Qeveria: KLD injoroi përpjekjet tona për të luftuar korrupsionin, Parlamenti të marrë masa urgjente

July 8, 2014 14:46

Qeveria: KLD injoroi përpjekjet tona për të luftuar korrupsionin, Parlamenti të marrë masa urgjente

Mbledhja e djeshme e KLD-së, gjatë të cilës nuk u mor asnjë masë ndëshkimore ndaj disa gjyqtarëve që Ministria e Drejtësisë kishte dërguar për procedim, ka sjellë edhe reagimin e koordinatorit kombëtar për luftën kundër korrupsionit, Bledi Çuçi.

Në një dalje për mediat nga Kryeministria, Çuçi sqaroi se do mbështetet çdo iniciativë të Ministrisë së Drejtësisë për përmirësimin e sistemit.

“Dje, në Shqipërinë tashmë kandidate për në BE dhe ndërkohë që e gjithë shoqëria e partnerët ndërkombëtarë presin me padurim rezultate konkrete në përmirësime rrënjësore në sistemin e drejtësisë, përpjekja e ministrit të Drejtësisë për të luftuar korrupsionin ka marrë shuplakën e radhës nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë. Në të njëjtën kohë, Qeveria shqiptare u bashkohet thirrjeve të ministrisë drejtuar Parlamentit shqiptar dhe deputetëve për të marrë një vendim se çfarë ata do të bëjnë me përfaqësuesit e tyre në Këshillin e Lartë të Drejtësisë, në kushtet e vendimmarrjes së paprecedentë që ndodhi dje në mbledhjen e radhës së KLD-së”, tha ai.

July 8, 2014 14:46
Komento

10 Komente

 1. Naci July 8, 15:08

  Vetem gazi sarin mendoj se vendos rregull ne K.L.D dhe ne parlament…te shikosh pasurit te deklaruar ne miliona € te deputeteve te dy kraheve,se kuptoj ate popull qe nuke ngrihet te revolt ndaj ketyre kelysheve qe hane dhe grabisin nga mengjesi ne dark….mjere ai popull qe drejtohet nga keta gjak pires….

  Reply to this comment
  • andromeda July 8, 16:26

   Gjëja e parë që duhet të bënte Rilindja me të marrë pushtetin, e jo ta zvarriste pas një viti derisa kusarët të siguronin mirë e mirë kapitalet e vëna nga abuzimi me pushtetin.

   Reply to this comment
 2. ben July 8, 15:21

  Beni nje memorandum te votoj populli e do populli ket sakatin dhe ata Gjin maloket n.q.s. sju lejon kushtetuta ta beni vet ata po tallin bythen me plot gojen duam europen por ne asnje vend te europes nuk ndodhin kto cudira ne menyr brutale ata bejn te fortin , Edi cdo problem e ka nje zgjidhje spo kerkojm kohen e Dulles por duam qe te jetojm te qete dhe mos kemi frike te shkojm ne dyert e gjykates .

  Reply to this comment
 3. cuci July 8, 15:40

  ku populli cfar populli kush populli si populli kur populli ja tani do te ngrihemi urrrrraaaaa populli ne jemi te gjith gjakprishur zot na shero nga kjo semundje qe na kane dhuruar keta kafshe politikane dhe na jep forcen per te protestuar nje here te vetme kundra korrupsionit ne drejtesi bej dicka per kte qelize te ngordhur qe eshte ne mendjen tone na ruaj o perendi e madhe

  Reply to this comment
 4. iremila July 8, 16:49

  KLD nje hale publike.

  Reply to this comment
 5. Korrigjim .... per Hysen Tabakun .... July 8, 17:11

  Urgjent veproni ….

  Nuk pret koha, nuk pret BE-ja

  Reply to this comment
 6. lejleku July 8, 19:06

  SALA po na taton PULSIN.
  KLD se i lumte bashke me Bujarin . A ka popull……!!!!????
  Po fundja cna hyn ne qese , ja i hoqen …ja, ja u moren leket e pastaj….ne fotojme gje !?
  Se…po te vene prape shoket e tyre ..te pakten keta kishin para, ata do e fillojne nga AAAAja….!

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi July 8, 21:05

  Bravo z. Naço! Më në fund te erdhi mendja? Nuk ka “temena” me cubatt juridikë!? Duhet “ferri” ose “xhehnemi” juridik!? Ky xhehnem e ka emrin ” Reformë shkulëse nga rrënjët për të mos mbirë më bari i keq i padrejtesisë”!? Po nuk bëtë këtë z. Naço do të vuajnë shqiptarët ,populli yt dhe imi ? Unë nuk dua te mbytet nga bari i padrejtesise populli im z. Naço? Për ju nuk e di akoma sepse, deri tani nuk ma kini mbushur mendjen se doni te shkulni barin e keq té saj !?

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic July 9, 00:03

  Kush mbjell Eren do te korre furtunen.

  Me vjen keq per kete sakelldisje te Nacos me shoke.Ata nuk po munden te bejne reformen ne Drejtesi.Po si do ta bej reformen ne drejtesi ku keta personalitete te drejtesise jane bere me doren e vete z.Naco me shoket e tjer te LSI-se.? Edhe Nishani me Votat tuja ka shkuar atje.
  Pra keto gjera kure erdhet ne kualicion me PS-ne te pakten kete digastiar kaqe te perfolur nuk duhet ta mbante z.Naco dhe ase LSI sepse nuk munde te c`montosdhe kollai ate qe e ke ndertuar vete.! Eshte vet natyra njerzore e tille qe nuk e ben dote. Ase ky parlament nuk e ben dote Reformen ne Drejtesi.
  Me keqe ardhej e them se une nuk dua te veej ne dyshim ceshtjen e Kualicionit, pore ne se vertet LSI eshte per reforme ne Drejtesi ajo duhet te heq dore vullnetarisht nga ky digastier. dhe tua leje te tjerve qe ta drejtojen.! Ndryshe kjo reforme ne ket digastier eshte tersishte e deshtuar.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*