Qeveria ul pagat për 2100 policë

March 13, 2016 10:54

Qeveria ul pagat për 2100 policë

Që nga 1 prilli, 2100 punonjës të Policisë së Shtetit do të përballen me një ulje të ndjeshme page për shkak të ndryshimit të gradave. Bëhet fjala për minimalisht 5 mijë e 500 lekë që do t’i zbriten secilit nga rroga mujore.

Urdhri është shpërndarë nga Drejtoria e Financave që në fillim të këtij muajit.

Efekti negativ lidhet me ndryshimin e sistemit të gradave sipas ligjit të ri të policisë që duhej të kishte hyrë në fuqi që para një viti, megjithëse edhe sot nuk janë plotësuar të gjitha aktet nënligjore.

Në ligjin e ri, siç dihej, dy grada do të zhdukeshin nga sistemi: Nëninspektor dhe kryeinspektor./Shqip/

March 13, 2016 10:54
Komento

2 Komente

  1. baca March 13, 11:25

    Pinoku rams

    Reply to this comment
  2. bilbil kokederr mema March 13, 15:32

    kane shtuar 2 grada te larta per servilet e partise dhe hoqen graden kryeinspektor

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*