Babai i Xhakës i tërheq veshin Arian Çanit: Kujdes kur i flet zemrës së shqiptarëve

October 19, 2014 14:25

Babai i Xhakës i tërheq veshin Arian Çanit: Kujdes kur i flet zemrës së shqiptarëve

Deklaratat e gazetarit te Tv Klan Arian Çani se Taulant Xhaka gaboi që shkoi për ta marrë flamurin dhe se ai ishte provokatori i asaj qe ndodhi ne Beograd, ka sjellë edhe reagimin e babait të futbollistit të Kombëtares shqiptare dhe Basel, Ragip Xhaka.

Babai i Taulantit i kërkon Çanit te terhiqet nga këto deklarata të bëra në emisionin Zonë e Lirë ne TV Klan ku fajësonte shqiptarët për incidentin.

150884

October 19, 2014 14:25
Komento

32 Komente

 1. erion October 19, 13:03

  Karian cani

  Reply to this comment
  • Toni October 19, 15:44

   Ahahaha karjan-frangaj-cani

   Reply to this comment
   • bushi October 19, 19:44

    Vetem ket foto te shifte Arjani dhe nese do kishte sadopak gjak njeriu ne vena do reagonte ndryshe: Eshte vetem nje lojtar shqiptar perballe 8 a 9 lojtareve serbe qe duan ta shqyejne.
    Thirri mendjes o Arjan.
    Se po te iken rinia dhe fuqia nuk ta kemi fajin ne. Mos thith shume vlla se ajo e shkrete e do me mase.

    Reply to this comment
  • adri October 20, 02:49

   Ky qe ben presion qenka per tu arrestuar. te birin e tij nuk e detyroi kush te vepronte sic ka verpuar. Nuk ka te drejte askush qe ti kercenoje njeri per te drejten dhe lirine e fjales. Ky babai i ketij futbollistit duhet te merret urgjentisht ne ndjekje penale nga policia dhe prokuroria per kete deklarate kercenuese. kush eshte ky qe kercenon nje person pse ka shprehur nje mendim. thua se djali i tij ka cliruar shqiperine e kosoven.
   Cdokush ne boten e lire dhe ne shqiperi ka te drejte te thote lirisht mendimin e tij pa ju drishur dhe pa pyetur askend.

   Reply to this comment
 2. Tana October 19, 13:05

  Ik ore debil analfabet. Meso te shkruash pa te rruani topet ju. Edhe kercenon bytha e koqevarit. Hjade ta provoje ndonje koqevar ne Shqiperi se i merr drute tamam.

  Reply to this comment
 3. beni October 19, 13:33

  Arian cani ka te drejte, nuk goditet futbollisti, qe e beri publikun agresiv! Cfaj kishte ai kur luhet futboll e jo si perfaqsues i politikes! Ju sulen sikur tu kishte vrare baben! Jo ky agresivitet, se edhe te tjeret behen me agresive se sa ju, mos kujtoni se keni kap qellin me dore ,! Pastaj sic e bene allven iken duke na injoruar totalisht,, ! Shteti i pret si fitimtare? Kjo esht nje hipokrizi e tmershme! Shqiptaret e shqiprise do te vdisnin aty po ju gjithnje keni qen frikacak ndaj serbit! Hiqeni si trima por jeni si pula qe vetem kakarisin!

  Reply to this comment
 4. Ilyria October 19, 14:04

  Bravo Z. Xhaka! Jeni nje njeri i nderuar per edukaten e mire qe i keni dhene djemve tuaj.Zoti ju bekofte si familje! Keta gazetaret dhe analistet tane, po te ishin profesionaliste, nuk rrinin e merreshin me analiza te tilla duke na luajtur rolin e snobeve, or informonin opinionin europian me te verteten. Gazetaret serb qene aq aktiv ne Europe saqe nuk pat media Europiani qe nuk e mori ate flamur ne goje. Madje, ligesia e tyre shkoi deri aty saqe edhe media serioze si FAZ , e barazuan ate banderol me flamurin nazist kur ne fakt e verteta qendronte krejt ndryshe. Ja pra se kush jane keta pseudo gazetare e analist qe ne vend te kryejne mire detyrat e tyre, merren me thashetheme kafenesh.

  Reply to this comment
 5. Tironsi October 19, 14:53

  Arian Cani a vazhdon ti biesh me dore?

  Reply to this comment
 6. majlo October 19, 15:56

  tu shofte emri Arjan se mbiemrin e ke te nderuar dhe prej atij mbiemri po ha buke zotrote,sa per gazetar,vlen si gazeta ne kohen e shkuar qe e perdornim per te fshire bythen!Langaraq njeri,qe ste do asnje nga fare e fisi se i ke felliqur,qe te felliqte perendia ne koken tende!…Mi haleje!

  Reply to this comment
 7. Arlind October 19, 16:01

  E gjithe shqiperia falenderon futbollistet e ne veçanti Xhaken, kurse
  arjani i vogel i klanit te madh, te mendohet mire, mire e perseri mire kur flet.

  Reply to this comment
 8. arif October 19, 16:18

  O spiuni grek thuaj,mos loze me zjarrin se nuk do te beje derman natua e jo Saliu dhe greqia bashke. Pse ska bythe te flase per profetin ky kurve,po per skenderbeun dhe Adem Jasharin flet. Se keta herronje jane te jetimores,se shqiptaret u kan zene syte e veshet leshe,ligji po nuk fuksionon,dhe ky kurva me kurvat e tjera ben palle. Po per prifetin ja hedhin koken ne kanale ata mjekroshat,dhe nuk ka byth ky kurve. A te hedhshin na 1 kanale o kurve deshtake.

  Reply to this comment
 9. Fat man October 19, 17:00

  Qymyr (jo Arían) Cari drejton nje emisión ne Car Tv, qe quhet Zone e Qire.

  Reply to this comment
 10. I.Troplini October 19, 17:29

  Mos ja merr per te madhe, o Z.Xhaka. Cdo vend dhe cdo komb ka nevoje per perfaqesues. Ka nevoje per trima sepse pa ta shuhet cdo komb. Por ne te njejten kohe, “kemi nevoje” edhe per ato qe “kryejne patriotizmin” e tyre tek semafori. K,arjan Cani, eshte perfaqesues i kesaj forme biznesi.
  Jane birbot e Saliut. Jane te ardhur nga provinca jugore dhe veriore dhe iu eshte dukur Tirana si parajsa mbi toke. Per te pasur te siguruar qendrimin ne kete qytet, jane te gatshem te dalin semafor. E kuptoni, qe nuk ia vlen ti marresh seriozisht.
  Te njejtet gje bejne edhe ata qe “i perdorin”, sepse e dine se cfare karakteri kane. “Gojet e liga” thone se burra te tille jane kurva por ne nuk duam te ofendojme kerrkend nga fshatrat e jugut qe kerkon te siguroje ne kryeqytetin e shqiptareve. E kupton more K,arjan?

  Reply to this comment
 11. tani October 19, 18:11

  Arjan canic legeni qe fliste ne 97 nga nje radio anonime me emer anonim fjale jasht fjalorit kur je ne publik. Qeni i rrugeve te ish qeverive

  Reply to this comment
 12. toni October 19, 18:22

  O bac a nuk e di se ky lloj dreqi qe po flet nuk ka veshe,te ne ne Shqiperi hajdari nuk ka as veshe dhe as shpatulla,mendoj se e kupton per cfare hajdari po flas,Tironci neuchatel

  Reply to this comment
 13. Besiani October 19, 18:26

  Keta anonimet, perkrahes te Çanit, qe ne pergjithesi komentojne me emra te paster shqiptaresh, jane sherbetore te serbit dhe asgje me shume…

  Reply to this comment
 14. SADIKU October 19, 18:42

  ARJANI ESHTE NJI KAFSHE,PA LLOGJIKE, PA MORAL DHE ORDINER NE FAMILJE.
  UNE NUK E BESOJ QE ARJANI TE KETE FAMILJE TE MORALSHME MBASI KY ESHTE I DEGJENERUAR MORALISHT I DEGJENERUAR FAMILISHT(besoj se edhe gruja e Arjanit, shkon hu m’ hu se e ka si model burrin) ESHTE NJERI QE I KA PLASE CIPA DHE NUK MERR VESH NGA ASGJA, VEPRIMET E TIJ JANE INSTIKTE PREJ KAFSHE.

  Reply to this comment
 15. ardi-mamurrzaku October 19, 18:44

  Arjan bolja nuk je gjo tjeter vecse nje parazit,dhe antishqiptar ti me gjithe me mbesen dhe familjen e atij,qe s’dua tja shkruajas emrin.
  respekt per familjen xhaka,per lorikun,lilen,balajn,berishen,dhe gjithe stafit te komtares.

  Reply to this comment
 16. SuloKapedani October 19, 19:38

  Po ti veni re arjani ka bèrè njè gabim tjetèr mè rèndè ku krahason Adem Jasharin me gjoja njè veprim tè keq tè Xhakès,çdo te thotè kjo more i quajtur zotni arjan? Ku e çon ti Adem Jasharin per heroizmin e tij qè dha jetèn per Kosovèn,ti krahason luften me lojè futbolli?arjan dua tè them se ti je tamam jashtèqitja e njerèzve tè tu mè tè mire,por ne fakt ti , meriton mè shumè fjalè por po tè themi se dhe emisioni yt èshtè njè aneks bordelloje ,kaq per sot.Baba Xhakes ka tè drejtè qè ty te ofendojè si tè dojè.

  Reply to this comment
 17. treporti October 19, 19:46

  Bace, je i nderuar me djemte qe ke edukuar nga gjithe shqiptaria.

  Reply to this comment
 18. Dardhari October 19, 20:22

  Arjan ti je nje klloun i atij emisjoni qe ben dhe ajo mase qe te ndjek qe ti te besh para me reklamat qe i ben ne menyren me te peshtire. Pra ti nuk je dikush qe duhesh vleresuar sepse
  nje hic qe perfiton nga ata qe te ndjekin.

  Reply to this comment
 19. viktori October 19, 20:57

  te lumte baca ragip per edukaten qe u ke dhene femijeve ne emigrim ,ndryshimi midis xhakes dhe ketij debili eshte se xhaka eshte shqiponje dhe ky debili eshte nje sorre nje korbi i zi i ketij kombi.

  Reply to this comment
 20. Qamil October 19, 22:07

  O Xhakete e vjeter.Po ti qenke ma zi se serbet.Une vertete e kam inat çanin po kur shikoj se nje injorant qe s’di as me shkru shqipen hapet by**** e ban kercnime se dikush shpreh idene e tije kjo d.m.th me ra ma poshte se serbi.
  Haji o xhake ato pare qe te sjellin djemte e sillu mire se je burre i vjeter,e s’ke moshe ma per ato budalliqe se keshtu ja hup e emrin edhe djalit (them taulantit se ai tjetri asht mercenar i Zvicres)

  Reply to this comment
 21. Horri i Bulevardit October 19, 23:28

  Zoti Xhaka, je i nderuar per femijet qe ke, Taulanti beri ate qe cdo shqiptar ndihet krenar.
  Arjan canet dhe berishajt, jane llumi i shqiptarise.
  Ji krenar me djemte e ty.

  Reply to this comment
 22. mëno October 20, 10:15

  Bravo Xhekes se na ka nderuar. Ndersa Arjan Çani eshte nje pleher e shoqerise shqiptare e strehuar te nje televizor privat pa moral. Prinderit e Xhakes as qe duhet te merren me nje pleher te shoqerise shqiptare si Çani. Ata duhet te ndihen te nderuar nga gjithe shqiptaret per lojen dhe qendrimin e djalit te tyre, i cili na nderoje ne Beograde. Me djem te tille kombetaria jone do beje shume perpara.

  Reply to this comment
 23. Apojo October 20, 12:52

  Arjan Eçane duhet thene per kete PEDERAST Gjirokastre!
  Kushedi sa serb i ka knoq me bythet e me gojen e tij kjo moster.

  Reply to this comment
 24. M A R K O October 20, 18:00

  Arjan Cani do nje presh Kashari ne bythe qe te mbledhe mendjen. Vetem ai i vjen hakut.. ketij lapangjozi

  Reply to this comment
 25. Pipi October 20, 19:21

  Z. Ragip Xhaka. Mos u mer me nje cope idioti, si ky Arjan Cani qe na ka “zene deren” dhe e kane vene te drejtoje nje emision televiziv, me te urryerin ne Shqiperi dhe flet cfare t’i vije ne goje dhe pa pergjegjesi morale e qytetare. Nuk kemi c’te bejme. Ka edhe te tilla mbeturina njerezore ne Shqiperi. Ti shiko sesa i duan ne Shqiperi djemte e tu te mrrekullueshem, Granitin eTaulantin. Shiko se me sa respekt e dashuri flitet e shkruhet per trimin Taulant, gjesti i te cilit, ne perballje me turmen serbe qe e rrethoi, e ka hak te perjetesohet ne monumente bronxi apo ne tabllote e piktoreve. Shiko shembullin e tij dhe te shokeve te tij dhe do te ndihesh i lehtesuar ne shpirt. Kjo eshte arritja me e madhe per nje prind: te edukoje femijte e tij ta duan atdheun dhe te mos lejojne qe ai te neperkembet nga armiqte dhe nga idiote te lindur, si ky Cani i Tv Klanit te Tiranes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*