Qëndro shtrembër dhe fol drejtë, o Enkelejd

June 28, 2015 09:07

Qëndro shtrembër dhe fol drejtë, o Enkelejd

Në fillim uroi kundërshtarin, tani akuzon. Alibeaj: “E majta e bleu Fierin, nuk e fitoi. Falangat e krimit shpërndanë shuma marramendëse”.

Në një intervistë për mediat, kandidati i PD-së për Bashkinë e Fierit, Enkelejd Alibeaj, thotë se PS-ja nuk e fitoi Fierin, por e bleu. “PD-ja dhe unë personalisht në Fier nuk kishim përballë jo thjesht një parti, apo një koalicion partish të majta.

Përballë kishim një administratë publike, e cila u terrorizua dhe u kërcënua me largim nga puna, nëse ata dhe të afërmit e tyre nuk votonin për pushtetin. Përballë kishim falanga krimi, të cilat mbollën frikë dhe shpërndanë shuma marramendëse për të blerë votë, e që bleu votë. Përballë kishim një publik, i cili u shantazhua sistematikisht nga vetë kryeministri për të mos na votuar, ndryshe do hakmerrej”.

E çuditshme, të ndryshosh qëndrim për tre ditë, me siguri diçka duhet të ketë ndodhur. Nuk do i shkonte përshtat kjo një juristi si Alibeaj, i cili ka mbajtur edhe postin e ministrit të Drejtësisë.

June 28, 2015 09:07
Komento

13 Komente

 1. Eri June 28, 09:17

  Atje ku ka fituar PD-ja ka fakte me ze e figure per blerje vote (Shkoder dhe Vore) dhe keta ankohen per bashkite e te majtes. Nuk justifikohen mbi 10 mije vota diference me blerje vote o derdimen, po rri i qete thuaj baba Saliut se nuk vepron e majta si ne 2013-en, ku therritej administrata ne oren 10 te darkes ne zyren elektorale vetem per te treguar gadishmerine ndaj Partise dhe “liderit suprem”.
  Me keta te PD-se eshte te kesh 2 cope, nje ta mbash e nje ta çash. Mos ia merrni fytyren Shqiperise per te shpetuar tuajen se me keq do dilni pas 2 vjetesh.

  Reply to this comment
  • Pilo Lala June 29, 20:29

   Keto i nxorri, mbasi lau breket e Argites. Antishqiptaret per keto dallohen.
   Gjyshi i tij, ka qene krimineli zones, ky eshte servil i Argites.

   Reply to this comment
 2. xhateli June 28, 09:23

  Epo ja kot s’e kane quajtur terrorist islamik keta enkel debileaj

  Reply to this comment
 3. lali June 28, 10:00

  Paska marr edhe ky urdher qe ti kontestoj zgjedhjet,pas urimit qe i beri kundershtarit te tij .gjenaf i shkreti alibejaj,eshte qumeshtor para baba salukut

  Reply to this comment
 4. KOSOVARI June 28, 10:41

  ENKEL NUK EKE KUPTUAR AKOMA QE FJERAKET I NJOHIN MIR PISAT SI PUNA JOTE PRANDAJ TE VUN MAJEN

  Reply to this comment
 5. METEH June 28, 13:45

  Epo ndryshoj qendrim Lulushi,do ndryshojne dhe lukunia,ndryshe nuk marrin me karrige.Kjo eshte motoja e PD,shpif,sajo,genje..se diçka do te ngelet.Fieri beri zgjedhje te shkelqyera si asnjehere tjeter.AliBeu e kishte te qart humbjen,por u fut per te treguar trimerin dhe oratorin boshe si z.Grida ne Durres.Qent le te lehin-karvani do shkoj perpara me shpejtesi

  Reply to this comment
 6. Arben June 28, 15:57

  RROFTE ARMANDO B….Q…

  NEN/KRYETAR I BASHKISE FIER ESHTE BEN QIMJA.

  JO PER GJE, POR E KA LESHUAR NJA 3 HERE NGA BURGU PER VRASJE.

  RROFTE RILINDJA E TRAFIKUT TE DROGES.

  Reply to this comment
 7. daku June 28, 16:16

  Eh mer Alibeaj. Ne 2013 kam qen i aktivizuar ne fushaten e PS. Fati yne i madh ishte qe u beme shume djem dhe nuk kishin cte na benin forcat speciale te Majlinda Bregut. Ti na tregon presionet qe ju jane bere ju ne fushaten e 2015. Keni bere qef ne kete fushate, e jo me qe tju jete bere presione juve. Fieri dihet qe eshte bastion i majte, por humbja juaj ishte edhe me e thelle nga sa e kishit menduar. Ti e pranove humbjen ne Fier, por tani kane dale direktiva te reja nga shef Basha per te mos pranuar rezultatin dhe zgjedhjet vendore ne pergjithesi. Gjithsesi sinjale per mospranimin e rezultatit te zgjedhjeve nga PD ishte dhene qe para se te fillonte fushata, sepse ju e dinit qe ne fillim qe ishit te humbur, dhe e dini shume mire qe PD eshte kalbur tashme.

  Reply to this comment
 8. ivani i madh June 29, 10:06

  E cfare drejt te flase I menderosuri hoxh Alibeja ate e Kane nxjere ne koridor te shqupit mos doni qe ta flakin si qen te zgjebosur ne oborne e mos ne rruge.Apo e ka problem buca Berisha me kelyshin Lulush Bellushin prandaj hoxh Alibea leh sipas urdhit qe te fitoje kosken e rashes.

  Reply to this comment
 9. lato June 29, 10:46

  Shko puno,or djale! Une e respektoj Halimin,sepse ka 30 e ca vjet pune ne kurriz.Ti enkelejd,lulzimi,aldo bumci ju kane marre dora e ngrohte nga pubi dhe ju beri ministra.Shko puno,askush nuk lindi drejtues!

  Reply to this comment
 10. Ardenica June 29, 11:08

  A MUND TE FITOJE NE FIER E MYZEQE NIPI I KRIMINELIT TE LUFTWS ISA TOSKA, SIç ESHTE KY HOXHE ALIBEJA?

  KY MUND TE SHKOJE IMAM NE NDONJE XHAMI- E VETMJA PUNE E MERITUAR

  – U FIERI U KA VENE RUNE GOXHA BURRAVE TE DERGUAR NGA SALOSERBI E JO ME NJE NIP KRIMINELI? EDHE AQ SA KA MARRE I KA TE VJEDHURA.

  Reply to this comment
 11. Pensionistja June 29, 12:13

  Duken se sa pa vlere jane, nuk kane as personalitetin me minimal, jane njerez pa vlera, flliqesira te partise qe perfaqesojne, njerez qe nuk kane sensin e realitetit ku jetojne. Mendoj zoteria, me fal nipi i nje prej krimineleve me te keqinje te ketij vendi, se populli i Fierit I ka harruar bemat e tija dhe qe do merrte fitoren ne Myzeqe. Urime populli te Fierit per zgjedhjen e duhur qe beri si edhe per te ardhmen. Armandos i urojme pune te mbare dhe suksese ne realizimin e premtimeve te marra per te justifikuar besimin qe iu dha ne keto zgjedhje.

  Reply to this comment
 12. guri shabani June 29, 12:44

  Me kete interviste Alibeja e ka ulur veten e tij jashte cdo llogjike.Nga nje njeri i kulturuar qe u tregua ne fillim ndryshon 10 %. Po mire more buzqumesht mos e uroje fitimtarin dhe dukeshe se je njeri,por duke kthyer gunen nga fryn era nuk ben.Uroi Halim Kosova por rri po aty u be cfar u be nuk ndryshon gje se nuk eshte si puna Lulushit me 156 vota te vjedhura nga Ristani por jane 45000,28000, 18000 etj per cdo rreth.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*