FAKSIMILE: Gjendja e fatkeqësisë natyrore do zgjatet deri më 23 qershor

April 20, 2020 17:41

FAKSIMILE: Gjendja e fatkeqësisë natyrore do zgjatet deri më 23 qershor

Qeveria ka propozuar që të shtyhet gjendja e Fatkeqësisë Natyrore deri më 23 qershor.

Propozimi u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama, në një dalje për mediat, i cili pyetjes së qytetarit, iu përgjigj: “Patjetër që do të zgjatet gjendja e emergjencës pas 25 prillit”.

Propozimi pritet të miratohet në seancën e radhës të Parlamentit.

Ndërkohë që shtyrja e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore do të thotë se edhe masat e marra do të vijojnë që të mbeten në fuqi.

Shqipëria shpalli për 30 ditë gjendjen e fatkeqësisë natyrore në të gjithë territorin për shkak të situatës nga koronavirusi më 24 mars, e ndërsa ditën e sotme është propozuar edhe shtyrja me 2 muaj.

j.l./ dita

 

April 20, 2020 17:41
Komento

11 Komente

 1. Loni April 20, 17:48

  4 muaj jane shume por shume perekonomine….atehere demshperble te gjithe ata qe me kte gjendje teshpallur nga ty u bere deme….profesione te lira,avokate….nese jo na ler te punojme….ndryshe do vdesim ne shtepi pa buke. Na lejo ta hame o te na haje….

  Reply to this comment
 2. Kevin April 20, 18:18

  Diktatura e re:, panik burg vdekje.

  Protokolli I të çmendurve për të nënshtruar njerzimin

  Reply to this comment
 3. intelektuali April 20, 18:20

  QEVERIA E DROGES E EDI RAMES SI QEVERIA E TOLLONAVE TE ENVERIT

  qe:

  Ne Kohen e Qepes te Pandemise Komuniste te Partise se Punes deklaronte:

  NE EDHE BAR DO TE HAME, POR NUK DOREZOHEMI

  Reply to this comment
 4. Fernando April 20, 18:21

  Me keto shtyrje ky kerkon te fshehe gjendjen katastrofike te sistemit shendetesor ne Shqiperi!
  Ne se gjendja ketu qenka aq e rende,atehere pse ka derguar 90 mjeke e infermiere ne Itali,vec per imazh mediatik,ndersa ketu njerezit vuajne pasojat e pa pergjegjshmerise se tij?

  Reply to this comment
 5. Tesera April 20, 18:24

  Ej o Rame, Rame te rafte sdi ça me te thane… kaq i etur per gjoba je o kryekomunist

  Reply to this comment
 6. Tosi April 20, 18:27

  Sidomos avokatet jane me te demtuarit se ishin mesuar te fitonin me grushta nga 4,5 milion ne muaj duke bere pazar me drejtesine dhe duke detyruar fshatarin te shese dhe lopen per cmimet marramendese te avokateve. Me i varfri prej tyre ka 3 apartamente te tjera plus baneses, por kane dhe vila shumica e avokateve. E shoqja e Prokurorit mafioz Ndoja kishte 14 apartamente dhe 15 ha toke te dhuruar ne Lalez .Prandaj ketyre tu vendoset nga 2 milion rroge lufte se ndryshe keta ngelen pa buke.

  Reply to this comment
 7. Viki April 20, 18:42

  N 24 qershor i fut dhe 1 vit tjeter mbi dhe i bejne zgjedhjet si duan pastaj qe te justifikojne qeverine me byth te gjere qe betonon konpromisin politik ne vend te ndeshkimit

  Reply to this comment
 8. IBM April 20, 19:17

  Ashtu I kane ardhur urdhrat nga lart keshtu qe s’ka nga ta luaj bythen as ai as gjoja opozita.Ka per te lulezuar tregtia e cajit sepse se kane kot turqit qe pijne gjithe vitin vetem caj.

  Reply to this comment
 9. damam Damashi April 20, 19:29

  shtyje deri ne 23 qershorin e 2021,dhe mos bej zgjedhje fare,zgjidhu kryeminister sic u zgjodh Sali Berisha ne 1997,se populli prap i ka gati armet!!!

  Reply to this comment
 10. Timi April 20, 19:30

  Kurse unë shpresoja në fillim qershor të shijoj plazhin?!! Lajm i keq.

  Reply to this comment
 11. Al April 20, 21:43

  Tosi…sekseret nuk jane avokate….e kam per ata mijera juriste qe punojneper nje 50 mije lekesh ne studio apo avokat…e kam dhe per ekonomistet qe nuk paguhen me dhe kontabiliste e profedione te lira…Une jam ekonomist mbaj 7 firma paguhet 5000 te reja ne muaj….nuk me ka paguar asnje se nuk kane. Ndaj mos fol si per pasneser…apo firmos ne bordero…per ju te borderose qeveria te ule pagat se me kapacitet 20% po punoni…..te vuajme te gjithe atehere…..trap

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim