Rama: AK, kundër interesave të opozitës dhe kundër rotacionit

Redaksia Online May 2, 2013 10:09

Rama: AK, kundër interesave të opozitës dhe kundër rotacionit

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, thotë se po e shikon mundësinë e kandidimit jashtë qarkut të Tiranës, duke e cilësuar spekulim lajmin se ai po i shmanget përballjes me Berishën

Në një intervistë për gazetën “Shqip”, Rama shprehet se “Vetëm një arsye në botë nuk ekziston – ajo e mospranisë në Tiranë për çfarëdo shkaku qoftë. Sepse këtu nuk jemi në sistemin mazhoritar, por në një sistem ku pjesë e sipërme e listave janë deputetë automatikisht, kështu që kjo është një broçkull pa lidhje”.

Tri dite me pare DITA botoi lajmin qe Rama mund te jete kandidati i PS-se ne Vlore.

Rama komenton edhe negociatat e AK, të cilën e cilëson si një parti kundër interesave të opozitës dhe kundër rotacionit.

“Nga negociatat që kemi bërë, jemi ndjerë vërtet shumë keq përballë kërkesave sa qesharake, aq dhe provokative”, thotë Rama.

Ndërsa në lidhje me FRD-në, Rama shprehet se e vlerëson këtë parti si një projekt të guximshëm dhe serioz, por thekson se nuk do u duhen numrat e tyre për të qeverisur.

 

Redaksia Online May 2, 2013 10:09
Komento

38 Komente

 1. Dr. John May 2, 10:31

  Cfare quan qesharake ky? Kerkesen per te hetuar krimet e Berishes? Apo kerkesen per te mbrojtur voten e popullit? Apo quan provokative kerkesen qe Kosova dhe Shqiperia jane nje komb? Sa qesharak!

  Reply to this comment
  • Halimi May 3, 11:16

   Ti Prof.Dr. John e di qe bashkimi territorial qe propagandon kreshniku nuk mund te arrihet se nuk te le europa, jo me siguri nuk e di sepse po ta dije nuk do beje komente politike. Sa per hetimet e krimeve te saliut, kreshniku ka qene nenkryetar i kld, pse dreqin nuk i hetoi kur ishte ne KLD?????

   Reply to this comment
 2. Edushi Kokorrushi May 2, 11:44

  Koha e xhaxhit akoma nuk eshte larguar totalisht ne Shqiperi. Edushi, sapo Kreshniku nuk e pranoi koalicionin me te, nga nje shqiponje e madhe ne qiellin e Shqiperise, nisi te na e quaje sorre. Nxorri korbat e tij te zinj per ta nxire shqiponjen, ne menyre qe ta beje sa me pis te jete e mundur, sepse duke bere keshtu, ai mendon se do ti heqe mundesine Kreshnikut ti mare votat duke qene se ky i fundit pretendihet te mare vota te majta.
  Per sa i perket Bamirit, ai, po ecen me koherencen e votes qe i dha Rames ne zgjedhjet lokale. Ai, duke dale i vetem ne zgjedhje, do ti prishe pune te djathtes duke i mare vota. Ndonjeri do te pyeste, por nese kjo eshte e vertete, perse atehere ai nuk beri aleance me Edin?? Pergjigja eshte sepse sot ai paraqitet si i djathte dhe synon te mare vota te djathta, te cilat me pas do ti trafikoje sipas deshires. Kjo gje ben qe xhaxhi Edi te na e ngreje ne qiell Frd, me shpresen qe ai ti mare sa me shume vota PD-se.

  Reply to this comment
  • Shefqet Cela May 2, 13:20

   E degjuat çtha karabushi?
   Edushi kokorushi!
   Na diskutoi per votat e majta dhe te djathta, FRD dhe AKZ!
   Problemi shtrohet ndryshe, per ate qe ka dy fije tru:
   1. Te dyja jane per rotacion urgjent. Nga fjalet, keshtu del.
   2. FRD eshte e vendosur te beje rotacion. Duke i marre votat Saliut, realisht ndihmon kete rratacion. Natyrisht, nuk do te beje aleance me partine tradicionale me te madhe te opozites, qe eshte PS, me koalicionin ne majte.
   3. AKZ, edhe ajo “thote” se ka synim kryesor shporrjen e Saliut. Nderkaq kerkon te perlaje votat e koalicionit te majte dhe me ne fund teVOTOJE KUNDER EDIT KRYEMINISTER. Kete e deklaroi publikisht Kreshniku.
   Nga nje ane e dobeson te majten te uhehequr nga PS, nga ana tjeter e voton edhe kunder ne prlamentin e ardheshem.
   A mund ta haje kush qe ajo, e vetme te formoje, qeverine? Kete s’e ha lush; vetem ne se e voton Saliu qe ka shpallur (me llafe) faqezi.
   Konkluzioni eshte i qarte: AKZ, me politiken e saj ekstremiste, dobeson te majte, duke i dhene nje ndihme te pa çmuar klikes qeveritare.

   Reply to this comment
 3. besa May 2, 14:36

  kudo qe te kandidoje Edi Rama do ta fitoje sepse kesajj rradhe e gjithe shqiperia eshte me Edin per Nje Rilindje te vendit . Figurat e vjetra si Saliu duhet ti zhduken kesaj shqiperie qe te ecim perpara

  Reply to this comment
 4. ergi May 2, 14:37

  shkrim shume i mire nga zoti rama per ate qe kupton se em te verte aleanca e faqeznjve jane kundra interesave te opozites per rrezimin e sali berishes

  Reply to this comment
 5. besa May 2, 14:37

  Nese do te benim koalicion me FRD nuk do te ishte verpim i gabuar,mirepo tani besoj se kemi koalicionet e duhura per te fituar keto zgjedhje keshtu qe negociatat me ta per momentin sjane sh te rendesishme

  Reply to this comment
 6. ersi May 2, 14:39

  E rendesishme ne daljen e vetme te FRD ne keto zgjedhje eshte nje ane pozitive qe shume vota te PD do i kalojne Bamirit duke na shtuar keshtu mundesine neve per te fituar

  Reply to this comment
 7. evi May 2, 14:39

  aleanca faqezi me ne krye nik sorren qe kur nuk beri koalicion me opoziten e bashkuar e vertetoi se me te verte eshte kunder interesave te saj dhe ska sesi te rreshtohet pro saj

  Reply to this comment
 8. sara May 2, 14:40

  AK dhe Kreshniku duan qe ti marrin votat e Partise Socilaiste duke ndihmuar keshtu saliun,pasi nqs do ishte e vertete ajo qe kerkonin rrezimin e saliut atehere pse nuk u bashkuan me ne per te njejtin qellim?

  Reply to this comment
 9. gjergji May 2, 14:45

  aleanca kuqezi dje me 500 nejrez tregoi sesa force e madhe eshte hahaha,por turpin em te madh beri qe sulmoi ramen direkt ku doli se eshte pro interesa vetjake te berishes per mabjtjen e tij ne pushtet

  Reply to this comment
 10. eri May 2, 14:46

  ky kreshnik spahiu eshte bere me keq se nazistet grek te agimit te arte ben opoziten e qeverise dhe opizten e opozites pra indirekt mbershtet qendrimin e saliut ne pushtet

  Reply to this comment
 11. ervin May 2, 14:49

  shume shpejt do i vij fundi sali berishes dhe kusarit dhe vegles se tij qe po mundohen te mbajne ne vend nje diktature si e vetme en europe

  Reply to this comment
 12. endri May 2, 14:51

  shume anatre te qleances faqezi ju larguan per shak se ajo u largua nga opozita dhe kete do e bejne dhe shume te tjere sepse po shikohet se kreshniku e ka krijuar kete parti vetem epr interesa personal

  Reply to this comment
 13. geri May 2, 14:52

  turpi me i madh i historise pe kete njeri eshte se po eprdor flamurin kombetar dhe simbolet e sja per te mbajtur ne pushtet nje dikttor si sali berisha

  Reply to this comment
 14. geri May 2, 14:52

  cdo nacionalist qe do te miren e vendit zhvillimin e tij apo bashkimin kombetar apo integrimin europna nuk do donte sali berishen ne pushtet kete qe po ben nik sorra

  Reply to this comment
 15. gerti May 2, 14:54

  shikoni sesa e poshtetr dhe sesa e peshtire esht ekjo parti qe ska lidhje me interesat e opozites sa u kerkon personave qe ti kandidoje epr duputete duke ju marre 100 mije eruo minimumi

  Reply to this comment
 16. gega May 2, 14:55

  asnje vote opozitare nuk duhet te shkoj per kete elgen te politikes shqipatre per kete pseudo nacionalist por te gjithe duhet te votojme rilindjen nese duam alrgimin e berishes me te vertete

  Reply to this comment
 17. Anastasia May 2, 15:09

  AK eshte partia e interesave personale te Kreshnik Spahiut.

  Reply to this comment
 18. kejsi May 2, 15:10

  AK nuk e do rotacionin politik sepse do Berishen ne pushtet, se ne te kundert do te kishte bere koalicion me PS per te rrezuar Berishen.

  Reply to this comment
 19. kevi May 2, 15:11

  Cudi si nuk ju ka kerkuar edhe juve ndodnje lek per Koalicionin Kreshniku.

  Reply to this comment
 20. brukli May 2, 15:12

  Atdhetaret e vertet nuk vene interesat personale perpara interesave kombetare, ashtu sic veproi Spahiu…Ai perdori ngjyrat e kombit per te bere politiken e tij te piset.

  Reply to this comment
 21. ANJA May 2, 15:13

  Kush spekulon qe Rama ka frike Berishen e ndaj nuk kandidon ne TR mor aman…….Askush nuk ka me frike nga Berisha sepse perendoi koha e tij. Rilindje.

  Reply to this comment
 22. ANi May 2, 15:14

  PS do ti fitoje zgjedhjet dhe me rezultat te thelle madje per ti treguar Bersihes se politika e tij ishte nje deshtim total.

  Reply to this comment
 23. Bush May 2, 15:16

  AK dhe Kreshniku duan qe ti marrin votat e Partise Socilaiste duke ndihmuar keshtu saliun,pasi nqs do ishte e vertete ajo qe kerkonin rrezimin e saliut atehere pse nuk u bashkuan me ne per te njejtin qellim?

  Reply to this comment
 24. ARSI May 2, 15:21

  Zoti Rama nuk ja vlen te mereni me particka si AK, sepse i jepni me shume vlera se c’meritojne.

  Reply to this comment
 25. Arbenita May 2, 15:24

  Sa emra deputetesh kerkonte ne listat e PS AK-ja ? 5 eee as 1 nuk ka per te mare dot.

  Reply to this comment
 26. TEA May 2, 15:26

  Po kur negocioi AK kerkoi vetem ti plotesohen interesat personale Kreshnikut , nuk pyeti me ne ishte apo jo Dule ne koalicion me PS.

  Reply to this comment
 27. niku May 2, 15:26

  Po kuptohet qarte se nga kush ke frike Rama! Nuk ta ma qe te kandidosh ne tr!!

  Reply to this comment
 28. TEA May 2, 15:26

  Sepse sipas tij koalicioni me PS do te varej nga Dule, ai nuk e permendi me kete fakt pastaj edhe pse e dinte se PBDNJ ishte pjese e koalicionit te majte, koalicionit te fitores.

  Reply to this comment
 29. sara May 2, 15:31

  Ky Kreshniku me duket nje njeri sh negativ qe perdor nota patrikotike dhe nacionaliste per disa vota te cilat do tia adresoje saliut

  Reply to this comment
 30. brukli May 2, 15:40

  Shume i sakt komenti juaj Sara….perdorimi i ngjyrave kombetare per te fituar vota eshte nje veprim i ulet i Kreshnikut.

  Reply to this comment
 31. BORANA May 2, 15:53

  Edi Rama do ti fitoje zgjedhjet e 23 Qershorit per te Rilindur shqiperin. Ndersa AK do te lragohet njehere e pergjithmone nga politika me nje humbje qe nuk e ka imagjinuar.

  Reply to this comment
 32. Tanja May 2, 15:54

  Ky Kreshniku aventurier i madh na doli, kerkon pushtet te madh ende pa futur kembet ne plitike. E mori mesimin qe ne fillim..intelektualet e braktisen, ka mbetur tani vetem me disa te rinje te cilet ende i mashtron me retorikat e tij nacionaliste.

  Reply to this comment
 33. sara May 2, 22:28

  sa i poshter ky Kreshniku,degjova me sh vemendje ato qe tha Rama sot dhe perfunimisht ky njeri eshte i saliut ai e ka derguar per ti marre vota opozites

  Reply to this comment
 34. Dritani May 3, 10:55

  AK e tregoi se cfare force politike eshte, si mund te vije nje parti e re dhe e dobet ti beje karagjozin PS vetem e vetem sepse eshte force e Shqiptareve ne te gjithe boten. SI mund ta quash kete parti te shqiptareve kur mua nuk me pyeti kreshniku per programin e tij, pse nuk thote kreshniku me mire qe eshte partia e tija dhe qe perfaqeson nje pjese te Shqiptareve, te verbohemi vetem nga logoja dhe nga flamuri jone, nese kjo prati do te ishte vertet kunder berishes nuk do te rrinte jashte koalicionit te majte, FRD e tregoi qe eshte kundra berishes por eshte force e djadhte dhe do dilte vetem, po AK cfare force eshte e majte apo e djathte, pro rotacionit apo pro berishes?????? Jane shume pyetje qe nuk po marrin pergjigje dhe nuk do mbulohen nga te bertiturat e kreshnikut me autoparlant.

  Reply to this comment
 35. Flamuri May 3, 11:03

  AK vetem stemen e partise e ka te mire, se pjesa tjeter e partise eshte e kalbur. Dhe e ka kalbur vete kreshniku qe te drejtoje partine dhe te beje cte doje me ate. Me duket qesharake qe kreshniku e quan veten patriot kur nuk ka asnje virtyt te patrioteve Shqiptare.

  Reply to this comment
 36. Gentjani May 3, 11:05

  Eshte e kote te diskutojme per AK, kreshniku ka ne parti Z. Pashaj dhe Z. Bashkurti, dy intelektuale shume te zote, pse nuk nxorri emrat e ketyre personave kur diskutonte per deputete ne parlament???? Pse, apo ndoshta AK i sherben interesave te nikut dhe sales????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim