Rakipi-Rehovica, Administrativja shpall moskompetencën

February 26, 2018 15:59

Rakipi-Rehovica, Administrativja shpall moskompetencën

Gjykata Administrative ka shpallur moskompetencë lidhur me padinë e ngritur nga ish-deputetët Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica për sa i takon heqjes së mandateve të tyre nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Gjykata Administrative e ka dërguar padinë e ish-ligjvënësve pranë Kolegjit Zgjedhor të Gjykatës së Apelit, në Tiranë.

Rehovicës nga radhët e LSI-së dhe Rakipit nga ato të PDIU-së iu hoq mandati pas kërkesës së Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, për shkak se kishin fshehur në vetë-deklarimin e tyre disa vepra penale për të cilat ishin dënuar në të kaluarën.

o.j/dita

February 26, 2018 15:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*