Qeveria e Kosovës, 50 mijë euro për rivarrimin e Isa Boletinit

November 6, 2014 11:28

Qeveria e Kosovës, 50 mijë euro për rivarrimin e Isa Boletinit

Media e Prishtines ka njoftuar sot se Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për themelimin e Këshillit organizativ për ceremoninë e rivarrimit të eshtrave të Heroit Kombëtar, Isa Boletini.

Ceremonia do të bëhet më 28 nëntor Diten e Pavaresise se Shqiperise.

Për këtë qëllim qeveria e Kosoves ka ndarë 50 mijë euro, ndërsa u njoftua se kjo ngjarje do të mbahet nën përkujdesjen e kryeministrit në detyrë, Hashim Thaçi – shkruan Koha Ditore.

Isa Boletini pati rol kryesor ne procesin e shpalljes se Pavaresise se Shqiperise bashke me Ismail Qemalin.

November 6, 2014 11:28
Komento

5 Komente

 1. Pellazgu November 6, 11:34

  Më në fund po dëgjojmë edhe gjëra të mira që bëhen ndër shqiptarët!

  Reply to this comment
 2. arif November 6, 15:59

  Isa boletini eshte dhe do mbetet nje nga heroint me te medhenje te kombit shqipetar. Burra te rralle te kombit shqipetar.I gjalle qofshe IS ne jete te jetve. Tradhtarve u humbte varri dhe nishani.

  Reply to this comment
 3. Trebeshina November 6, 16:54

  Isa ishte krahu i djathte i Ismail Qemalit dhe mendoj se sjellja e eshtrave te tij ne krahe te I.Qemalit ka shume domethenie…….

  Reply to this comment
 4. Mark uk November 6, 17:51

  Aman merreni edhe bustin e tij ne Shkoder se nje here ka kene ne ket qytet ne jeten e tij.Vertet figura e tij eshte e madhe e nuk mendoj se ka njeri ne Shqiperi te mendoj ndyshe. Ne shpadhjen e pamarsis ishte edhe Luigj Gurakuqi po bustin nuk e cuan ne Sarand po ne vendlindjen e tij ne Shkoder. Ne histori kur hyn politika historia del e manget.

  Reply to this comment
 5. urimi80 November 6, 23:38

  nje shqiptar i vertete…………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim