sidoqoft,ti si kamikazzo i ramës mund ta mbrosh me trupin tënd!!
   hapini sytë debila!si rama berisha dhe kushdo që të vijë pas tij,nuk është gjë tjetër veçse politikan,veçse një punëtor i paguar nga ne,nga ti!!nuk është ai që të ka bërë kokën!!
   ne duhet ti kërkojmë llogari atij dhe jo ai ne!!kur them se duhet ti kërkojmë llogari!?nuk do të thotë ti a unë personalisht!!llogari duhet ti kërkojë gjithkush!!prandaj unë e ti nëse i kemi interesat tona të realizuara në politikën e qeverisë,nuk është e thënë që ti kenë të gjithë të tjerët!!pra megjithëse ne na pëlqen politika e qeverisë,ka të tjerë që nuk ju pëlqen!kështu që dhe ata kanë të drejtë të protestojnë!!këta studentë kanë të drejtën e tyre dhe kanë bërë mirë që e kanë shprehur,në mënyrën e tyre!!
   ps:të vetmit që nuk kanë të drejtë morale për tu ankuar,që nuk kanë të drejtë morale për të ngritur çadra,janë sali berisha dhe kreu i PDs!!njerëzit që si idiotë iu janë bashkëngjitur nuk po bëjnë gjë tjetër veçse po tregojnë një mangësi intelektuale sa është e vështirë ta pranosh si inteligjencë njerzore!!
   ajo protestë që drejtohet nga berisha dhe PD nuk bën gjë tjetër veçse i humb vlerat kërkesave legjitime të popullit!!kërkesa që janë shumë të drjeta ndaj një qeverie të tillë të korruptuar!!
   berisha dhe PD vetëm se e shumëzojnë me zerro interesin e popullit!!ata e këthejnë në hiç kërkesën popullore!!

   Reply to this comment
  • info analitike March 20, 19:29

   Mutin ti e hengsh e te befte mire se po ta jep Kryepsikopati perdite me garuzhde. Ha sa te plasesh dhe po nuk te mjaftoi ke gjyshen e shqipes.

   Reply to this comment
 3. Adih March 20, 17:02

  info analitike ,,pergjigje per ju .Rama eshte inatci ,i ceket dhe hakmares ,ne fund te fundit nje komunist ne shpirt dhe i pa ndreqshem…..I denoi se ka hall mos perseritet, te jete i qete ne te ardhmen. Turp per te ,ja dhe nje prove tjeter , ku gjykatat nuk jane te pamvarura nga politika ne shqiperi .. Por haron qe rinia te katapulton, ku prej rinise e kane ngrene burra me te zgjuar se EDVERI:…

  Reply to this comment
 4. anticensurë 25642654 March 20, 17:18

  “Bora Mema, një nga studentet e dënuara deklaroi pas vendimit se “e vetmja pendesë, ndoshta se nuk e kemi qëlluar në shenjë”.”
  me pak stërvitje herën tjetër do ta kapni!!
  turp për këtë paditje dhe turp për këtë dënim nga “drejtësia e re”!!kjo do të jetë “drejtësia e vetinduar”(drejtësia e përzgjedhur nesër)!!

  Reply to this comment
 5. Alidemsi vjeter March 20, 21:31

  Cpate moj info..anal..itike?Ishe mire deri tani.Te jap nje keshille analitike, mos fut hundet atje ku nuk duhet,gje qe e ben shume here,se pastaj te takon hunda nuhatese ne ndonje top muti dhe te vjen era mut edhe kur nuk e ha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*