Qepët e Korçës

October 28, 2017 14:43

Qepët e Korçës

Zona e Korçës njihet për kultivimin e qepës në vendin tonë.

Kjo është koha kur fermerët mbledhin atë ç’ka kanë mbjell disa muaj më parë.

Kjo foto është shkrepur në fshatin Gurisht pranë Korçës./Dita

October 28, 2017 14:43
Komento

1 Koment

 1. lejlek October 28, 19:15

  Blini qepen e Korces!
  Toka e kesaj zone eshte me e pastra nga erbicidet dhe mikrobet e mundeshme per shkak se toka eshte nen efektin e te ftohtit te madh ,dhe se korcaret nuk perdorin helme.
  Qepa eshte e shendetshme dhe me embrion te gjalle, dhe jo si ajo serbe e bombarduar per te bere shterp edhe femijet djem e vajza.
  Provoni, qepa jone shkrin e tera ne goje edhe kur e ha te gjalle, qepet e erdhura nga jashte kane pak leng dhe mbeten si shall opinge ne goje.
  Mos kurseni nje dhjetelekesh me shume per qepen e embel dhe shume te shijshme ” qepe Korce”!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*