Kryeministria mohon se është vendosur për JO: Përsërisim që nuk ka ende vendim

November 14, 2013 18:44

Kryeministria mohon se është vendosur për JO: Përsërisim që nuk ka ende vendim

Burime afër qeverisë nuk i konfirmojnë zërat e përhapur pak orë me parë që është marrë vendimi për tu tërhequr nga negociatat për armët kimike siriane. Të pyetur nga DITA burime afër zyrës së komunikimit në Kryeministri thanë se i qëndrojnë deklarimeve zyrtare të mëparshme që “nuk është marrë vendim”.

Në portalet online përfshirë Zërin e Amerikës, është botuar orët e fundit një informacion sipas të cilit “qeveria do t’u thotë  JO armëve kimike siriane dhe se kjo do shpallej në një mbledhje të qeverisë brenda 24 orëve të ardhshme”.

November 14, 2013 18:44
Komento

16 Komente

 1. Sistemi November 14, 17:25

  Booo une kujtova se do terhiqeshe. Po su terhoqe do te hedhim kaq po te them o Edi Rama o plehhhhreeee

  Reply to this comment
  • Antiberishisti November 14, 17:46

   Mbylle halene o kelysh i Saliut. Edi Rames, ti dhe te gjithe zagaret qe hamulijne i vini anash. ju kimineler dhe qener te terbuar qe duhet te villni ato qe keni vjedhur. Ju muter mutrish, kujtoni se mund te shpetoni duke hamulitur.

   Reply to this comment
   • Sistemi November 14, 18:15

    Or cope mishi me dy sy or plehre e verbuar nga militantizmi. O te rraste Rama nje bombe kimike mu ne goje ty dhe ti ti thuash faleminderit i lumtur o militant ordiner.

    Reply to this comment
   • arianit November 14, 20:14

    Opinionin publik dhe ai mediatik është duke u diskutuar
    me një intensitet marramendës “Problemi i armeve kimike”.
    Shqetësimi që karakterizon të gjithë qytetarët shqiptarë,
    Perjashto ketu kryeministrin Rama.
    Ndjenja e “luftës për ekzistencë” po ngrihet në një jehonë revolte të paprecedentë në historinë shqiptare e lidhur kjo me një temë aq delikate sa “ruajtja e shëndetit”.

    Qeverria te mare parasysh rreziqet, Pikat e
    kundërshtimit thelbësisht janë katër.

    1. Paaftësia logjistike e specializuar e Shqipërisë për të përballuar një sasi të përbërë nga mijë ton armësh kimike:

    2. Incidentet e mundshme gjatë transportimit të armëve kimike.
    Siç dihet, cilësia e rrugëve tona është e konsideruar jo vetëm skarco por edhe e rrezikshme në situata të veçanta.

    3. Procesi i shkatërrimit nëpërmjet hidrolizës: Kjo e fundit është konsideruar si teknika më e mirë e mundshme, por a është efektivisht pa pasoja? Ku qëndron specifika e saj?

    4. Krijimi i landfilleve për depozitimin dhe stokimin e mbetjeve më pak toksike përftuar si pasojë e hidrolizës. Vlen të theksohet se mbetjet kimike që do të rezultonin nga shkatërrimi i armëve kimike në fjalë, gjithsesi, do të duheshin të stokoheshin dhe të depozitoheshin në vende apostafat, të cilat do të kërkonin një kujdes të madh menaxhimi dhe ruajtje.

    Keto pyetje duhet ti drejtohen qeverrise, dhe jo te nzitoheni
    me levdata, duke u trekuar b..th pepires, duke thene
    bravo Rama, bravo per CFAR???

    Reply to this comment
   • leandra November 15, 09:16

    avash reee avashh ,,, u bon socialistat me fol kshuuu ,, e kapen veten,,,, pupupupup … kjo ceshtja armeve kimikee eshte shum me e rendesishmee se sa bindjet tuaja politikeee ,, ska lidhjee faree ,,, ka lidhje me jetennnn …

    Reply to this comment
  • arjan November 14, 20:32

   ik o plera e berishes o sistem ti do ta hedhsh .ik mor kurv

   Reply to this comment
 2. geo November 14, 18:16

  O njerez te mire me teper besim tek qeveria,se nuk eshte qeveri armike kjo,por qeveria e shqiptareve dhe mos beni sikur do plasi ne Kucove,si i merr armet si nuk i merr une deri tani i besoj qeverise qe ka ardhur.Haxhi Qamilet nuk duhet te riprodhohen me,per te miren e SHqiperise.

  Reply to this comment
  • Doku November 14, 20:05

   Te kesh besim te qeverite shqiptare do te thote te jesh idiot. Ti bejne gjerat fakt the kruer dhe pastaj mundohen te shpikin bomba tymuese per tu harruar. Rezulati: Te vjedhin naften, te vjedhin kromin, te privatizojne Telekomin, AMC, CEZ, te sjellin plehrat e Evropes per depozitim, te sjellin armet kimike, i falin Detin Grekeve. Une do u beja thirrje te vazhdonin protestat, perndryshe do vazhdojne te bejne cfare u do qejfi me kete popull.

   Reply to this comment
 3. Tori Hoxha November 14, 18:48

  Edi Rama dhe qeveria shqipetare do te jene ne anen e Shqiperise dhe te Shqipetarve,gjithmone !!! Edi Rama e ka thene qe diten e pare qe : pushteti eshte i qytetareve dhe padyshim qe keshtu do te ndodhe. Jane qytetaret te cilet vendosen per te ardhmen e tyre!!! Poshte Sali krimineli dhe te gjithe bastardet dhe hipokritet qe i shkojne nga pas !!!!!!! ptuuuuu plehra ..!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. gozhda November 14, 18:58

  ambjentalistet bejne shume mire qe ndrihen per te kerkuar qe

  ambjentalistet bejne shume mire qe jane kundra asgjesimit te LHL siriane dhe i mbeshtes por mendoj qe keta persona qe drejtone keto protesta nuk e kane idene se cfar jane si jane dhe cfar rreziku paraqesin natyrisht eshte mungese informacioni kjo ne radhe te pare nga ana e qeverise dhe nga ana e tjeter dhe e medias qe i meshon me teper informacioneve te protestes se sa komenteve per demtimin qe ka vendi nga shperberja e ketyre LHL dhe a do te jete vendi yne ai qe dote shkaterroje keto mua personalisht me duket nje mjegullnaje qe duhet te crrenjoset nga mendjet e njerezve por kjo behet nga qeveria.

  Reply to this comment
 5. Shpirag November 14, 18:59

  Asgjë alarmante! Duhet degjuar vendimi i qeverisë, pa renë në kurthin e “bandës serbe të Veriut” që edhe e vdekur politikisht dhe me procese nën gjykim, kërkon perplasje shqiptarësh, konfront kriminal! Nuk duhet mencuria shqiptare të bier preh e kriminalëve partiakë të PD, dhe pse protestat duhen bërë sepse janë të ligjshme por dhe qeveria duhet dëgjuar!Natyrisht nuk jam per demontimin e helmeve në Shqiperi sepse nuk jemi vend i zhvilluar dhe nese per kete kerkohet të vijnë, i falenderojmë per propozimin amerikanet, por edhe gjera të tjera ka si mund të ndihmohemi! Nese Rama nuk i shpeton detyrimit amerikan për “borxhin” qe kemi per Kosovën, atehere le të deklarohet pro, por menjeherë të dorhiqet duke ja lënë verdiktin e tij Sovranit per referendum!…Duket të bëhemi europianë edhe duke kundërshtuar pa u manipuluar politikisht nga askush,sidomos nga ata që ishin bandë dhe vranë shqiptaret me 21 janar dhe donin të shfarrosnin popullsinë e Vlorës me helme luftarake,me 1997! Keto fundrina sllave duhet ti bllokojmë!

  Reply to this comment
 6. mendim shkreli November 14, 19:06

  Problemi i Shqiperise eshte vetem nje njeri dhe ai e ka emerin Sali Berisha. 23 vjet ne poliitke, 23 vjet ngatrresa, sherre, vrajsje, korrupsion, grabitje, tensione, plackitje, dhune, grusht shteti…sa te jete ne poliitike ai njeri, kurre qetesi nuk ka ky vend. Halli i Berishes nuk jane armet kimike, se sipas mediave e gjithe bota po punon kunder ensh, se SHBAjane vrases, te poshter, do te hedhin ne ere Shqiperine, dhe Edi Rama, dhe kete ide po e fryen Sali Berisha, sepse ka dy qellime: te coje popullin ne proteste me synimin per te ardhe perseri ne pushtet; dhe te armiqsoje socialistet jo vetem me popullin ,por edhe me perendimin. fakti se sot proteston gjithe diten e dites e nuk te prek askush tregon ndryshim. kuptojeni o njerez..mos merrni mend e sali serbit.

  Reply to this comment
 7. fa November 14, 19:11

  Terhiqu se nuk ke gje ne terezi. Vetem po kalove mbi trupat tane. Trego qe nuk di te besh edhe ti poshtersira kunder vullnetit te popullit edhe ti si ai paraardhsi jot. Nuk negociohet per kete. Boll me fjale boshe po dili dhe jepu pergigje protestuesve pa u bere vone

  Reply to this comment
 8. qazimi November 14, 19:45

  http://www.zeriamerikes.com/content/article/1789698.html

  kete nuk e besojne amerikanet, do e besoje Rama?!!

  Reply to this comment
 9. votuesi November 14, 22:32

  Si te thoni JO e si te thoni PO per nje muaj ne krye te qeverise raputacioni ne popull per RAMEN ka bere pikiate te madhe. Beni sondazh dhe 80% e shqiptareve do dalin kundra tij qe per 2 jave ka fshehur koken dhe hesht si struci,Rama kujtoi se shqiptaret jane si dele,vertete Berishen populli e kishte frike se te thyente brinjet por per Ramen frikacak qe u fsheh nga kercenimet e malokut se ka as frike e as respekt,Rames jipini nje sepate dhe nje fadrom se per detyren e kryeministrit sja thote,me pak se 2 muaj beri armik trecerekun e popullit,Politikanet shqiptare sillen me te huajt si kopila ,Servila te tmerrshem,edhe 70 vite me pare bablokut keshtu i benin te huajt por u tha pirdhuni nga shqiperia dhe u tregoi vendin,Fatos Nano para 15 viteve u tha te huajve qe shqiperine e doni me minifund qe ta shkerrdheni dhe te huaj shpejt e hoqen me spiunin e serbeve qe ka vare nje gozhde se di se ku,Ne qofte se bota e do shqiperine ta perdore si u do qefi atehere si atdhetare u themi te huajve: nenat e motrat,grate dhe dashnoret ku ti keni eu a befshim..,se prej jush hoqem denimin me vdekje dhe lame ligjin e bytheshpuarve ashtu sic jeni te gjithe ju te huaj qe kurre se keni dashur shqiperine..Te huaj kujtojne se vertete ne i duam (politikanet legena po) Ne ne histori turqit,serbet,ruset e kinezet dhe tani se fundmi amerikanet vetem per interes i kemi dashur,Mijera shqiptare proamerikane jane shokuar keto 10 dite dhe nuk po u besohet syve de vesheve qe i vetmi aleat ne bote (te tjeret as emrin sduan te na degjojne) do te na vdese dhe ate ajer qe na e jep zoti do ta perzieje me arme vdekjeprurese kimike. Zgjohuni more budallenj dhe me ato arme qe SALIU jua dha te vrisni njeri-tjetrin i rrokni si Mujo Ulqinaku dhe i prisni anijet ne durres me lendet helmuese per femijet shqiptare ashtu si pushtues..Ne ne fillim se kuptonim mire RILINDJEN qe do na sillnin keta qe qurraviteshin para diktatorit Berisha por shume shpejt u doli boja..Bashke me Ilir Kullen Fatmir Mehdiun dhe Tritan Prasin i demontoni ne SIRI

  Reply to this comment
 10. Salep i ngrohte November 15, 05:06

  Qeveria e Shqipetareve , ky Piktori i Zhgaravineve kerkon te beje zhgaravine edhe Shqiperine, por harron se 1 milion vota qe e vune aty, ne kundershtim te Jo-se, do te lere lekuren ne Kryeministri, i doli boja e kallaji pa bere 3 muaj,qenka me i keq se krimineli Sali qe iku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim