Rama, 1 orë takim me Thaçin në Tiranë

April 3, 2018 17:18

Rama, 1 orë takim me Thaçin në Tiranë

Presidenti Hashim Thaçit ndodhet në Tiranë për një vizitë jo zyrtare. Për rreth 60 minuta, Thaçi ka zhvilluar një takim në ambientet e jashtme të një lokali me kryeministrin Edi Rama.

Nuk dihen tematikat e bisedës në një kohë kur në Kosovë dhe Shqipëri ditët e fundit ka pasur një sërë zhvillimesh.

Rama dhe Thaçi kanë preferuar të bisedojnë në ambientet e jashtme të lokalit, duke shfrytëzuar motin me diell.

Dëshmitarë okularë të takimit pohuan se Rama dhe Thaçi ishin tejet të relaksuar nën rrezet e diellit, duke përcjellë mesazhin se klima mes Kosovës dhe Shqipërisë është miqësore dhe e qetë, pavarësisht një sërë zhvillimesh të papritura që kanë trazuar politikën në Tiranë dhe Prishtinë.

o.j/dita

April 3, 2018 17:18
Komento

11 Komente

 1. Claus April 3, 17:41

  Hallo Bedri, wie geht es Ihnen?

  Ja pra, qe paskam patur te drejte kur thashe qe ata te 6-te qenkan deportuar nga organet e MIT-it turk, shqiptar dhe kosovar.

  Jane ne shoqeri te mire Erdogani, Rama, Thaci dhe ne zhargonin popullor ne gjermanisht u thuhet “Kumpel”.
  A e mban me versionin tend?

  Kete e bera sepse nje komentuesi te lene nga mendte me nick “cili jeni ju zoti Sorge” i kishte mbetur merak qe nuk te ktheva pergjigje.

  Reply to this comment
 2. Amerikani April 3, 17:53

  8 me 0 per Ramushin!
  Te fala Sulltanit.

  Reply to this comment
 3. lisi April 3, 18:08

  Thaci po kerkon shoke qe ti marr me vete ne azil ne Turqi

  Reply to this comment
 4. lisi April 3, 18:10

  Thaci po bredh per te gjetur shoke per azil ne Turqi

  Reply to this comment
 5. Paul Tedeschini April 3, 18:29

  Po Thaçi a pagoi taksen 10 euro per rrugen e kombit?

  Reply to this comment
 6. Doni apo muke doni ju o bukeshkale e mije kenetash,DREJTESIA do te behet. April 3, 19:49

  Sa te pafytyre jane keto palo politikane qe nuke i lane gje pa grabitur,vrare e bashkepunuar me djallin,ne dem te popullit,vetem e vetem per te ruajtur me c’do cmim e kushte pushtetet dhe per te siguruar nje azil ne Turqine e rusofilit erdonganivic.Turp,marri dhe bashkefajesi se bashku.Por nje gje nuke duhet ta harrojne,jo tek erdoganovici,por dhe andeje nga brima qe i polli keta mostra populli,USA dhe BE-ja do ti gjeje dhe jape denimin si bashkepuntore apo bashkefajtore me boten e krimi-korrupsionit-mafjozo-diktatoro-imorali-politik ne dite e vite deri me sot.Besoni,binduni dhe rrefehuni qe shqiptaret kudo qe jane,USA,BE,LIGJI dhe ZOTI t’u meshirojne.

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic April 3, 20:23

  Po kure u be ky per Azil more zotri.? Mbase serbet i kan kurdisur ndonje pusi nepermes axhentev te tyre qe operojn ne Kosove.!

  Reply to this comment
 8. Ndrrova fenë si para 500 vjetëve April 3, 21:03

  Hashim Thaqi figur politike rracionale krahasu me tjerët në Kosovë Ramushi trim i madh por edhe malok shum i madh

  Reply to this comment
 9. mirel April 3, 23:32

  Dy tradhetaret.
  Njeri demarkacionin, tjetri delimitimin.
  Te dy, shitje territori.

  Reply to this comment
 10. Genti April 4, 02:49

  “klima mes Kosovës dhe Shqipërisë është miqësore dhe e qetë”
  Kur kane qene ndonjehere marredheniet jo-miqesore more gomare gazetare? Nga i nxirrni keto idiotesira?!

  Reply to this comment
 11. Lili April 4, 05:07

  Jo ka ardh me mesuar skemeve e vjdehjes se do edhe ky me #investue#ne rrugen e kombit ne anen e kosoves
  Vjedhesit nder veti bjen pazar po ne asnje hajr si komb nuk po va shohim

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim