Qeveria fond 10 mln lekë për familjet e dy ushtarakëve që u vranë në Letoni

June 12, 2019 19:39

Qeveria fond 10 mln lekë për familjet e dy ushtarakëve që u vranë në Letoni

Qeveria shqiptare i ka dhënë ministrisë së Mbrojtjes një fond shtesë prej 10 milionë lekësh për kompensimin e veçantë të familjeve të ushtarakëve nëntetar Zarife Hasanaj dhe major Klodian Tanushi, të cilët humbën jetën gjatë kryerjes së detyrës, në mision ushtarak, jashtë vendit, në Letoni.

Vendimi u mor në mbledhjen e kësaj të mërkure të qeverisë.

Mësohet se fondi i përcaktuar do të përballohet nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit, për vitin 2019.

 

b.b/dita

June 12, 2019 19:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*