Qeveria mbyt në lek pensionistët

February 17, 2017 14:48

Qeveria mbyt në lek pensionistët

Të mërkurën pritet të nisë shpërndarja e shpërblimit prej 6 mijë lekësh për pensionistët.

Gojët e Liga nuk mund të qëndrojnë indiferente ndërsa pasuria shtetërore thahet mizorisht nga pensionistët.

Natyrshëm lind  pyetja:

Për pfarë i duhet një pensionisti një shifër kaq e lartë parash?

Sipas kalkulimeve tona, ky 6 mijë lekësh do të përfundojë si trashëgimi për nipërit, pasi është e pamundur që një pensionist të harxhojë 6 mijë lek të plota për të paktën 2 dekada.

Unë s’kam parë kurrë 6 mijë lek të mbledhura bashkë – shprehet një pensionist i shokuar.

Kjo shifër anormale lekësh ka sjellë edhe shqetësime ndër pensioinista.

Unë 1 dhomë e kuzhinë kam, ku do i vendos gjithë ato lek? – shprehet me merak të madh Hoxhie Nexhmaj.

P.S. Ekziston dyshimi i një skeme gjigande për pastrim parash nëpërmjet shpërblimeve marramendëse që u ofrohen pensionistëve, por këtë vetëm koha do ta tregojë.

February 17, 2017 14:48
Komento

2 Komente

 1. Arben May 12, 18:29

  NJE MESIM I MIRE, PER ATA QE VAZHDOJNE PAGUAJNE SIGURIMET SHOQERORE MUAJ PER MUAJ QEVERRISE KRIMINELE.

  ATO PARA MBAJINI PER VETE, SE JENI ME TE ZOTET VETE, SESA TI MARRE EDRAMA, RONKA E KUSH DO TE VIJE ME PAS DHE DO TE MENDOJNE ATA PER JU?????!????!!!!!!!!!!!!!!!!!

  O MILET HAPNI SYTE NGA MASHTRUESIT.

  Reply to this comment
 2. Dhia February 15, 15:45

  Pse i mashtroni njerezit?
  Pensionist jam edhe une nje ish deputet,por shteti me jep pension munor 1 milion e 300 mije leke ne muaj!
  A kam te drejte une te qahem?
  Ne asnje menyre!
  Po ti tjetri qe qahesh sa pension merr ne muaj ?
  Cfare the mo,150 mije leke?
  Te reja apo te vjetra?
  Po si te qelloje furnizimi ngs bankat,nje here na japin te reja e shumicen te vjetrs.
  Dmth merrke me shume se mua ti nje cope oficeri komunist.?
  Une deputeti demokrat marr 200 mije leke me pak se ty ne muaj?
  Cfare thua more deputet ziu?
  Une marr vetem 150 mije leke te vjetra ne muaj ndersa ti merr 1 milion e 300 mije ne muaj.
  Po vila sa ke ti ish deputeti fukara?
  E cfare te kem une mavria.
  Shoket e mij kane mbushur ishujt me lingota floriri ndersa une kam vetem 20 vila dy ne Tirane me nga 500 mije euro,3 ne Karaibe qe i jap me qera 10 mije dollsre secilen ,8 vilane Bahamas,po ashtu i jap me qera mujore nga 20 mije dollare secilen,te tjerst i mban per qejfin tim ne Maldive,Madagaskar etj.
  Harrova te them se kam nje JAHT turistik me vlere 1 milion dollare qe shetis boten tani qe jam ne pension!
  He,ketyre u thua ti pasuri,kur te tjeret as i dine se sa kane.
  Dhe te gjitha fale demokracise qe na dha shanset qe te jetojme si njerez!
  Po mire more zoti deputet,po ne te tjereve pse na la pa breke ne bythe kjo demokracia jote ?
  Ohuuuuu! Paske tangerlliqe ti shoku.!
  Pse mos u beme si kembet e dhise?
  Me djerse i bera e jo .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*