Rama, akuza kryebashkiakëve: Të papërgjegjshëm ndaj qytetarëve

September 7, 2018 12:35

Rama, akuza kryebashkiakëve: Të papërgjegjshëm ndaj qytetarëve

 

Në fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama u tregua i ashpër edhe ndaj kryetarëve të bashkive të Partisë Socialiste.

Ai tha se ata janë arsyeja se pse nuk funksionon në disa raste platforma për bashkëqeverisjen.

Rama u shpreh se qytetarët nuk kanë marrë zgjidhje pasi kryetarët e bashkive nuk përgjigjen ndaj ankesave të tyre.

Gjithashtu, Rama tha se fushata të nisë menjëherë duke kërkuar nga kryetarët e bashkive të fillojnë llogaridhënien, ashtu si bëri qeveria para pushimeve.

“Atë që qeveria bëri para pushimeve, llogaridhënien, duhet ta bëjnë edhe të gjithë kryetarët e bashkive.

Aty do të kuptohet nëse PS e ka më kryetarin e bashkisë për betejë apo të gjejë një tjetër.

Kjo jo për të humbur kohë, por për të qenë “A”-ja e detyrë sonë, për të qenë pjesë integrale e njerëzve. Kryetarët e bashkive të PS nuk përgjigjen në ankesat e platformës.

Të gjithë ata që shkruajnë në platformë marrin zgjidhje dhe nuk i pyet askush me kë janë. Ndërsa çdo ministër përgjigjet dhe zgjidh problemet”, tha kryeministri.

a.s/dita

September 7, 2018 12:35
Komento

8 Komente

 1. Vladimir Dushniku September 7, 13:46

  Kryebashkiaku Veliaj jo vetem nuk ben pritje populli,por as me ka dhene pergjigje per disa letra dhe email qe i kam derguar personalisht!
  Bashkia e Tiranes,nepermjet UKT vjedh qytetaret e Tiranes me taksat e paligjeshme dhe nuk do t’ia dije as per rekomandimet qe i ka derguar KLSH per problemin ne fjale!
  Ne bashkine e Tiranes nuk vepron ligji,por “maliqi”!

  Reply to this comment
 2. Arben September 7, 17:31

  Shoket e ty, I vure kur te sillnin para dhe femra, apo nuk po

  te sjellin me.

  Reply to this comment
 3. EMIGRANTI September 7, 17:46

  Vete 20 here per certifikata ta japin gabim dhe ske ku te drejtohesh sherbehet nga kangjellat si te jemi majmune flas per ne vlore po deshi ky miku kam nja 5 cope certifikata qe te te kujtojne letrat me vlere qe dha sala

  Reply to this comment
 4. perkthyesi September 7, 18:00

  Zoti kryeminister, e kam theksuar dhe here te tjera ne komentet e mia, qe tu vihet detyre kryeadminstratoreve, qe bashke me stafin e tyre, te bejne vete gjithe dokumentacionin e pronave per fermeret e tokave ne administrim te seciles ish komune, sepse fundja per kete paguhen, jo per te tundur zinxhirin! Caktojini afat, se perndryshe, ata vetem e zgjasin pambarimisht, duke nxitur korrupsion dhe padrejtesi! Habitem se pse nuk eshte vepruar keshtu deri me sot, kur mendoj se ishte zgjidhja me e drejte! Ne te kundert, ceshtja e paisjes se pronareve me dokumentet e pronesise, si deri me tani, do zgjatet per ne kalendat greke….

  Reply to this comment
 5. Qukapiku September 7, 20:17

  Kryetaria e bashkise Gjirokaster,e ka shkarkuar n/kryetarin per bujqesine.Vet ajo nuk di sa fshatra ka nen huqem. Administrator ka emeruar persona jo kopetent dhe te pa afte.Edhe sot priten pyjet me aprovimin e saj.Gabimin qe bere ne 2015 duke caktuar femijte e lsi-se ne bashki,mos e perserit perseri.

  Reply to this comment
 6. info analitike September 7, 20:54

  Po mire mo kriepsiko po aty kush i vuri askushi apo ti dora vete. Po ti ku duhesh degdisur qe jo vetem i vure ne ato kolltuqe por edhe i mbrojte sa here i dilnin te palarat me krimet, trafiqet, shkeljet ligjore. Kush i zgjodhi keta bandite a mban pergjegjesi o i cmendur? Ti je i pari qe duhej te ikje fishek sepse je pergjegjesi kryesor per keta mmaskarenj qe ke vene ne krye te bashkive.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?