“Nuk kemi kohë të merremi me Bashën, do merret SPAK nesër”

November 3, 2019 16:43

“Nuk kemi kohë të merremi me Bashën, do merret SPAK nesër”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe njëkohësisht zëdhënëse e qeverisë Elisa Spiropali i kërkon sot Inspektoratit të Lartë të Deklarimit të Pasurisë dhe strukturës së SPAK-ut që do të ngrihet nesër të hetojnë zhvendosjen e Lulzim Bashës te vilat e ‘oligarkëve’. Spiropali përmes një postimi në faqen e saj në rrjetet sociale i bën thirrje kryetarit të PD-së të deklarojë kontratat, pasi shton se bazuar te lajmet në media, qiraja është “gjethe fiku” për të mbuluar faktin se të dy vilat janë blerë prej tij.

Qeveria s’ka kohë të merret me Lulzim Bashën, por Inspektorati i Lartë i Deklarimit të Pasurive sot, si dhe SPAK-u nesër duhet të merren me këtë histori tipike për njeriun që është bërë simbol i asaj shprehjes “beni si them unë, mos bëni si bëj unë”. Lulzim Basha akuzohet nga mediat se qiraja është një “gjethe fiku” për të mbuluar faktin, se në fakt, të dy vilat janë blerë prej tij. A është e vërtetë apo jo kjo akuzë mediatike ne nuk e dimë, por ne dimë që Lulzim Basha është i njohur për dorën e rëndë në lëvizjen e shumave të mëdha të parave” thotë Spiropali.

a.d. /

November 3, 2019 16:43
Komento

18 Komente

 1. hiqeni kete deble November 3, 16:47

  U jallah o goc, shyqyr qe nuk merreni
  Se kur merreni ju, i jepni me nje dore 15 milion euro nga taksat tona.
  Dhe pastaj leshojeni rrugeve te na gjobisni e beni fushata tatimore se nuk keni leke ne arke.
  Ju jeni ca mendjefycka, snoba dhe hajdute
  Ju vrafte Zoti

  Reply to this comment
 2. migena November 3, 16:47

  Se si i ka syte kjo
  Si e semure mendore
  Shko vizitohu njehere, keshille miqesore

  Reply to this comment
 3. il partixhano November 3, 16:48

  Pse ju e komandoni SPAK-un?

  Reply to this comment
 4. Zef Shpatari November 3, 16:49

  Po me ato qe ke bere ti kur ishe drejtore e Doganave do merret Spaku?

  Jeni te peshtire, ju rofshin aksesoret dhe rrobat e luksit ne mes te mizerjes dhe injorances qe keni mbjelle

  turpi ju mbulofte juve dhe lulzimet e pales tjeter

  Reply to this comment
 5. levendi November 3, 16:53

  E vertete
  Kjo nuk ka kohe se merret me filma Hollivudi
  Tema e preferuar “vjedhjet qe ndodhin ne gjithe boten”
  Nani nani

  Reply to this comment
 6. Arben November 3, 17:13

  TE KA DALE EDHE TY EMRI SE KUSH DO MERRET.

  Reply to this comment
  • ALBAN DEGA November 4, 16:19

   Le te flasin faktet….

   KY DI VETEM TE KERKOJE PUSHTET NE TAVOLINE E MILIONAT NEN SURDINE!

   SHKURT- Ky p….jeshke mashkull kerkon dhe lufton per qofte tek daja…
   Apo… apo

   Kujtese

   A MUND TE QEVERISE KJO MAFIA QE VJEDH EDHE SHTEPINE E VET POLITIKE !?

   A MUND TA LUFTOJNE KRIMIN KRYEKRIMINELET E SHQIPERISE APO …

   … KUR KRYEKRIMINELET E KRYEHAJDUTET E SALI BABES CIRREN “KAPENI HAJDUTIN APO…APO…

   A MUND TE KRIJOJE ANTIMAFIA KJO MAFIA QE VJEDH VOTAT EDHE SHTEPINr E VET POLITIKE !?

   From: Alban Dega
   Date: July 25, 2017 at 12:47:46 PM EDT

   – Vjedhja mbi e nen tavoline e PDSH-se

   – Nga Alban Dega, Nju Jork

   Kam vetem disa pyetje logjike per shqiptaret kudo ne Bote:
   1 – A mund te krijoje nje qeveri Anti-Mafia kjo “Bande Gangsteresh”e “kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “, sipas “The Times” e “Independent”te Londres ne shkurt 1997 dhe “The New York Times” te 15 marsit 2008, epitete qe nuk i kane perdore as per Kim Jong Unin e Enver Hoxhen…, me Sali Berishen ne krye, qe e rrenoi te pakten 13 here, qe e zhberi e beri Gerdec e Otranto shtetin shqiptar, qe i plackiti dhe vodhi , genjeu e vrau ne 13 vjet Salikraci me shume shqiptare se ish- diktatura komuniste ne 46 vjet !?

   2 – A mund ti vihen melcite ne qafe per ti ruajtur ketyre ujqerve e kucedrave krimi e korrupsioni qe na bene gazi i Botes me kusarine e vrastarine e tyre perbindeshe me Kryeprokuhora me diploma te falsifikuara e kryegjyqtare qe shesin blejne drejtesi si te ishte prona e tyre !?

   3- A mund tu besohet kenges se Sirenave dhe vajtimeve te kukumjackave ala Monika Kryemadhi e Like Floriri, ala Lulezim Basha e Sali Berisha qe qajne e vajtojne per rreth 100 mije shqiptare qe kane marre rrugen e kurbetit ne 4 vjetet te qeverisjes Rama- Meta- Vasili…kur jo 100 mije por 1.6 milione shqiptare , gati gjysma e popullsise totale te Shqiperise u detyruan te emigronin ne 13 vjetet e qeverisjes Berisha per shkak te Kuotes, Zero, Cekut te Bardhe e Ligjit 24 te Sali Kadafit qe i ndante shqiptaret ne te nenes dhe ne te njerkes … !?

   4- A mund tu besohet ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve qe me sundimin e tyre, me politiken e tyre antishqiptare e antipopullore ia bene Shqiperise ate qe nuka ia ka bere asnje pushtues i huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, qe nga Bizanti e zaptimi otoman, qe nga barbaria e copetimi serb e grek i trojeve shqiptare, qe nga pushtimi nazifashist e deri tek terroristet e Aleksander Rankovicit e Sllobodan Milloshevicit, Venizellosve e Zerves. Ia kane bere Shqiperise hyjnore nga bukuirite, perrallore nga pasurite, fantastike nga klima e hijeshia njerezore shqiptare ate qe as hordhite barbara te Cincizkhanit nuk do tia kishin bere ! Lanet!

   5- A mund te drejtoje qeveri antimafia kjo Mafia qehajai i se ciles Lulezim Basha vodhen me ze e me figure votat e votuesve te vet qe votuan 4- 5 here per kryetarin de jure te kryetarit de facto te PDSH-se Sali Berisha me 23 korrik 2017 dhe perjashtoi nga konkurimi e ndoshta edhe nga jeta Sokol Olldashin ne 2013- en !
   Cfare nuk ben Mafia !?
   6-A mund ti besohet qeverisja e nje shteti nje hajduti me cizme te 600 milione eurove te Autostrades se Kusarise se Kombit qe vodhen edhe familjen e shtepine e vet politike PDSH- ne, qe ua vodhi Sali Berisha me koburen e Azem Hajdarit mbi tavoline dhe ndihmen e Milloshevic Rajersonit nen tavoline ne janarin e vitit 1991 !?
   Mendoni pergjigjet e ketyre pyetjeve para se te ndiqni kete “Bande Gangsteresh” e “kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne theqafjen e cmendurine, ne panikun dhe lemerine nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi qe do tua konfiskoje jo vetem pasurite e vjedhura por edhe lirine e abuzuar ne kurriz e ne dem te shqiptareve e shtetit shqiptar! Sipas burimeve teper konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s… etj.
   Vigjilence!
   Syceltesi shqiptare kudo jeni !

   Reply to this comment
 7. Aaiu nga Selenic November 3, 17:20

  Nuk e dije pore me sa duket keta po kerkojn qe SPAKU te behet kure bte behet rrotacioni politik me qellim qe kupol e mallkuar te shpetoj nga gjykimi qe pritej.
  Ndryshe nuk munde te kuptohen keto zvarritje te pa justifikuer deri tani.!
  Keshtu qe ne se ecet me kete zvarritje do te vije koha dhe Spaku do merret me RILINDJN e jo me me keta Berish e Bash dhe Lika qe i ben Xhemen ketij populli.!

  Reply to this comment
 8. Hah November 3, 18:04

  Apo ç’keni nje të marrur ju moj Elisa.
  Sic u moret me Saliun.
  Sa mirë sokëllini në Parlament për ndonjë ushtar të vogël të korrupsionit si prokurori Ndoja.
  Nuk ju dëgjojmë të jeni aq trima me gjeneralët e korrupsionit.
  Ja dhe me Lulkën thua ti nuk merreni.
  Nuk merreni ju se ju “nuk jeni gjykates e prokuror” sic thotë gjeniu i Surelit.
  Vetëm me fukarenjtë jeni gjithcka ju.
  Dhe me ata që ju shkelin në kallon e interesit tuaj.

  Ah jeni ca plehra te vogla juuuu.
  Populli ju ka dhënë shumicën për të bërë ligje dhe për ti treguar vendin kujtdo nëse kini vullnet.
  Pra nuk keni nevojë të jeni më pak se kaq.
  Por ju atë shumicë e përdorni vec për koncesione dhe PPP se aty është leku madh.
  Kurse për ndëshkimet e salinjve dhe lulave, nuk mundeni dhe nuk keni kohë.
  Normal korbi korbit nuk ia nxjerr sytë

  Ptu jeni dyja palët bajgë e ndarë më dysh.

  Po mirë ia bëni këtij populli

  Reply to this comment
 9. Asap November 3, 18:14

  Bën sikur e pyet njëri, që Luli të thotë, po meren me mua se tha folanfistekja. Mos kini merak…

  Reply to this comment
 10. E vetteta Fare November 3, 19:39

  Edhe ti Elisa do të jesh objektiv i SPAK-ut.Kontrabanda në vitet 2013-2015 shkatërroi përfundimisht financat shqiptare.Nuk ka pse ne duhet akoma të paguajmë taksa për të përfituar t’I moj debile në fuqi “n”.

  Reply to this comment
 11. alphade November 3, 21:27

  Pse moj Spiropali vetem me kete grabitje te fundit do te
  merret me Lul Bashen ?! Po parate me ruses,po 21 Ja-
  narin per ta perfunduar me Detin. Jane 4 Krime,njeri me
  I rende se tjetri….! SPAKU dhe BKH nuk do te kufizohet
  vetem me 3-4 Krimet e Lulit por do te thellohet shume me
  teper se kjo zedhensja e PS. Berisha- Meta- Llalla hapin
  “perden”e krimit …!!!

  Reply to this comment
 12. DinPak November 4, 00:30

  Kaq kujtese te shkurter ka kjo Spiropali dhe bashke me ‘te edhe ato gazeta apo portale qe habiten se ku I gjeti paret ky Lul Mafishja per te blere ato dy vila! Harriman te gjithe keta se Lul Mafishja mori 14-15 milion Euro nga prishja e pallatit te paligjshem ne Vlore? E, cfare kerkoni ju, qe t’i mbaj stoqe ato para dhe te mos I perdori po nuk i share leje ju?

  Reply to this comment
 13. Demokrat November 4, 01:34

  Kjo mediokre 24 karat le te kakarisi, puna eshte demokratet e vertete c bejne???
  Dështimi i turpshëm i Lulzim Bashës, kapaku i paaftësise është lëvizja e fundit gjoja ndezja e motoreve për zgjedhje me idenë e fshehur për zgjedhje te njëhershme të përgjithshme e lokale.
  Po ku bazohem kur them kështu po sepse jemi në nëntor të vitit 2019 qe praktikisht do të thotë jemi futur në situatë zgjedhjesh, kur dimë se ato janë me 30 qershor të vitit 2021…
  Mendoj se demokratëve nuk mund tju hidhet hi syve…
  E vetmja zgjidhje është…të bashkohen…

  Reply to this comment
 14. Genti November 4, 06:35

  Juve nje mendere do beni me SPAK ose KAPS ne Shqip. Spakun e keni vetem per te manipuluar mendjet e idioteve qe besojne te drejtesia nga politika. Juve nuk beni asgje kunder njeri tjetrit, sepse jeni nje parti por me ngjyra te ndryshme, per te dhene iluzionin e shpreses dhe rrotacionit “demokratik” me kandidate te parazgjedhur, te bagetia qe shikon, voton e beson lojen tuaj.

  Edhe po bete ndonje show me ndonje peshk te vogel a te mesem, do ta beni sa per opinion e do ta nxirrni si Sajmir Tahirin me ndonje vit burg te pezulluar.

  Juve jeni vegla te telekomanduara per nje axhende te caktuar qe te gjithe, te majte, te djathte apo te mesit.

  Lulu Basha do te jete kryeminister, bashke me ate llapaqenin e Bashkise se Tiranes. Dhe e dini pse? Sepse jane te Financuar, rekomanduar dhe mbeshtetur nga agjenti Zionist George Soros, ashtu si ky kokainethithesi qe kemi sot kryeminister. Jane njerez qe ju bejne dhe kaq.

  Edi Rama nxori ne prite ata fakiret e 21-Janarit, ne bashkepunim te plote me Berishen e Bashen. E dinte qe do te qellohej mbi dike. Kjo ishte garancia qe Zionistet kerkonin nga ai. Kjo me qellimin qe po te reshkiste nga axhenda, ata do ti benin Blackmail se do ta benin publike tradhetine e tij. Ishte dhe nje far garancie per Saliun. Nuk kishin dhe shume besim te Rama, si narkoman e me te meta mendore qe eshte.

  Reply to this comment
 15. Durimi November 4, 09:53

  Sa bukur komentojne te shemtuarit e lendjes!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 4, 12:16

   durim të bukurën e të bukrit i kemi në qeveri!!
   palloshi më i bukri i të gjithëve,spiropalesha hahet pak me atë balluken,por jo për bukuri!!punë shije dikush i do spiropalesha të holla e dikush me balluke të trasha!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim