Qendrat e masazheve të mbushura me nëna të reja të divorcuara

March 25, 2018 19:58

Qendrat e masazheve të mbushura me nëna të reja të divorcuara

Një studim i një organizate joqeveritare në Shqipëri ka dalë në përfundimin se një përqindje e lartë e femrave të punësuara në qendrat që ofrojnë masazhe në Tiranë janë nëna të reja të divorcuara.

Mosha e tyre varion nga 22 në 26 vjeç dhe vijnë nga familje të varfra pa mundësi ekonomike, me barrën e rritjes së një fëmije pas divorcit – bën me dije studimi i cituar nga Dita.

Këto qendra të njohura si qendra estetike janë shtuar shumë gjatë dy viteve të fundit në Tiranë.

Një investigim mediatik pak kohë më parë (foto shoqëruese) zbuloi se brenda tyre kishte raste të shpeshta të ushtrimit të prostitucionit.

Shumica e tyre frekuentohen edhe nga të huaj, veçanërisht nga italianët që jetojnë në Shqipëri.

Megjithëse nuk fokusohet tek qendrat estetike por tek situata sociale e grave, detaje nga gjetjet e këtij studimi që pritet të bëhen publike këto ditë, flasin për një lidhje të qartë mes problemeve ekonomike të nënave të reja të divorcuara dhe ushtrimit të prostitucionit në Tiranë.

n.s. / dita

March 25, 2018 19:58
Komento

3 Komente

 1. Sul Kodherja March 26, 00:31

  Po lerini te punojne e nxjerin buken o xhihadiste te vegjel.Ne gjithe boten ka qendra masazhi.Ne vendet islamike eshte problem por jo ne Evrope.Dolet ne origjine.Gjeni ata qe ju vjedhin paret e taksave jo keto qe nxjerin buken me punen e tyre.Gra te divorcuara apo te pa divorcuara puna e tyre.

  Reply to this comment
 2. nje i ri March 26, 09:47

  ahahahahah…..
  Tamam e ke thene o Sul po nuk te lene copat e karit qe merren me gazekari gjoja investigative!! Droga po kalon litare gjithandej pse ka ndonje gazekar investigativ te thoje ndonje gje… Hic… (pervec tan barkderrit). Nenat e divorcuara thone gazetaret qe kane bere zbulimin e shekullit! Po shyqyr qe jane te divorcuara dhe nuk i kane vrare burrat kurva qe kane patur, se atehere eshte per t’u shqetesuar. Me pak fjale gazekare, fokusohuni te problemet qe realisht shqetesojne shqiptaret dhe jo te qendrat e masazhit qe ne fund ofrojne nje “happy end” (ose nje masturbim thene ndryshe), se nuk sjellin ndonje gje te keqe ato, maksimumi shkarkimim stresi eshte, dhe nuk gje te keqe te shkarkosh stresin!

  Reply to this comment
 3. GENTI March 26, 14:30

  Une jam me sulen!
  Ketu ke ne ca krime duhen ndare dhe denuar sipas rrezikshemrise.
  1- me pak kriminel jane ata qe cojne njerez jashte ne perendim, qe ne fund te fundit na kane bere nder.
  2-ata qe prodhojne kanabis mbajne femijet me buke se patatet nuk shiten me
  3-ata qe eksportojne drogen sjellin dicka dhe te ne
  4-grabitesit me duhen denuar shume me afat te gjate
  5-dhe rekordi i krimit ne shqiperi o njerez mitmarrja qe shteti, administrata shteerore xhvat kete popull, taksat e tij, mundin dhe djersen e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*