Qeveria në Dibër, Rama: Nesër prezantohet “Rruga e Arbrit”

November 10, 2017 18:47

Qeveria në Dibër, Rama: Nesër prezantohet “Rruga e Arbrit”

Nga Dibra, ku zhvilloi mbledhjen e radhës të qeverisë, kryeministri Edi Rama u shpreh se nesër do prezantohet propjekti për Rrugën e Arbrit.

Nesër prezantojmë projektin për Rrugën e Arbrit. Është përzgjedhur kompania për ndërtimin e rrugës së Abrit dhe ministria është në negociata për firmosjen përfundimtare të financimit dhe mosndërprerjen e punimeve të kësaj rruge, kush ka kaluar e ka premtuar, kush s’e ka kaluar e ka harruar. Ky është një zotim madhor, për një akt që në këndvështrimin ku Dibra bëhet de fatk dhe krijohet një mundësi e madhe për zhvillimin ekonomik”.

November 10, 2017 18:47
Komento

6 Komente

 1. Dibrani heshtun November 10, 19:46

  Kjo eshte fjala e mbajtur e premtimit ne zgjedhjet lokale ne Diber. Flm Z. Kryeminister.

  Reply to this comment
 2. Ed Bojaxhiu November 10, 23:45

  Ed Bojaxhiu kujt po ja ben kete rruge ????? Maqedonasve se te gjithe nastradinet e Dibres jane shperngulur e i ke ne Bythore, Kamez, ish Keneta Durres e me rradhe ne tokat e xanuna.
  Apo te kane tepruar ca leke si Qeveri me xhepa te shpuar dhe hajt ti prishim, thirri menjes o rrote.
  Ne Diber dibranet pa din e imam shkojne se jane te rregjistruar si fukarenj e po ngordhin per buke, vetem sa per te marre ndihmen sociale dhe ndihmat ne kohen e dimrit kur bie debore, per ti ngrene ne shtepite e pushimi ne ato vende qe permendem me siper dhe per kete ti po ja u ben rrugen Autostrade (Asfalt) qe mos te lodhen.

  Reply to this comment
  • Zefi November 11, 07:25

   Taman kokrra e bojaxhiut kenke. Po si mor ta marrsha po don me e lanë tanë Dibrën dhe Matin t’prapambetun? Po rruga asht zhvillim mor zot zotin. Pa rrugë, pa drita pa komunist nuk vjen kush me t’pa e me investue. M’fal se t’thashe bojaxhi, se n’fakt ti kenke kokrra e magjarit.

   Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic November 11, 01:26

  Nje zbatim i vendimeve te Qeveris Ram.Me duket se kjo rruge po behet ne oborrin tim aqe shume qe e kam pritur realizimin e ketij projekti njafte madhore.!
  Kjo rruge do ti jape zhvillim atyre zonave nga dibra e e deri ne shkup.

  Reply to this comment
 4. perkthyesi November 11, 09:06

  Shpresojme te mos kete fatin e rruges Tirane – Elbasan!

  Reply to this comment
 5. MARTINI November 11, 14:04

  Nje veper kolosale si ” Rruga e Arberit” nuk mund ta njollosin pseudo bojaxhinjte . Per komentuesin “bojaxhi” qe e quan veten Ed do te thonim qe hapesira per te shkruar nuk eshte liri pa kufi, aq me teper per qen qe lehin pas ferre. Nese dibranet i quan pa iman , ballafaqoju me to , or loqe. I quan dibranet Nastradine qe do te thote se Nastradinit i ditkeni vetem emrin e jo bemat. Te ishte gjalle Nastradin Efendiu do te qeshte me komentin tend pacavure. Kushdo qofsh e ngado qofsh me dibranet mos e kruaj se te kruajne.
  Sa per rrugen dibranet e me tej e meritojne ashtu sic meritojne te jene me afer Tiranes te ciles i kane dhene dore te fuqishme qekurse eshte krijuar. Rruga do te behet e bojaxhiut i mbetet vetem te bojatise sinjalistiken e saj. Tung Martini.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim