Qyteti fantazëm i Sharm El Sheikh (Foto)

April 5, 2016 10:55

Qyteti fantazëm i Sharm El Sheikh (Foto)

Dikur ishte një qytet me plazhe dhe pazare të gjalla për të terhequr turistët që të shijonin diellin egjiptian.

Por pas dhjetë vjetësh, trazirash politike dhe rrëzimit të një avioni me turistë rus vitin e kaluar, ku mbetën të vrarë 224 pasagjerë, turistët po qëndrojnë larg këtij lokaliteti në Detin e Kuq, që tani I ngjan një fantazmë.

Numri i vizitorëve është në rënie, duke i lënë plazhet e braktisura, hotelet e mbyllura dhe sipërmarrjet në vështirësi, siç e   tregojnë edhe fotot.

 

32CB812F00000578-0-image-a-45_1459803614391

32D6BB8E00000578-0-image-a-44_1459803553056

32D6C17100000578-0-image-a-3_1459802223378

32CB822000000578-0-image-a-47_1459803774682

April 5, 2016 10:55
Komento

1 Koment

  1. nje lexues normal April 5, 14:28

    Epo , po t’i prisni turistet me bomba , ne emer te Allahut , kjo do te ndodhe . Kush merr guximin te lere koken ne vendet islamike ? Pak plazhe piktoreske te mrekullueshme ka bota kristiane ?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim